Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reproduktory » Uchyceni reproduktoru na zdi

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [9]

Téma: Uchyceni reproduktoru na zdi

zdravim, mam otazku..
Znate nekdo nejake kvalitni reseni, hotove a ne moc drahe, na uchyceni reproduktoru na zdi?
Potrebuju aby to bylo polohovatelne, tedy vychyleni od vertikalni osi a nastavitelne a take nastavitelne otocenim v horizontu.
Nemam nejake velke repraky, ale velmi maly prostor, kde na zem mi nevlezou a neprojdou sloupy, ani male stojanky.
Na polici to nechci davat, potrebuju ty repraky dat vyse, asi do vysky 2,5m (strop ma v mistnosti 3,8m)
nic jineho me nenapadlo, nez vytahnout stare Yamaha NS-10, ale nejak nechci ty repraky veset na provazek i kdyz i takove reseni sem v zivote udelal a funkcni bylo velmi dlouho.
Nejedna se o studio, ale o normalni maly byt, urceny pro odpocinek.
Vyrabet konzoli se mi moc nechce, kdyz to jinak nepujde, tak ji nakonec asi vyrobim.

Proto se chci zeptat, ma li nekdo typ, na jednoduche reseni.
Dik.

Re: Uchyceni reproduktoru na zdi

Jde to ale akustická osa repro sestavy (bývá identická s osou středového repráku) ma bejt ve vejšce hlavy posluchače
no a ty píšeš 2.5m tož ako ?

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

(upravil Hanzi 5. 12. 2021 14:23)

Re: Uchyceni reproduktoru na zdi

Kdysi jsem si vyrobil šikmý poličky. Úhel desky tak, aby vejškáč mířil dolů na uši v poslechovém místě. Repro jsem měl vzhůru nohama, teda vejška dole a středobas nahoře. S gumovejma nožičkama bedna kupdivu nesjížděla. Celý to bylo asi ve dvou metrech. Pár let jsem to tak z nouze provozoval, ale na seriózní poslech to není. Šikmý umístění ti do toho vnese nepříjenmý odrazy. O prostoru v nahrávce pak nejde mluvit, i když to repro jinak v klasickým umístění umí.

(upravil ransom 5. 12. 2021 16:02)

Re: Uchyceni reproduktoru na zdi

Nebudu řešit vhodnost nebo nevhodnost takového umístění.
Pevná laťka, kovový profil nebo co člověk najde. Provrtat uprostřed, přišroubovat jednou hmoždinkou do stropu.
Na konce tyčky dát háčky.
Do háčků zavěsit po jedné smyčce z řetízku:
https://www.kvelektro.cz/retizek-zavesn … y-p1217485
Bedýnku vložit do smyček. Zkracováním řetízků lze měnit náklon v jedné ose, naklápěním bedýnky ve smyčkách lze směrovat ve druhé ose, otáčením tyčky kolem čepu ve třetí ose.
Musím to kreslit?

Nemusí se vrtat do beden. Když se takhle zavěsí třeba v pergole, mimo sezónu se jednoduše vyndají a odnesou. Pokud se bedna nemá odřít, stačí na řetízek navléct bužírku.

Re: Uchyceni reproduktoru na zdi

Dik za inspiraci, retizek me nenapadl.
Ja vim, ze to neni idelani, pro poslechovou osu a vzdalenost, sklon od osi atd.
Ale nemohu to resit jinak, prostor a moje pani mi to jinak v supermalem byte nedovoli.
Je tam spousta kompromisu a spousta reseni, ktere tlaci k minimalizmu.
To proste dnes je standard.
Velke bedny mi nevlezou do prostoru, musi byt "nad veci"..
Premyslel sem nad nejakym resenim, ktere sem videl a slysel od Keda, miniaturni bedynky, ktere hrali naprosto perfektne, ale na toto reseni ted nemam cas, na nejake uzke TL, nemohu ted hledat reseni na miru a misto by na neco bylo, ale nejsou cas a prostredky, kde to vyrobit.
Neproslo ani reseni cornu plochych "obrazorepraku", na bedny typu RJ, bych musel koupit vetsi byt.
moje zkusenost ozvucovani, maleho prostoru, mi nejak napovida, ze ty monitory budou muset nejaky cas vydrzet, minimalne rok, mozna dva, nez se zase dostanu ku nejake vyrobe neceho, co bude lepsi a trvale reseni.
Dekuji.

Re: Uchyceni reproduktoru na zdi

Pokud jsou bedýnky dostatečně ploché můžeš se pokusit adaptovat sériový polohovací TV držák na stěnu

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Uchyceni reproduktoru na zdi

No nad tim sem premyslel, ale prislo mi to znacne obrovske, ale drahy Maxelli, tva myslenka me donutila googlit a nasel sem, ze existuji i drzaky na zed i pro monitory, ne takove ty ktere znam, co maji dlouha ramena, nebo kloubove, ale takove jine, ktere sem nikdy nevidel.
a to bude asi cesta, kudy by to nemuselo vypadat ohavne ani nejak uvazane, jako pes na retezu. ty yamahy mam rad a je to asi posledni, co bych chtel abych sku..pokazil.
bud tohle
https://www.alza.sk/alzaergo-secure-piv … gKGz_D_BwE

nebo tohle
https://www.alza.sk/alzaergo-nexus?dq=5628173

ten druhy ma tak akorat rozmery a vyssi nosnost.

Nikdy sem nic podobneho nevidel, neznam tyto uchyty, na kratko ku zdi, ja sem videl pouze pro velke placky, takove obdelnikove ramy, ale to by nebylo pouzitelne a pro PC monitory, sem videl zas jenom pantograficke drzaky velmi dlouhe. bud z tyci na stul, nebo na zed, ale velmi dlouhe rameno.

Moc dik  za podstatne smerovani ku cili.

Kdyz to nepujde jinak, budu asi experimentovat a udelam ten zaves jinak, ale hotove reseni, je hotove reseni.

Maxell ! dik

(upravil kaed 5. 12. 2021 19:36)

Re: Uchyceni reproduktoru na zdi

mám na něčem podobným 32" monitor, akorát je to viditelně masivnější, než ten tenkej plíšek. Ale kupoval jsem to už dávno, nastavitelný náklon i vodorovně, otočný i s monitorem na vyskoko. Nějakej extra majetek to nebyl.
kdysi jsem potřeboval dát na zeď efektový repro k dom. kinu, a nakonec vyhrálo řešení ala obraz: ocelový lanko s koncovkama, na koncích vruty do beden, na zdi do hmoždinky háček, a plastový podložky na hňupolep mezi bedýnkou a zdí pro správnje směr. Hotovo za pár minut, a ani ten háček nemusí bát vidět, když se lanko uchytí cca v 1/4 výšky bedny shora. Měl jsem původně nachystaný takový podobný držáky, ale jako celek to moc trčelo za zdi...

Re: Uchyceni reproduktoru na zdi

Ano, trcet ze zdi to trochu bude, ale nebude to nicemu prekazet, to vidim jako vyhodu.
ale dik a take dobra rada.

Příspěvky [9]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reproduktory » Uchyceni reproduktoru na zdi

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£