Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 3 z 3)

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Vhodne bedny k Yamaha AX-596 a hratky s AZS 223

  Stránky: ««« 1 2 3

RSS

Příspěvky [41 až 51 z 51]

Re: Vhodne bedny k Yamaha AX-596 a hratky s AZS 223

Tak hromobedny uz hrajou. smile Dokonce jsem konecne mohl na zesilovaci zapnout bypass korekci aniz by mi to trhalo usi. Jeste casem srovnam hrany po lepeni a necim to zakryju, ale to uz bude jenom tresnicka na dortu.
Nakonec to sezralo asi 15 metru vatelinu.

Re: Vhodne bedny k Yamaha AX-596 a hratky s AZS 223

Ted, kdyz cekam na Danwatt desky, ovazuju o takovy ptakovine na dlouhy zimni vecery. Ten AZS 223 nakonec skoncil zabaleny ve folii na skrini. Ale on je to navenek docela hezky kousek Tesla srotu. Kdyz z toho vykucham desku a trafo a pouziju to jako skrinku na danwatt, tak by to mohlo i prijatelne hrat. big_smile Jeste tam budu muset nejak poresit korekce a prepinatko vstupu.
Dala by se nekde ziskat deska k SP 500? To zapojeni co tu kdysi pastnul Betaron bylo docela pekny. Potaky a prepinace bych asi musel nadratkovat, protoze pozice nebudou sedet. Ale tech par cm propojek uz ten zvuk tolik nezprzni.
A pak budu muset nekde vyhrabat jednoduchy VUmetr.

(upravil kratz 3. 12. 2021 18:14)

Re: Vhodne bedny k Yamaha AX-596 a hratky s AZS 223

Jinak Yamaha AX 596 vymenen za AX 892. Aspon mam celou sestavu ve stejny barve a pro stary zesik uz mam jine vyuziti. Hraje to dost podobne, jen do tech unicornovych beden je tam znat nejaky vykon navic. smile

Re: Vhodne bedny k Yamaha AX-596 a hratky s AZS 223

jestli myslíš klasický baxandal korekce, tak bych tady cosi měl, je to na malý potenciometry ala autorádio, rozteč tedka z hlavy nedám. Mám to nachystaný jako sadu k Danwatu, nesymetrický napájení k nesymetrickýmu napájení..

Re: Vhodne bedny k Yamaha AX-596 a hratky s AZS 223

Jo, tam neni co vymyslet, chci uplnou klasiku. Nesymetricky napajeni je ideal, ale na Danwatt pujde 50V za muskem, to se bude muset jeste oriznout stabilizatorem, nebo tam pridat extra trafo jen pro korekce.

Re: Vhodne bedny k Yamaha AX-596 a hratky s AZS 223

Tak složitě ne. Na napájení stačí odpor a kondenzátor, a ten už na té desce je. Odběr je v řádu mA, stačí jednou změřit a pak dát ten odpor...
schéma i deska je odsud, moje práce je jenom úprava na rozdělalní na dualmono a na RK097 potenciometry. Někde to najdu, ale nemám to odzkoušený, ale snad tam nemám nějaký chyby.
https://i.postimg.cc/bdgG4b4Q/ba100-V3.png
https://i.postimg.cc/2qWbttf6/osaz.png

Re: Vhodne bedny k Yamaha AX-596 a hratky s AZS 223

BA100

Re: Vhodne bedny k Yamaha AX-596 a hratky s AZS 223

jo, je to vono, akorát jsem to udělal důsledně dual mono.  A mám tuším kousek dál od sebe ty potenciometry, navíc by tamměly vejít "normální" odpory, ne TR191 nebo nějaký subminiaturní. když někde zvřejním schéma a desku, asi se najde leckdo, kdo si to upraví podle sebe. Na kšeft to nedělám.

Re: Vhodne bedny k Yamaha AX-596 a hratky s AZS 223

Natahnul jsem si schema do eeagla. Tam je na kazdym kanale zennerka pod tranzistorem, takze linearni stabilizator neni treba resit. Neco se muze protopit primo na tom tranzistoru, mozna i vsechno. Pri odberu max. nizsi desitky mA a rozdilu 10V to jsou radove nozsi stovky mW max.

Jasne, to je ta Sinclairovina. Na tu jsem uz parkrat narzail. Akorat na bedne AZS 223 je jeste potenciometr pro halsitost a balanc. Tj. dalsi 2 potenciometry a mozna nutnost ten signal trosku zesilit.

Re: Vhodne bedny k Yamaha AX-596 a hratky s AZS 223

zesilování nebude potřeba. maximálně pokud by bylo potřeba trochu zvýšit úroveň na výstupu, tak  zvýšit odpor v kolektoru druhýho tranzistoru - tím se "povolí" zpětná vazba, tohle má tuším zesílení 1.2, do hodnoty 2 bych se toho nebál. Je to jednodušší než dávat další stupeň.

(upravil kratz 10. 12. 2021 1:35)

Re: Vhodne bedny k Yamaha AX-596 a hratky s AZS 223

Balanc by se mozna dal poresit na urovni tech vstupnich trimru. Dat tam proti sobe 2x25k/N potak a je vyreseno. Tim odporem myslis R12? Muzu teoreticky rozdelit na odpor a trimr a doladit zesileni obou kanalu abych s balanci na stredu dostal stejny urovne, mozna zesileni trosicku zvednout.
A hlasitost se da poresit potakem na vystupu. Jen je otazka, jak se to projevi na signalu,protoze na vystupu je jeste C18 || C21 a R25.
Kdyz tam dolepim paralelne k R25 50k/G potenciometr, tak se zmeni frekvencni charakteristika ty horni propusti a navic bude jeste trochu litat podle aktualniho nastaveni.
Hodne zjednodusene (vykon na plny pecky) dostanu f=1/(2*PI*(C18+C21)*(R25||P)) - hodnota celkovyho R pujde dolu, tj. delici frekvence se trochu zvedne. To neni dobry. Mozna upravit i R25 aby P || R25 dalo tech 10k pro treba P=50k?

Příspěvky [41 až 51 z 51]

  Stránky: ««« 1 2 3

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Vhodne bedny k Yamaha AX-596 a hratky s AZS 223

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£