Re: Posouzení schematu

Asi má ty desky za dobrý peníze.

Re: Posouzení schematu

dawsoo:
zmiňoval jsi ověřená zapojení na diyaudiu, mohl by jsi některé uvést

díky


dawsoo napsal:

Moje hodnocení čistě empiricky: Je to sračka z netu
1. Topologie obyč sym diferáky se zdroji proudu,sym VAS bez přítomnosti jakékoliv fr. kompenzace,trimr na kliďák blbě = při přerušení dráhy střelí konec kterej je taky podivnej se zbytečně velikými emitoráky. Absence alespoň základní SOA ochrany konce.Zkreslení bude hlavně na vyšších frekvencích dost nepěkný,jo a k čemu ten 200R trimr? .
2. výběr součástek musel taky dělat debil = VAS a budiče osazení pomalý nevhodný nelineární sračky MJE a BD s basestopperama u budičů  a k nim rychlý lineární konce bez nich ,důvod proč takhle mi uniká.

3. připomíná mi to vykradený jiný profláklý zapojení kde místo vylepšení autor udělal vyhoršení big_smile

Pokud chceš Jardo něco zbastlit,tak postav něco co v reálu maká,servisek se schématy je mraky a ověřenejch zapojení tady i třeba na diyaudiu i včetně dps taky.Já dneska bych už nic nestavěl,z druhý ruky se daj koupit za dobře  luxusní mašiny,který jdou oservisovat případně vylepšit,vyjde to levněji a výsledek je většinou i lepší.Než se srát s mechanikou krabicí a dalšíma věcma a výsedek nemusí bejt úměrnej vynaloženýmu času a prostředkům.

Re: Posouzení schematu

Roberte, ty čo si to sem jebol? smile book aj mobil mi hlási malware smile

Re: Posouzení schematu

Schema zesu..mazu

Web

Re: Posouzení schematu

Mal si nechať smile

Re: Posouzení schematu

http://media1.napady.net/images/media1:50f87c5950228.png/100wsch.gif

(upravil jardag69 2. 12. 2021 7:49)

Re: Posouzení schematu

Tohle je pěkně vypečené schema smile Každý si osadí, co doma najde smile +-40V
https://sound-au.com/p101-f1.gif

Jinak asi strana 9
https://www.ixys.com/Documents/AppNotes … MOFETs.pdf

(upravil BV 2. 12. 2021 10:40)

Re: Posouzení schematu

Niečo mimo zosilňovačov..
Dajte tip, ako identifikovať vadný OZ na doske, kde je ich (okrem iných obvodov) cca 15 a jeden z nich je zrejme poškodený, pretože odber dosky preruší 1A poistky v zdroji (7815,7915), takže merať pod napätím sa nedá.. Medzi pinmi +15V a -15V napájania dosky  namerám cca 180ohm odpor , normálnym multimetrom pri malom napätí. A všetky OZ sú spájkované, obojstranná doska... Uvažoval som použiť  "výkonnejší" zdroj a napr. pri +-10V merať ohrev jednotlivých OZ. Len je to dosť o hubu metóda...  Babo raď.. sad

Re: Posouzení schematu

Mrknout termokamerou..

Web

Re: Posouzení schematu

Dej si tam napájení ze zdroje +/- 15V s proudovým omezením 100mA a řekni mi výsledek.
Pak můžeš zvyšovat proud, až bude ztráta 1W a vadnej by jsi měl poznat podle teploty.

(upravil dawsoo 2. 12. 2021 11:14)

Re: Posouzení schematu

BV: a co zkusit napájet zdrojem s proudovým omezením nastaveným tak aby nedošlo k destrukci DPS? Pak by se mohlo ukázat teplotně kterej to je ,mohou to dělat teoreticky i blokovací C,které předpokládám že při takovém počtu by mohly nebo spíš měly být použité.

edit: danhard byl rychlejší

Není co dodávat...

(upravil František 2. 12. 2021 11:15)

Re: Posouzení schematu

A použiť dvojitý lab. zdroj a pomaly pridávať napätie? Možno už pri +-3V sa ukáže vlažný kúsok smile

Exit: tak až tretí som big_smile

(upravil BV 2. 12. 2021 13:36)

Re: Posouzení schematu

No, tak nejak som to myslel aj ja..Blokovacie kondenzátory proti zemi to nebudú, z napájania (+-) do zeme je odpor veľký , skrat je medzi vetvami napájania. Vyskúšam, poreferujem.. Je to doska z analyzátora Neutrik A2 po cca 22 rokoch " služby" ..

(upravil BV 2. 12. 2021 15:59)

Re: Posouzení schematu

2 danhard
Tak to dopadlo.. 100mA nestačilo, to bolo na napájaní pod +-1V..  Dal som  "na hulváta" 1A obmedzenie , napätie vyliezlo na +-15V a o jeden OZ som sa popálil smile, ani nebolo treba termokameru, aj smrdieť to začalo , skoro sa aj sám vyspájkoval hmm  Naštastie to bol len "sprostý" NE5534AN, žiadny špeciál.. Niečo som mal  "v šuplíku", Neutrik funguje znovu ako predtým. Dúfam, že zase bude tak na 20 rokov pokoj wink

Re: Posouzení schematu

To chce s citem, 1A už může upéct nějaké tlumivky v napájení.
Většinou 2-3W to ukážou s přehledem.

Re: Posouzení schematu

Nič také (v sérii s napájaním) tam nie je, len cca 2,5mm široké zbernice napájania blokované kombináciou tantal/keramika na zem. Žiadna deštrukcia nenastala, našťastie..