Re: Postavme si flaškostroj...

Hmm tak potom poreferuj.
Ako tak premyslam, napadlo ma, ze kdesi este mam odlozene kopie Sowter traf od bobobroda... a tam by to symetricky islo urobit uplne jednoducho... asi sa bude bastlit vecer smile

(upravil pzwak 9. 11. 2021 13:23)

Re: Postavme si flaškostroj...

Jo, Mirku, asi budou od tebe.

Zdenoeddie, dělal jsem teď nedávno sluchátkáč pro HD800 s možností symetrie a klasického zapojení, s VT od Mirka (kopie sowther, pokud si pamatuju) a hrálo to skvěle v obou zapojeních, rozdíl nebyl nijak zásadní. Na konci 12AQ5 v triodě v A, budič ECC82 v MuF.

Web

Re: Postavme si flaškostroj...

pzwak - je mozne ze to su tie iste, ale to musi Mirek potvrdit. Mam kdesi schovanu jednoduchu schemu s ECC81-EL84 ako klasicky SE koniec, ale pre sluchadla. Skusim najprv to.

Re: Postavme si flaškostroj...

Zrovna jsem si pred par dny rikal kde asi skoncily....:-)
Zdeno tech vystupaku podle boba jsem cca pred rokem nechal vyrobit 10ks...

Re: Postavme si flaškostroj...

Mirku, spinkají u mě, kdybys po nich zatoužil, pošlu ti je zpátky smile

Web

Re: Postavme si flaškostroj...

Zdeno pokud jsou plechy těch trafo poskládaný s mezerou jsou to ty stejné, ještě byla verze bez mezery pro PP
Petře ne nechci je zpět,mám krámů víc než dost...

Re: Postavme si flaškostroj...

Hrajem sa s PCL200, mam v plane ich pouzit v triode ako WCF. Ale nejak mi to nevychadza a pravdepodobne to nebude mozne. Bola by potrebna "injektaz" do G2 aby som mohol pri relativne nizkom Ua dostat z pentody viac prudu. Takisto Ug1 vychadza okolo 1V, co sa mi zda velmi malo.
Nema niekto char PCL200 v triode?
https://frank.pocnet.net/sheets/124/p/PCL200.pdf
Pripadne ine napady? smile

Re: Postavme si flaškostroj...

PCL200 jsem chtěl použít jako budič k áčku s 6S33, ovšem problém jsou ty decal patky. Je otázka, zda tu flašku má smysl tím pádem vůbec řešit sad

Re: Postavme si flaškostroj...

Dekaly mam... prinajhorsom cina.

Re: Postavme si flaškostroj...

Jak kvalitni jsou cinsky dekaly nevim,ale vim ze cinsky loktaly pouzitelny nejsou,pred lety jsem si par koupil a vyhodil je,lampy z nich nesly dobre vytahovat a kontakty byly nespolehlive...ruzny jiny patice z ciny bez problemu pouzivam...nechal jsem si vyrobit par teflonovejch loktalu s kontakty z ciste medi,naprosto dokonala zalezitost...cenu radsi ani neuvadim...

Re: Postavme si flaškostroj...

Loktalom sa vyhybam, nakoniec tie 3 typy lamp co su do nich pouzitelne pre audio uz su aj tak obsolete, takze zbytocna namaha.

Mirku, otazka este k tym kopiam Sowter traf, podla originalnej specifikacie su len pre AC coupled. Predpokladam ze bobobrod to prepocital na pouzitie ako vystupaku pre male pentody v A v anode. Alebo sa mylim?

(upravil kudlibabka 16. 11. 2021 12:23)

Re: Postavme si flaškostroj...

Loktal treba C3m,C3g,4P1L,2P29L nebo 7N7 jsou stale sehnatelne NOS a zvukove super!

Ty SE vystupaky nejsou uplny kopie tech Sowter, maji mezeru poskladanou na cca 20mA DC,delali je v Blatne a bobovy specifikace tam meli...Petr je meril...primar 7K (Sowter 10K),pro nizsi impedance sekundary paralelne,pro vyssi seriove,seriovo-paraleni kombinace nevychazela na mereni nic moc,pokud si dobre pamatuju...
Petrovo mereni:
frekvencni charakteristika klonu:
20Hz-20kHz   +/-0,5dB
10Hz-40kHz   +/-1dB
THD:20Hz - 20kHz mensi nez 1%

Re: Postavme si flaškostroj...

Jasne, na 4p1l som zabudol, mal som na mysli EBL21, EF22 a ECH21.

Ohladom vystupaku dik za info, skusim nieco zosmolit dokopy.

(upravil pzwak 16. 11. 2021 13:13)

Re: Postavme si flaškostroj...

Jo, ty SE vystupaky z Blatné mohu potvrdit, že jsou dost dobré (ověřeno ve více konstrukcích). Naměřené údaje odpovídají, zvukově výborné. Zkoušel jsem je s několika flaškami (např. 6N6P, 4P1L v triodě, 6L31 nebo 12AQ5 v triodě, 6Ž52P v triodě), v čistém SE v A, v katodě v CF, dokonce i ve WCF se symetrickým zdrojem. Nejlíp mi sedly s 4P1L nebo 12AQ5 v triodě v SE, Ia cca 14mA. Mirek zkoušel i jiné koncovky, třeba napíše víc (možná to tu už i někde psal).

Loktaly jsou nejlepší staré Teslácké černé bakelity nebo ruské. Nové čínské keramiky jsou problematické. PCL200 jsem zkoušel a ničím mě nepřesvědčily, navíc problematická dostupnost a ty dekaly to taky komplikují.

Zdenoeddie - ještě nezapomeň na 2Ž27L...

Web

Re: Postavme si flaškostroj...

No nech pozeram ako pozeram, tie PCL200 mi nejak nikam nepasuju. Asi ich pekne odlozim naspat, a uvidime neskor.
Ale ked spominas 4p1l pre ten vystupacik, niekde by som ich mal mat... ale najprv skusim nieco s EL84 a potom sa uvidi. Dik za tip.

Re: Postavme si flaškostroj...

zdeno,muzes taky vyzkouset EL11 v triode,pokud mas...zvukove jsou hodne blizko DHT a aplikacne jednodussi (zhaveni)

(upravil zdenoeddie 16. 11. 2021 21:35)

Re: Postavme si flaškostroj...

EL11 nemam, ale zato mam EL41, ale tam je zase rimlock patice, ale podla DS, by to bolo aj celkom ok pre ten vystupacik. No skusim nieco vymysliet.

Edit: Ale nasiel som 6p30b, a vyzera ze 7k by mohlo byt pre nu ideal.

Re: Postavme si flaškostroj...

Mě se ve sluchatkačích osvědčily větší lampy,tedy koncovky,do těch miniatunich bych nešel...řídím se heslem víc pruhů víc adidas...

Re: Postavme si flaškostroj...

Mirku, větší lampy myslíš rozměrem? big_smile Ty 4P1L mi připadaly o chloupek lepší než 6L31, ale EL11 jsem nezkoušel, ty jsou na mě už trochu overkill smile Přece jen ne každý chce protopit desítky wattů na pár miliwattů užitečného výkonu smile

Web

Re: Postavme si flaškostroj...

JJ presne tak...byl to takovej vtipek...ale EL11 se mi zvukove moc líbí...mam schema japonskeho predzesilovace se dvema 6C33C na kanal,to je teprve peknej primotop smile