Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Malé hifi do malých bytů

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 35]

Téma: Malé hifi do malých bytů

Zajímavá kombinace.
https://www.idnes.cz/technet/audio-foto … -video_nyv

Re: Malé hifi do malých bytů

Je to detail a pitomost, ale dal bych přednost svisle orientované dýze.

Re: Malé hifi do malých bytů

Že by u Aq koupili měřicí mikrofon? Na první pohled to vypadá podobně jako slušnej amamtérskej výrobek...

vzhledem k přátelské ceně 19 990 Kč

ale tohle vysolit za malý dvoupásmo, mi nepřijde normální. I když si nechám udělat skelety na míru a všechno koupím, tak se dostanu někam pod polovinu téhle ceny...

Re: Malé hifi do malých bytů

Zřejmě si někdo myslí, že lidi co mají malý byt jsou ve vatě smile

Re: Malé hifi do malých bytů

Tak hlavni je ten bi-wire Audioqestem.. smile

Web

Re: Malé hifi do malých bytů

rvx73 napsal:

Zřejmě si někdo myslí, že lidi co mají malý byt jsou ve vatě smile

Rvx73:  big_smile

Re: Malé hifi do malých bytů

Mají tam ve výhybce cívku na feritové kostře? Psal jeden borec, že do dvoupásma ani náhodou, prý kvuli středním frekvencím.

(upravil Benazi 19. 1. 2022 10:49)

Re: Malé hifi do malých bytů

Pokud je možnost vyrobit vzduch o těch samých parametrech, jeli dostatek místa na výhybce proč ne.Zpravidla u menších reproduktorů je montážní otvor malý ,pak vznikají komplikace.
https://i.postimg.cc/gJJKZ1n2/IMG-20220105-155637.jpg
tady mám na repas výhybku s KEF CREK 2 na tak malinkém tištáku.
tato soustava hraje velice dobře.

Re: Malé hifi do malých bytů

šaryk u dvoupásma je ferit zbytečnej. Dělí se dost vysoko.

Re: Malé hifi do malých bytů

Ferit před basákem (ve trojpásmu) nebo před středobasákem (ve dvojpásmu) je nevhodnej, protože se snadno přesytí větším proudem o nízkých frekvencích a při větším vybuzení začne zkreslovat. (U bedýnek, které hrají tak blbě, že si to člověk stejně nedá moc nahlas, to je ale vcelku jedno.)
S výhodou se dá ferit použít třeba do kompenzačních RLC obvodů.

Re: Malé hifi do malých bytů

Ferit čínské kvality zkresluje i od velmi malých proudů. I kvalitní feritová jádra zkreslují znatelně od 10W.

Slušně řečeno je zmíněná reprosoustava poněkud dražší než by se slušelo na to co člověk dostane - malou bedýnku.

Web

Re: Malé hifi do malých bytů

Má to kolega z práce, jsou to poctivky , vyrobeno ještě v Anglii, ty cívky by mě stejně zajímaly odkud  pochází.

Re: Malé hifi do malých bytů

A já tady motám dráty do dvoupásem 1,65mm drátem vzduchové big_smile.

Web

Re: Malé hifi do malých bytů

také mne to čeká,uvidim co tam jsou za hodnoty.

Re: Malé hifi do malých bytů

1.65? Co tím honíš? 150W středobas a 100W výšky?

Re: Malé hifi do malých bytů

odpor

Re: Malé hifi do malých bytů

tak jasne

(upravil check 21. 1. 2022 15:15)

Re: Malé hifi do malých bytů

Nejde o tepelné zatížení cívky, ale o co nejnižší odpor cívky v serii s basákem a na vzduchu zároveň o nulové zkreslení. Odpor cívky dělá nechtělý dělič fr. závislou impedancí zvytku výhybky a repráku - deformuje fr. charakteristiku, přicházíš zbytečně o čistotu basů.

Web

Re: Malé hifi do malých bytů

Mám jednu otázku, všeobecne sa tvrdí že odpor cievky pred basákom má byť čo najmenší. Mám teraz rozrobemé jedno 2pásmo s Sica6,5H 1,5CP + XT25TG30 vo WG300. Autor použil pri basáku 18dB výhybku s dvoma cievkami 1,2mH 1.61 ohm, a 0,56mH 0,64 ohm. To mi dáva dohromady 2,25ohm čo sa mi zdá nejako vela. Ja som použil 1,2mH 0,37ohm a tú druhú 0,56mH 0,145ohm z už tu spomínaného drôtu priemeru 1,6mm. To je dohromady 0,515 ohm. (vzduchové) To je celkom prijatelná hodnota. Otazka znie či to okrem zníženia impedancie na basoch a malého nárastu citlivosti nebude mať nejaký zásadný vplyv na kmitočtovú charakteristiku a fázu na deliacom kmitočte, keď to už niekto takto nasimuloval. Hrá mi to teraz velmi dobre a nechce sa mi motať cievky naschvál z tenkého drôtu.

Re: Malé hifi do malých bytů

A když už v tom budete, jak je to u sluchátek? Opravdu nevadí, když má sluchátkový zesilovač na výstupu odpor v desítkách až stovkách ohmů? Pro běžná sluchátka kolem 50-70 ohmů.

Příspěvky [1 až 20 z 35]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Malé hifi do malých bytů

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£