Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


[Zamknuto] (Stránka 33 z 61)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač Federmann

  Stránky: ««« 1 ... 31 32 33 34 35 ... 61 »»»

RSS

Příspěvky [641 až 660 z 1,209]

Re: Zesilovač Federmann

Powersoft Digam K-20 dá v můstku 18kW. wink

(upravil Sendy 7. 11. 2007 19:29)

Re: Zesilovač Federmann

Jo, ale cimrmanovsky dlouho. Jsou to zesilovače, které hrají kdy chtějí a ne když to od nich vyžadujeme sad.

Těch Digamů jsem měl na stole asi 6 modelů, taky 4 pokažené a stačí si přečíst odezvy "nadšených" uživatelů této značky, třeba na prodancovském fóru. Je to hezký kousek technologie, ale soudruzi v NDR udělali asi někde několik chyb. A úplný masakr je to používat na basy v bigbítu, to jsme se nasmáli. Jo ale nebyla to K- řada.

Web

Re: Zesilovač Federmann

Sendy tím bych si nebyl tak jistej.

Re: Zesilovač Federmann

Sinclair (648) - Čo keby sa foťák od Pierra premiestnil k Tebe? smile Bolo by to asi jednoduchšie... Určite to stavať nikto nechce (no zase keby som tomu rozumel tak by som sa aj ja rád tak hral) ale zvedavosť je jedna z ľudských vlastností... smile

Web

Re: Zesilovač Federmann

Vie mi niekto povedat, preco v simulacii Federmannovho zosiku, ked vyvazim diferak a zvacseniu prudu koncakmi na normalnu hodnotu, teda cca 40ma,  tak mi zacne rapidne rast podiel neparnych harmonickych?

Re: Zesilovač Federmann

Xenofobně… založené části tohoto společenství, bez základní znalosti věcí, která nedokáže nic jiného, než na základě své neznalosti či svého nesprávného výkladu jen urážet se špatně cokoliv vysvětluje, navíc nedovoluje cokoliv vysvětlit alespoň těm, kteří chtějí naslouchat.

Někde jsem napsal, že zapojení klame svou jednoduchostí a nyní to platí dvojnásob, když vidím, že se většina fóra soustředila právě a jen na napadání, urážení něčeho o čem nic neví a ani vědět nechce, ale teď všem ukázali, jak jsou jenom oni!!! … Proto na takové příspěvky nereaguji a reagovat nebudu.


Hop377 napsal:

Vie mi niekto povedat, preco v simulacii Federmannovho zosiku, ked vyvazim diferak a zvacseniu prudu koncakmi na normalnu hodnotu, teda cca 40ma,  tak mi zacne rapidne rast podiel neparnych harmonickych?

Symetrie se nastavuje pouze a jen odporem R7, vše jsem mnohokráte vysvětloval a je dostatečně popsáno http://www.federmann.wz.cz/index_soubory/Page415.htm obr. 2, 3 a 4. Úrovně a přebutitelnost jsou zřejmé z vlastností zdrojů http://www.federmann.wz.cz/index_soubory/Page2203.htm Zesílení se nastavuje odporem R9, všechno ostatní vede pouze k porušení základních principů topologie „Federmann“, kterou zatím nikdo na tomto fóru nedokázal nepochopit, pak jakékoliv násilné křížení s jinou topologií vede pouze ke zhoršení vlastností… (Jak jsem již psal, dominantní jsou Vf, vlastnosti, nikoliv Nf.)

Ty harmonické není žádný problém vysvětlit, ale bez znalostí co jste vlastně změnil, to nejde.

(upravil Hop377 7. 11. 2007 23:26)

Re: Zesilovač Federmann

P. Federmann bez urazky, ale ta zakladna topologia asi nebude celkom koser, pretoze ak nastavim symetriu, len pomocou R7, tak je skreslenie pomerne dost vysoke a navyse so zvysujucim sa vystupnym vykonom raz prevlada druha, potom tretia harmonicka. Nehovoriac o tom, ze dalsie harmonicke maju dost vysoke lokalne maxima, pricom raz prevlada parna a zmenou vykonu neparna harmonicka, takto sa to niekolko krat v celom rozsahu vykonu zopakuje. Po mnou prevedenych zmenach, klesnu vyssie harmonicke na prijatelnu uroven, ale prevladanie druhej, alebo tretej harmonickej zostava, aj ked v mensej miere. Porovnavam to  napr. DX Ampom, ktory momentalne staviam a tam je spravanie v celom rozsahu uplne v poriadku.


Edit: Tu poznamku o vf vlastostiach mam chapat tak, ze u Vasho zosiku nie je podstane ako sprava v nf oblasti?
A navrhujem, aby Ste si u vasho zapojenia doriesili kmitanie na frekvenciach okolo 1MHz, to bolo preve co som musel odstranovat.

(upravil danhard 8. 11. 2007 0:14)

Re: Zesilovač Federmann

Hop377: vyhod ty "blokovaci" kondiky M1 smile
A na vstup obligatni filtr 1k/100p, to taky pomuze i kdyz to problem neresi.
Pri simulaci dej tam kde jsou draty 100n indukcnost (cca 10cm volneho dratu) a podivej se na vysledek.
Paneboze jaka topologie "Federmann" ? ja se z toho ....... poseru.
Hop, tezko budes varit neco lepsiho nez kolem 10mV amplitudy harmonickejch, pri zvyseni klidoveho proudu se zbavis tech vyssich pri malem vybuzeni, ale zesileni koncaku je znacne proudove zavisle a zpetna vazba taky nema z ceho varit.
Vf vlastnosti jsou genialni, nejvic se projevuje primy prosak pres dif. par a kond ve zpetne vazbe ktery zajistuje prenos jeste pri 1GHz. A zde je jeste prostor ! smile
A je pravda, ze nekteri jedinci to na tomto foru nemohou pochopit.
V tomto bode s Federmannem zcela souhlasim, na tomto foru je urcite aspon jeden nechapavej samolibej kreten, mozna jen jednen, ktery bez základní znalosti věcí nedokáže nic jiného, než na základě své neznalosti či svého nesprávného výkladu vykladat jen sve demagogie, pak je tezke neco vysvetlovat.

Re: Zesilovač Federmann

Tie uz su davno vonku wink

Re: Zesilovač Federmann

Hop377 postav si neco co ma vopravdu cimrmanovskou topologii, ne nejakyho plagiatora !
Hod sem to schema, at to pokritizujem smile

(upravil Federmann 8. 11. 2007 1:10)

Re: Zesilovač Federmann

Hop377 #663

Srovnejte zvuk s elektronkovým zesilovačem, změřte dobu odezvy, jak ji popisuji já (rychlost přeběhu je pak nesmyslný parametr, kde panuje dominový efekt, rovněž popsaný mnou), podívejte se na tranzistorový jev (výsledkem všeho jsou velmi špatně měřitelné veličiny a tím vznikající zkreslení, které se neumí změřit, v konečném důsledku mnohem větší a rušivější zkreslení, než, které vám vychází nyní, navíc při běžném poslechu není harmonické.). Ty frekvence je třeba řešit až za fo tranzistoru T8 (300MHz). Pomocí C2 je třeba nastavit vykompenzovanou zpětnou vazbu, pokud konec kmitá, pak je to jenom a jenom neodborně zapojenými zeměmi, taky jsem tomu věnoval již dost vysvětlování. Pokud bude Vf. v pořádku bude i Nf. Jak jsem napsal kříženec je nanic a žádné simulace tady toho moc neumí. 10cm drátu má při 1MHz impedanci 120,6mΩ a indukčnost 19,2nH.

Nějaká částečná a značně nepřesná zmínka se najde i na vašich stránkách http://audioweb.cz/tp-zesilovace2.htm „Vetší ZV zase více potlačí všechny druhy zkreslení (ovšem na vyšších kmitočtech dochází k menší rezervě ZV a tím k nárůstu zkreslení), tím potlačí i TIM ale jen do strmosti signálu srovnatelného s rychlostí přeběhu zesilovače. (strmost signálu závisí na frekvenci a napětí signálu). Pak se zkreslení prudce zvětšuje.“

(upravil danhard 8. 11. 2007 2:54)

Re: Zesilovač Federmann

"10cm drátu má při 1MHz impedanci 120,6mΩ a indukčnost 19,2µH"
Federmann, ty ses vazne posral, zopakuj si pocty z prvni tridy !!!

Hehe, ministerstvo pravdy zafungovalo, nebo me nefunguje CUT a PASTE smile
Cimrmanne, vopraf si jeste ty decibely smile
19,2nH ma tak 25mm dratu ty bambulo, Einstein by z tebe mel radost, ze jsi prekonal rychlost svetla smile

Re: Zesilovač Federmann

A vojín Kefalín, ak mám chápat čo je to ten tranzistorový jeb či čo tu furt táratě za cimrmanštinu

http://hugo.xf.cz/ext_el/tranz/tranz1.php

Web

Re: Zesilovač Federmann

Milý pane Federmanne.

ad drát - existuje 10cm drátu, který má i 120 Ohm, i 16 uOhm...a vždy bude dlouhý 10 cm, ale to ponechme stranou. U svého zesilovače mluvíte oměření v limitaci...můžete mi říci, kde Váš zesilovač limituje? Pokud mě selské počty nepletou, tak to je někde mezi 10 a 100 procenty vašeho výstupního výkonu....a to opravdu KDEKOLIV (podle signálu, který byl přítomen dříve). O nějakém věrném přenosu špiček tedy nemůže být řeč (každá bude zlimitovaná jinde, podle toho, jaký signál předcházel a podle doby mezi špičkami)....a tedy cokoliv je mimo "efektivní výkon" (takový termín snad ani neexistuje), tak na to se nemohu spolehnout...

Mám jedny mikroPC genius bedýnky. Mají napájení v klidu cca 12,5V, za provozu běžně klesá napájecí napětí i pod 6V....ujišťuji Vás, že i zde je hodně slyšet přidání kapacity (krátkodobá tvrdost) resp. bateriové napájení eliminující měkkost zdroje!

(upravil danhard 8. 11. 2007 1:42)

Re: Zesilovač Federmann

Sledgi, hezky to "dejcha", to je tim, ze je to zivy, je v tom zamontovanej kousek Federmanna.
Federmnne Bohumile Ing. priznej se !!! ze ty jsi cinan ? smile

Re: Zesilovač Federmann

Já bych to viděl spíš na jinou národnost...  že to ještě nikdo neprokoukl, to je jasný šéfredaktor technického koutku Rádia Jerevan lol

Web

Re: Zesilovač Federmann

Pane Federmanne, kdy se konečně probudíte a začnete vnímat věcné argumenty, kterými Vás zde kolegové už delší dobu zásobují?

Kde berete ten pocit, že jste vymyslel původní topologii? To, co je popsáno v sekci "model" na Vašich stránkách, rozhodně Vaše není.

S dominovým efektem a tranzistorovým jevem (jebem?) běžte zpátky do Rožnova, zkuste používat nějakou normální terminologii.

To kmitání je způsobeno špatně navrženým plošným spojem, jen diletant blokuje napájení výkonového zesilovače vůči SINÁLOVÉ zemi... Ale to už tu vysvětloval Danhard a stále Vámi nebyl pochopen. Ani ten filtr na vstupu jste ještě stále nevydejchal.

Taky stále marně čekám(e) na výsledky Vašich měření, potvrzující Vámi udané výkony!

Web

(upravil Hop377 8. 11. 2007 8:47)

Re: Zesilovač Federmann

To dahard: filter na vsutpe aj osetreny rozkmitovy tranzistor mam, ja z toho z cimrmana nemienim stavat nejaky zosik, to mam len postavenu  vzorku, lebo som zvedavy na zazrak, ktry sa tu popisuje. smile Chcem sa na tej vybornej topologii nieco priucit, teda vyhybat sa konstrukcnym problemom. Preto ho rozoberam v simulacii aj v reale.

To federmann: ja uz som poriesil zakladne problemy, teda oscilacie apod. Inak by sa to nedalo merat a ja som strasne zvedavy co to dokaze. Porovnavat s elektronkacom to nebudem, napriek tomu, ze taky mam, ale odmetam stavat dalsiu vzorku podla Vasej koncepcie, aby porovnani bolo regulerne na stereu.

(upravil raspi 8. 11. 2007 10:10)

Re: Zesilovač Federmann

Když už tady píšete o těch simulací, tak to je co za programy? Existuje tu něco jako freeware a pokud možno pod linuxem?

Re: Zesilovač Federmann

Pspice, EdWin, MicroCap8. Su aj vo verziach volnych.

Příspěvky [641 až 660 z 1,209]

  Stránky: ««« 1 ... 31 32 33 34 35 ... 61 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač Federmann

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£