Re: Dýhování

Já nechám lepidlo úplně zaschnout. Nažehluji až 2. den. Dobu schnutí a počet vrstev lepidla je třeba odzkoušet, když je jich málo, slepení není dokonalé.

(upravil rayer 20. 6. 2018 15:23)

Re: Dýhování

A s jakym lepidlem? S tim Soudalem? Dyk po dni je to uz uplne ztvrdle, to by mi to este popraskalo pri ohybani. Kdyz je to namazane lepidlem, ktere jeste neni ztvrdle, tak je ta dyha vlacnejsi. A na jakou teplotu zehlicky? Dal sem stredni, bylo to urcite pres 100C, jak rikam, na tom rovnem prkynku to drzelo docela pevne, ale v tom ohybu to nestaci.
No nevadi. Levou stranu sem nakonec nak vyspravil a po vybrouseni to snad bude dobry. Pravou stranu sem zatim vcera nalepil pouze na prednim kraji, abych to mel fixovany. Tak to mozna dolepim ted uz najednou...
http://rayer.g6.cz/1tmp/TrioKoncert3.jpg

Web

(upravil Hippo007 20. 6. 2018 21:32)

Re: Dýhování

Jo,  soudalem.  Teplota na bavlnu až len. Tloušťka dýhy 1mm.

Re: Dýhování

Ono se to lepidlo teda chova jako termoplast, ze se kdykoliv teplem roztavi a zase ztuhne? Nevim jak dlouho drzet zehlicku na 1 miste, aby se ta dyha zas nezacla palit...

Web

Re: Dýhování

Chce to vyzkoušet. Jestli máš problém s praskáním, napadlo mne, že by se dala dýha před žehlením navlhčit. Hladší plochy vzniklé žehlením vybrousíš.

Re: Dýhování

Tady vyledek jak to dopadlo: http://rayer.g6.cz/elektro/mk305.htm#LAKOVANI
Kapanek sem to prehnal s tim morenim, je to moc tmavy, ale uz na to kaslu...

Web

Re: Dýhování

Kapánek jsem nepočítal s tím, že po nalakování povrch tolik ztmavne. Prakticky se dostane na odstín odpovídající ještě mokrému mořidlu

To je přece samozřejmé a žádoucí? lak má index lomu podobný vodě, určitě podobnější než vzduchu. Takže pohltivost světla na nerovnostech materiálu je mnohem vyšší.
Mně se ten odstín nezdá špatný ostatně záleží na dobovém standardu, jak se kdy skříňky barvily. Ty světlé povrchy byly myslím dominantní až tak v 60. letech.
Spíš bylo klasické pro polituru, že byly póry dřeva lakem uzavřeny do hladkého povrchu, ty tam máš viditelnou tu strukturu, kterou lak nezaplní ale okopíruje. Šelaková politura spolu s tím předchozím drbáním pemzou atd. póry dřeva vyrovná spolu s pilinami do roviny v barvě dřeva a lak to pak už jen přikryje.

(upravil zuki 7. 8. 2018 11:50)

Re: Dýhování

Rayer: Jak dopadlo lepení soklu?

PS: mě se to tmavé líbí smile

(upravil rayer 28. 11. 2021 0:36)

Re: Dýhování

Tak me zas chytlo dyhovani, tentokrat Mikrofona 203, puvodni skrinka poskozena vodou, casti dyhy chybely.
Tentokrat jsem na lepeni dyhy pouzil bezvodne polyuretanove lepidlo Bison PU MAX a vyslo to krasne. Dyha skutecne na nej nijak nereaguje, takze se nema co natahovat, smrstovat a praskat. Zpracovatelnost je pomerne dlouha, tak 0,5- do 1 hodiny s tim jde jeste pohnout. Tak po 4h je to uz ztuhle dost, ze lze odsvorkovat a plne vytvrzeni do druheho dne. To lepidlo drzi jak bejk, ze uz to nikdo neurve. Akorat je treba davat bacha, ze trosku peni jako polyuretanova pena, takze ma tendenci vylezat ze vsech spar-treba prelepit maskovaci paskou. Moreni sem tentokrat udal jen lehce 1 vrstvou a na to zatim 1. vrstvu laku, cekam az vytvrdne k prebrouseni...
http://rayer.g6.cz/elektro/mk203/bedna3.jpg
http://rayer.g6.cz/elektro/mk203/bedna4.jpg
http://rayer.g6.cz/elektro/mk203/bedna5.jpg
http://rayer.g6.cz/elektro/mk203/bedna6.jpg

Web

Re: Dýhování

Moc hezké.

Web