Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 380 z 421)

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

  Stránky: ««« 1 ... 378 379 380 381 382 ... 421 »»»

RSS

Příspěvky [7,581 až 7,600 z 8,408]

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Tyhle pasty,nevím zda všechny,mají relativně krátké datum spotřeby.Před léty jsme používali ve výrobě.Skladovaly se buď v lednici nebo mrazáku,to už nevzpomenu.Doba použití byla pro výrobu několik měsíců.Jinak Datum spotřeby byl pár let.Prostě málo.Asi v tom něco hnije.Je pravda,že jak to "žlukne",chová se to divně.Chtělo by to nějaké info od výrobce,minimálně o skladování.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

horemic, dík za názor. Vidím to tiež tak.

Ja na tých pár prevodníkov a rôznych dosiek s MCU vela pasty neminiem. Mne je aj 35g vela. Pod integráče a rôzne SMD 0402 takmer nič nejde. DAC mám teraz s 318 súčiastkami a to holý bez predregulátorov, bufferov a dosky USB audia. Z toho všetko čo išlo je SMD... Tak uvidím či z tej pasty aspoň kúsok ubudne big_smile

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Mam pre zmenu dve tuby este neotvorene 4 mesiace doma, to uz aby som aj vyhodil asi …

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Treba kupovať po jeden a skladovať v chladničke smile

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

mam v izbe vinoteku, dal som to k tomu big_smile do sacku

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

no : ponivač mně dosloužil mobil tak, novej bazmek z Planea je tu
https://www.planeo.cz/katalog/1292211-a … gJ6sfD_BwE

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

(upravil dawsoo 28. 10. 2021 16:09)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

maxell napsal:

no : ponivač mně dosloužil mobil tak, novej bazmek z Planea je tu
https://www.planeo.cz/katalog/1292211-a … gJ6sfD_BwE


No já používám po nokiích několik let spokojeně Aligatory, taky výhradně tlačítkáče (patlafon nikdy) s obří baterkou 4000mAh+ co vydrží cca měsíc+ na jedno nabití a navíc ještě pancéřáky,ale bohužel už je s takovou masakr baterkou nový nedělaj sad 
https://c.aligator.cz/.thumbs/463x450/images/album/Products_Model_Product/106/R20b.png

Není co dodávat...

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

da sa kupit externa prenosna bateria:
https://www.batterysaver.com/uploads/9/ … w1900.jpeg
big_smile

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Taky jsem si před lety koupil tlačítkový ☺️
https://m.gearbest.com/goods/pp_3005952325940938.html

Web

(upravil Digiting 31. 10. 2021 18:36)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Zprovozněny (i prozvoněny, včetně uší) reprosoustavy pro výuku v Technickém kroužku, miniatury fotografií na https://www.technickykrouzek.cz, články z restaurování či oprav snad brzy tamtéž.

(upravil Otas 3. 11. 2021 22:07)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

V rámci návalu práce jsem včera vyměnil kolegovi i druhý (opět spálený) basák s 2" cívkou u aktivky THUMP 15 starší generace za BC15CL76-8 (po lehkém zbroušení výstuhy dole a jemném přibroušení děr pilníkem tam skvěle pasuje - jen jsem ho musel sehnat přes Amazon). Gró basů z bedny se tím krásně přestěhovalo ze 100 Hz na 40 - 70 Hz (mám doma i kolegovu druhou bednu, tam už je rozehraný) a posunuly tento low-end mezi skutečné fullrange. Už za předchozí - kombinované hry i účastníci akcí upozorňovali, že ta bedna s BC hraje nějak lépe, basověji smile. Vedlejším bonusem je skoro kilo hmotnosti dolů.
Pokud někdo tyto bedýnky vlastní, mohu výměnu jen doporučit!

(upravil dhaman 7. 11. 2021 21:12)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Dnes som sa konečne dostal k výmene výstupných relé za SSR od DJ_Rix.
Ďakujem za super výrobok DJ_Rix. Odporúčam. Posun k lepšej stabilite.
Trošku ma to pri oživovaní potrápilo lebo ochrany naprázdno nefungovali, musel som zapojiť zátaž. big_smile
https://i.ibb.co/Fq192cB/hypa10-ssr-rele.jpg

OB 4 pasmo aktiv 15" H frame ala Linkwitz | rpi4 moode + CamillaDSP | ESI GIGAPort eX | 4x HYPA10 (pasiv KEF LS50 meta | CW DAC1 | HYPA17)

(upravil DJ_Rix 7. 11. 2021 20:49)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

dhaman: Děkuji, ať slouží smile

mechanik napsal:

tavidlo v striekačke sa usadzuje na jedne strane

horemic napsal:

Asi v tom něco hnije.Je pravda,že jak to "žlukne",chová se to divně

Nic v tom nehnije ani nežlukne chlapci, vysychá ředidlo v tavidle. To, že je ve stříkačce tavidlo na jedné straně, je normální, to samé se děje ve výrobě ve velkých tubách. Jak jsou kuličky pájky těžké, vytlačují ze svého prostoru tavidlo, to se pak sráží bokem (schválně se podívej, že tavidlo je vždycky "nahoře" smile )
Ve fabrikách se buď vymáčkne celá tuba na síto, kde se to promíchá, nebo na to exituje "míchačka", do které se na pár minut strčí celá tuba a ta s tou tubou hází a rotuje, až se to celé zase pěkně promíchá.
Důvod, proč se to skladuje v lednici, je právě pro to, aby to tavidlo mělo vyšší viskozitu a nevysychalo a ne vytlačkovalo se bokem.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Mám zbytek tuby SnPb z fabriky, už mnoho let prostě v šuplíku, a pořád to funguje obstojně, naposled před týdnem jsem osazoval cca 400 smd součástek a v pohodě.
Spíš mě překvapil jeden "nevodivej " odpor 2k2. Ale z toho množství to nevidím jako problém. Je fakt, že když to otevřu po delší době, tak musím kousek zahodit, podobně, jako když máš dlouho otevřenou zubní pastu... A někdy se stane, že dlouho skladovaný součástky se nepřipájí "pěkně" tak to chce trochu tavidla a projet horkovzduchem ještě jednou. Spíš uvažuju o nějaké lowcost infrapícce, když to pájím horkovzduchem, tak sem tam někde to dost neprohřeju a pak to nefunguje... hliníkový DPS s LED jsem pájel na sklokeramické desce a celkem úspěšně...

(upravil mechanik 8. 11. 2021 2:33)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Ešte by ma zaujímalo čím čistíte po tej paste tavidlo. Skúšal som všetko možné. Teraz mám tušim isopropyl alcohol ale zanecháva to taký biely bordel na miestach kde sa nedostanem poriadne... TQPF, MSSOP... Veci kde je vedenie USB tak po pripojení do PC potom rôzne blbnú...  Skúsim kúpiť ešte jemnejší štetec pretože tá tvrdá blbosť čo sa bežne predáva, tak chlpy ani nevlezú medzi nožičky.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

IPA zanechává bílé svinstvo ?! to je ale neobvyklé, tak obráceně:
zkus běžný denaturák

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

(upravil kaed 8. 11. 2021 16:59)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

používám Decotron, jsou to nějaký zbytky z mycích mašin, není to na rozpouštědlové bázi. 10 minut koupačka v ultrazvukové vaně s decotronem  na 35°C a je to čistý. Pak by měl následovat oplach  v demi vodě  (nemám) tj opláchnu jarovou vodou, kohoutkovou vodou a aby nenaschly minerály po uschnutí zbytku vody, tak to ještě vymáchám v denaturáku. Pak je to skoro hned suchý a fakt čistý, cvičně jsem utrhl připájenej podpor a bylo to víceméně umytý i pod ním. Možná tolik nespěchat, nebo drobek vyšší teplotu. Jo a z bílech cihláků to dokáže umýt popis... Takže deska samozřejmě bez choulostivwejch věcí, jako jsou potenciometry, trimry a pod, to nakonec umyju čističem brzd ve spreji. Kupoval jsem kdysi nějaký drahý spreje z TME, ale nejlevnější čistič brzd se štětečkem na trysce (pozůstalost po FLU  z TME) udělá kus práce, a hned. Bílý fleky taky moc nenechává.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Kdo již má pračku - vířivku na LP desky...ostatní postup si domyslíte že jo
(jen do prací lázně bych přimixoval trochu toho špiritusu nebo podobné látky)

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Nekazme si neděli suchou diskuzí na téma covid
Já otočil list a jedu lp Judas, skvělý zážitek
https://i.postimg.cc/j2wYb6Tp/IMG-20211114-141612.jpg

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

No, já včera nahrál na jednu chromku Sony 2lp Stromboli, a pak na Maxell UD1, tu s tou zrcadlovou folií Citron - Plni Energie, a Radegast. To to hraje, to to hraje. Jů.

Příspěvky [7,581 až 7,600 z 8,408]

  Stránky: ««« 1 ... 378 379 380 381 382 ... 421 »»»

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£