Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » PA a zvukařina » ozvučení placu 200-300m2

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [18]

Téma: ozvučení placu 200-300m2

Ahoj pánové. Bude schopen někdo mi poradit?
Kamarád přišel s úkolem sehnat zesilovač a reprobedny pro ozvučení placu za hospodou - pro příležitostné menší diskotéky apod. Plocha by byla prý kolem 300m2, cenový limit kolem 20tis. Nemám moc přehled, takže jsem slíbil že se zeptám.
Co byste mu doporučili? Dík za každou věcnou radu (např. jakým zesilovačům či bednám se vyhnout).
Ještě poznámka - jak to tak bývá - chce to hned - včera bylo pozdě, takže nějaké DIY se asi konat nebude.

Re: ozvučení placu 200-300m2

20 tis. je docela málo. Když by to neměli být bazarové věci tak připadá v úvahu 2x satelit Tapco 6915 http://prodance.netdirect.cz/DetailPage.asp?DPG=88598  (nenech se zmást tou citlovstí 101dB, to fakt nemaj, mají cca 97-98dB což stačí) a zesilovač Tapco J-1400 http://prodance.netdirect.cz/DetailPage.asp?DPG=88989. A to vyjde na nějakých 21 tisíc...

Re: ozvučení placu 200-300m2

Hm, jak se tam dívám, tak těch 20tis. bude opravdu málo. Už ho slyším jak si stěžuje že to nebasuje.

Re: ozvučení placu 200-300m2

Musí to být stereo? Co takhle 1ks ART 315A a v budoucnu podle potřeby dokoupit další?
http://prodance.netdirect.cz/DetailPage.asp?DPG=84150

Re: ozvučení placu 200-300m2

Doporučuji za ty prachy zmenšit uvedenou plochu nejméně o polovinu.

Re: ozvučení placu 200-300m2

Teoreticky by prý mohl jít až na 30tis. Dá už se za takové peníze pořídit solidní sestava satelity + subwoofer?      Nedá, že? smile

Re: ozvučení placu 200-300m2

Asi těžko, jedině nějaký Omnišrot, ale to jsou vyhozené peníze.

Re: ozvučení placu 200-300m2

Včera jsem koncertoval se svou kapelou a zvukař mimo dvou subbasových jednotek na každé straně, měl toto:
http://prodance.netdirect.cz/DetailPage.asp?DPG=82164
což je svým zaměřením určeno pro středobasy a výšky. Poslouchal jsem potom kapelu hrající po nás a boxy hrály s přehledem.

Re: ozvučení placu 200-300m2

Betaron: přesně!!!
měl jsem na mysli něco podobného jako ty EM kity...
1 Delta15LF na pásmo, pak BC DE610 nebo i D210TI, vyhybka, kus dřeva a je to big_smile
repráky by se daly postavit i za 12000 oba, a pak jen nějakej kulturní zesilovač. U nás ozvučujem plac 10x15 (400m2) pomocí Logitech Z2300 a sice se zadejchávaj ale stačí to, protože lidi povětšinou spolu chtějí mluvit, a když tohraje nahlas tak nemůžou a se*e je to. myslim že 2X15 delta udělá takovej rachot že ani mluvit chcít nebudou smile

(upravil sinclair 13. 8. 2007 10:27)

Re: ozvučení placu 200-300m2

Myslím, že když se koupí dvě bedny s D15LF+D210Ti a k tomu Behringer EP1500, tak se snad i do těch 20 vejdou a štabarcu bude habakuk. Je třeba jen zavolat do Prodance, co mají aktuálně skladem.

Web

(upravil Halen 13. 8. 2007 16:03)

Re: ozvučení placu 200-300m2

Ups. 200-300m2 placu za hospodou. Rada je - jeden slusny subbas a poctrive udelane monitory povesit NAD LIDI a nasmerovat smerem na tanecni plac. A garantuju, ze pokud ty monitory budou mit citlivost ~ 98 dB, tak pri 2x100W se z toho na parketu poserou a budou si rvat do usi, neb se neuslysej. Navic asi, pokud to neni na samote, budete muset resit problemy se sousedy o 100 i vice metru dal.

Editovano z duvodu nedusledneho cteni prvniho postu.

Re: ozvučení placu 200-300m2

Dík za rady. Nakonec objednal hned první variantu co hodil HotShot. Uvidíme jak bude spokojený. Myslím, že vzhledem k sousedům budou ale hrát max. do 100W. Spíš méně. - tak do 99,5W. Pak už by to moc řvalo.

Re: ozvučení placu 200-300m2

Mě by zajmalo jak budete hrát do 100W, já osobně když jsem na akci a jsem za pultama tak těžko poznám kdy jsem na jakým výkonu. Někdy už není co víc vybudit aby to nekreslilo a hrálo hlasitěj a lidi to sežerou, a někdy jsem na 3/4 kroutítek a bohatě to stačí. Ovšem nikdy jsem neměl představu kolik zrovna teď zesilovač cpe do beden, jak to děláte? tongue

Re: ozvučení placu 200-300m2

Jako zvukař nepotřebuješ vědět absolutní hodnotu výkonu, co ti jde do beden, protože výsledný akustický tlak stejně závisí na spoustě dalších věcí - citlivost repra, ozvučnice, prostředí, do kterého vyzařuje, ...
Teda vlastně jo, potřebuješ vědět výkon - pokud máš koncáky bez limiterů a slabší nepředimenzovaný bedny..

Web

Re: ozvučení placu 200-300m2

Jo,jo limitér je bezvadná věc,pokut je dobře navržený a nastavený. Mám starouška BV PA1000MB z roku 92" v naprosto původním stavu, s KD15003 na konci a u něj limitér funguje senzačně,při zapnutí ten zesilovač budí dojem,že je o polovinu výkonnější,limitér uřeže neužitečné špičky signálu a tím se nedostává tak "brzo do limitace......

Web

Re: ozvučení placu 200-300m2

Vy nepoznáte na jaký výon právě hrajete? To jste prd hifisti a zvukaři.
Ne, dělám si samozřejmě srandu. To se ví že nebude hrát do 100W a 102W už ne. Jen jsem chtěl říct, že výkonostně má tahle sestava pro daný účel poměrně velkou rezervu.

Re: ozvučení placu 200-300m2

No co ja viem, skus toto: Ako repra 2x dap mc-15, 103db maju citlivost, impedancia 8ohm, 350W vykon pisu, ale sinus podla mna cca tak 250W. Mam to doma plus nosim to na chaty. Ma to 15"bass su to 2pasmove repra. Dostat to na Slovensku napr. v Showtechnic www.55.sk a ako daky zosik napr. DAP DSA-400 tiez z www.55.sk A co sa tyka ceny repra stoja 7500Sk aj s dph a zosik 9100Sk s dph. To este ti zvysi aj na prepojovacie kable a na bublifuk big_smile Myslim, ze miesto za krcmou bude dobre ozvucene

(upravil Sendy 6. 11. 2007 18:52)

Re: ozvučení placu 200-300m2

Jednak ty DAP 103dB nemají ani náhodou, budeš rád, když budou mít 30% z uváděného údaje, jednak zesilovače DAP jsou brutální hnůj (hnoj, kompost).  Tudy cesta nevede.
Vždyť je to shit 15" + piezo lol, pokud se pánové na jednom německém fóru nepletou.

Pokud někdo chce ušetřit, raději bazarový nákup - občas se dají ty EM151 kity koupit od toho, kdo už jde po lepším, stejně tak zesilovače apod.

Web

Příspěvky [18]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » PA a zvukařina » ozvučení placu 200-300m2

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£