Téma: Čistička vzduchu

Zdravím, pánové, než to pořídíme, chci se poradit: Má někdo zkušenost?
https://www.ionic-care.cz/objednavka.html

Re: Čistička vzduchu

Jaká máte očekávání?
Manželka má jakousi řádově dražší čističku. Několikanásobná filtrace včetně uhlíku, a nějaká ionizace či co. Automaticky to reaguje třeba i na to, když ve vedlejší místnosti pájím, na výpary a všelijaké podobné podněty. Ale že by to třeba snížilo běžnou domácí prašnost (z koberců a podobně), tak to ani náznakem. Můj osobní dojem je, že je to spíš placebo. V podstatě to jen zvukem ventilátoru signalizuje, že se něco nového ve vzduchu objevilo. Podobně jako Ceresit indikuje vzdušnou vlhkost, ale ani náhodou ji neodstraňuje.

Re: Čistička vzduchu

Mám teda jinou a k ničemu. Záleží kde bydlíš.

Re: Čistička vzduchu

Na skutecnou vymenu vzduchu se pouzívá vzduchotechnika s filtry. Co presne by melo delat tohle?

(upravil stiglitz 30. 11. 2021 17:04)

Re: Čistička vzduchu

No, já jsem procházel hodnocení na Heurece, kde na to zákazníci pějou chválu. Slibuju si od toho že - protože máme psy - bych třeba mohl mít míň ucpanej rypák, byť tedy vím, že mám i nosní polypy. A prašnej byt to je taky.

(upravil ransom 30. 11. 2021 17:18)

Re: Čistička vzduchu

No, nestojí to majlant. Pravda je, že sám jsem na vzduch háklivej málo (kromě cigaretovýho kouře, to bych vraždil) a tak to třeba nedocením. Ale  pokud se ti to osvědčí, počítej s tím, že pak potřebuješ čističku do každý cimry kde se zdržuješ.
Doktor ti k tomu třeba neumí něco říct?

Edit: Šel jsem se zeptat manželky. Tak ta tvrdí, že prej to je, cituji: "kurevsky účinný".

Re: Čistička vzduchu

Neco jineho je cisticka a neco jineho je pracka vzduchu.
Pouzival sem kdysi pracku vzduchu, ktera mela takove rotacni disky, namocene ve vode, zasobnik vody, asi 5l a take ionizaci a na vstupu filtr praci.
Dobra vec, opravdu se v zimne snizila prasnost vzduchu, zvysila se relativni vlhkost, lepe se spalo.
Ale taky to neco sezralo elektriny, myslim ze kolem 30W na nizssi vykon a 45W na plny vykon.
jelikoz v byte bylo topeni plynovymi kamnami, ktere delaji opravdu suchy vzduch, hodne to pomohlo.
V lete a obdobi, kdyz se netopilo a kdyz sme meli otevrene okno cely den, uz ta pracka vzduchu nestacila pozrat vsechen prach, bylo to videt v v tom bazenku, ze svinstvo se tam udelalo 3x vetsi, jak v zimne, ale prach uz na skrinich a nabytku byl.
V zime sme prakticky nemuseli utirat prach, ta cisticka ho vsechen sezrala.
Problemy..
Pokud sem nouzove do toho nalil vodu z vodovodu, tak asi po mesici, bylo nutne, tu cisticku rozdelat, delakcifikovat, ponevac krome svinstva na tech diskach, se tam usadil vodni kamen. Pak ta cisticka zacala splouchat a vrzat, ponevac ta voda udelala mezi disky mustky a pri otaceni nebyly ty disky jen mokre, ale zvedali vodu a ta pak stekala zas dolu.
Podle sezony, to sezralo zhruba 3l vody za den.
Ja sem do toho daval vodu osmotickou, bez mineralu, tak se tam nic neusazovalo.
aby to lepe "pralo" tak sem zjistil, ze lepsi zachyt spiny a castecek ze vzduchu, ma voda, do ktere se prida do zasobniku kapicka detergentu, jar, nebo podobne.
disky se lepe smaceli vodou a take se ta spina krasne usazovala na dne toho bazenku.

nevyhody..
po tydnu bylo nutne, tu cisticku vzduchu oodnest do vany, disky osprchovat, bazenek vyplachnout, ponevac te spiny se tam usadilo docela hodne. V zime mene, v lete docela dost.
zere to elektrinu, pokud to bezi stale, stoji penize, dnes asi uz docela hodne.

(upravil stiglitz 30. 11. 2021 17:20)

Re: Čistička vzduchu

Doktor na ORL mi dal sprej s kortikoidy, po kterým se to (téměř) ztratilo. Honí mě na operaci, o který jsem se dověděl, že jde o poměrně středověký zákrok, jehož častým vedlejším produktem je ztráta čichu, a navíc, jako bonus jsou polypy zpravidla do roka zpátky, ještě větší. Varoval mě před tím obvoďák, moje alergoložka, a koneckonců i kamarád, který takovou "operaci" podstoupil, řekl, že už ani zaboha, má recidivu, a smířil se s tím, že "...huhňám, no".

Re: Čistička vzduchu

Dobrý, no. Já ale myslel, jestli ti doktor neumí říct něco k ty čističce.

(upravil Otas 30. 11. 2021 17:36)

Re: Čistička vzduchu

Tuhle čističku jsem měl doma již delší dobu (vlastně již druhou za sebou). Využívá vysoké napětí a ionizaci prachu (snad to popisuji správně). Něco zachytí, proto se musí pravidelně čistit (u mne měsíčně).
Přešel jsem na kvalitnější, podpořil domácí průmysl:
https://www.eta.cz/eta-ventum-1569-90000/
Ta už skutečně i mechanicky filtruje vzduch (+ také ionizuje atd.) a nemusí se vlastně čistit, jen mechanický filtr se musí pravidelně měnit (tuším za půl roku, hlídá si to hodiny a upozorní).
V bytě mám spoustu prachu (asi z okolí, robotický vysavač Falco - rovněž Eta smile )  mi vysaje plnou hrst (!!!) jemného bordelu za každé tři dny. Pochopitelně mám i chronickou rýmu, která se za pár dnů mimo zásadně zlepší. Darmo není mé bydliště městem s nejkratší dobou dožití mužů v kraji.
Rovněž to zatloukám kortizoidy od lékaře (minimální dopad) a vyplachuji mořskou solí (což je docela dobré). Zevnitř pak něco z mé bylinné (kupované) lékárny.

Re: Čistička vzduchu

ransom: Děkuji manželce za vyjádření, tuto větu odprezentuji partnerce. S doktorem jsem zařízení nediskutoval, on mě láme na operaci, a já na ní nechci. Metody kdy se mi zaživa někdo kleštičkami rýpe v nose, a něco odtud vytrhává, to fakt ne. Kámoš popisoval nějakej umrtvující sprej, kterej byl naprosto k hovnu, cejtil úplně všechno, byla to prej hrůza.

(upravil tatko Tom 30. 11. 2021 18:03)

Re: Čistička vzduchu

Xiaomi...
Tie elektrostaticke su fajn, co sa tyka spotreby elektriny, len nemaju z principu sancu prefiltrovat potrebne mnozstvo vzduchu v beznnej obyvacke.
Mam inu, nazov, typ teraz neviem a hanbi sa v kute.
Omnoho lepsi efekt spravi u nas vysatie "vodnikom" a pretretie podlah vlhkym mopom.
A som astmatik, alergik, aspon podla lekarov.
Nastastie nevedia, ze mame doma 4 macky wink

Re: Čistička vzduchu

Kočku bych nemohl, alergie, jako prase. Osobně ale i jinak se mi to zvíře nějak příčí. Slovy klasika: Pes u vaší mrtvoly bude tesknit, dokud sám nepojde. Kočka vás pomalu začne ohlodávat.

Re: Čistička vzduchu

stiglitz napsal:

Pes u vaší mrtvoly bude tesknit, dokud sám nepojde.

tomu nevěř wink

Re: Čistička vzduchu

A kočka?

Re: Čistička vzduchu

kočka se týden před tím zdejchne wink

Re: Čistička vzduchu

Jo ták! smile Radši napiš, co čistička. Máš tip?

Re: Čistička vzduchu

o čističce též výhledově uvažuju, líbí se mi buď Winix Zero (docela vede v recenzích na heuréce) anebo to co dělá Rohnson (v cenové kategorii do 10k)

Re: Čistička vzduchu

Pokud to má vyčistit vzduch alespon v jedné místnosti, tak to musí mít pořádný tah a nějak vyřešené, aby to jenom netočilo vzduch kolem čističky.
Fajn jsou ty s vodou, ale je s tím sraní.

Re: Čistička vzduchu

Stiglitz:
My máme klimošku Samsung s funkcí virus doctor (uvnitř se prohání vzduch UV-C a hepafiltry) jde zapnout i jen jako čistička s nízkou spotřebou bez chlazení,topení dehumidizeru. Vo koviďákovi jsme to měli zaplý furt a je to znát i normálně občas to zapneme subjektivně líp se líp dejchá. Na ten ucpanej sosák máš momox? Já to měl asi 4 roky že jsem nemoh dejchat nosem a pak to nějak ustoupilo samo.

Není co dodávat...