Re: Postavme si flaškostroj...

A pak Japoncům nestačí ani Fukušima, když dávají 60W triodu do předzesilovače big_smile

Web

Re: Postavme si flaškostroj...

150W na zhaveni predzesilovacich lamp je fakt dost...
Ke sluchatkaci s 4P1L jsem se zatim nedokopal,ale mam to v planu,delal jsem koncak pro bedny s jednou 4P1L,prekvapilo mne jakej to dela kraval s citlivejma bednama a mam taky predzesilovac s 4P1L,ale vubec na nej nehraju...
Trochu mne zklamal  zesilovac s 6B5,nema to takovej spodek jako jsem ocekaval...mozna bych ji taky mohl vyzkouset ve sluchatkaci...ted mne ceka jeste zesilovac s 300B a 6SN7 a pak bych rad vyzkousel zesilovac s EF86 (nebo EF804s)v triode a 6P7S v triode,stejnosmerne navazany,k EF86 anodova civka...

Re: Postavme si flaškostroj...

Tak mam este 1p24b, skusim to najprv s nimi, a potom budeme pokracovat vyssie smile 4p1l mam takisto, takze urcite skusim aj tie. Mam ale iny problem, nemozem vo svojom " sklade"  najst spominane vystupaciky sad

Re: Postavme si flaškostroj...

Pokud je nenajdes tak mam jeste par navic...:-)

Re: Postavme si flaškostroj...

Ty 1p24b by taky mohly jít, ale jsou trochu málo strmé, nevím, jak se budou chovat v triodě. Ale zkus to, třeba to bude ok.

Web

Re: Postavme si flaškostroj...

Tak trafka sa nasli. A snad len doplnim udaje, mam na nich poznamenane ze - Ra = 7k2, P = 1W, Idc = 30mA. R jednotlivych sekundarov by mal byt 66R (3x).

Re: Postavme si flaškostroj...

Narychlo som zbastlil len koncak s 6p30b (140V, 17mA, 1k2 v katode) a je to celkom slubne... ak by som siel do tychto "tycinkovych"lamp asi spravim predok so 6n16b. Ale este skusim 6AS5, na koncak k repro je to malo, pre sluchadla by to mohlo byt tiez celkom ok.

Re: Postavme si flaškostroj...

Tak som sa dokopal k stereo verzii so 6p30b (len cisto koncak, bez FB) a hraje to velmi dobre smile Na vybudenie staci rovno vystup z DAC (2Vrms max, a som na cca polovici hlasitosti).

Re: Postavme si flaškostroj...

tak bezva...  ty vystupaky si mal desat rokov v pivnici?

Re: Postavme si flaškostroj...

No minimalne tolko isto boli (na povale). Sekundar do serie a hodil som tam HD800 a ze wau. Koketujem s myslienkou ze spravim sluchatkace s tymi trafkami 2 (a tym padom asi budem potrebovat ten par od teba smile ), jednu jednoduchsiu verziu so spinanymi zdrojmi pre Uff a Ub do prace, a na doma si spravim vymazlenu plnu symetriku.
Este zajtra to porovnam so 6AS7 WCF a potom sa rozhodnem.

Re: Postavme si flaškostroj...

Tak moja snaha o DC/DC koncepciu stroskotala na HV menici. Vsetky moduly z ali co mam, su nepouzitelne, bud su samo o sebe hlucne, co neznasam, alebo jednoducho 150V/50mA nedaju.
Zato napriklad na zeravenie tento modul je ozaj vynikajuci, https://ae01.alicdn.com/kf/HTB1atI8dSSD3KVjSZFKq6z10VXaT/1PCS-5A-75W-XL4015-DC-DC-Converter-Adjustable-Step-Down-Module-4-0-38V-to-1.jpg_Q90.jpg_.webp

existuje aj verzia bez voltmetra, za chvilu zacina black week/friday na ali, tak nejake kupim.

HV menic som chcel spravit s overenym TPS, ale lead time 74 tyzdnov sad Nema nahodou niekto overeny modul z ebay/ali ktory by som vedel pouzit? Dakujem.

Re: Postavme si flaškostroj...

Bohužel jediný, který jsem našel rozumně dostupný je tento, ale aby byl použitelný, je potřeba za něj důkladný CLC filtr, jinak je zvlnění hodně velké. A taky občas píská... Osobně jsem si pro tento případ raději navrhl vlastní měnič s SG3225 pro cca 5W.

Web

(upravil zdenoeddie 24. 11. 2021 13:46)

Re: Postavme si flaškostroj...

Aj tento mam, co spominas, a piska ako divy.. najcivilizovanejsie sa spraval tento:
https://ae01.alicdn.com/kf/HTB1TsvoXcfrK1RkSnb4q6xHRFXaw/DC-DC-12V-24V-to-DC-200-450V-220V-380V-High-Voltage-Boost-Converter-Step-Up.jpg_q50.jpg

ale bez CLC filtra to nebude ono ako pises, skusim sa s nim este vyhrat....
Ak nie, tak pojde klasika.

(upravil zdenoeddie 24. 11. 2021 14:21)

Re: Postavme si flaškostroj...

Update: Pouzil som vyssie zmieneny zdroj aj bez CLC, a po piskote ani stopy (mam len za tymto zdrojom stabilizator s MOSFetom). Problem bol, v 2 veciach - 1. mal som uzemnene zeravenie pri elektronke, a kedze ani jeden z menicov neni galvanicky oddeleny, vznikala tam slucka, po odstraneni uzemnenia je to ok. 2. pouzity adapter z notasu ma 3-vodicovy privod, pri pripojeni HA na DAC(PC) vznikala slucka, po pouziti 2-vodicoveho adapteru, je vsetko ok. Otazka teraz je, ci mozem z povodneho adapteru odstranit prepoj na PE.
Inak je ticho ako v hrobe, spominany zdroj vyssie trosku popiskuje, ale pri normalnom pozadi to nie je ani pocut.

Re: Postavme si flaškostroj...

dalsi lampovy sluchatkac zde:
https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?p … 05#p380105

Re: Postavme si flaškostroj...

Dobrý den
Potřeboval bych vědět, jaké hodnoty má trafo 9wn 663 94.
Na vstupu jsou dvě vinutí, jedno na 120V, druhé na 120V s odbočkou na 100V Takže když je dám sériově, tak mám krásných 240V a v síti mám 235.
Sekundár 250V (zhruba), 12,6V a 6,3V.
Potřeboval bych vědět výkon a kolik z něho mohu brát ampér z jednotlivých vinutí. Díky Fakt jsem hledal.
Ps, kolega chce postavit zesilovač a dal mi na to vrak radia. Já vím, že to nebude nic moc, ale chce to a na dražší má problém.

Re: Postavme si flaškostroj...

Radio je Tesla Suita 1127A? Podla mojich poznamok je trafo v tomto radiu. Ak je to ono, pohladaj schemu, a ostatne je len pocitanie 3. triedy ZS.

Re: Postavme si flaškostroj...

Mám plánek . Vím jenom kolik to má voltů. Vím, co je na to připojené. Ale nikde není použité trafo, aby bylo zatíženo na 100%. Prostě ani na vysoké nevypocitaji příklad, pokud nejsou vstupní data.
Potřebují 250V /0,07A, 6,3V /2,6A. Samozřejmě s nějakou rezervou. Myslím si, že to to trafo má, ale myslet je ho.no vědět. Když začne hořet, tak bude pozdě.

Re: Postavme si flaškostroj...

https://media1.webgarden.cz/files/media … 01127A.pdf

5 minut stravenych s kalkulackou a papierom:

245V/60mA; 12,6V/0,15A; 6,3V/2,55A

Mozes pouzit.

(upravil Honza49 5. 12. 2021 17:20)

Re: Postavme si flaškostroj...

Moc děkuji. Ještě se asi musím učit. (já vím, že musím). Bohužel nemůžu. Potřebuji 0,07 a tam je 0,06A