Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 379 z 422)

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

  Stránky: ««« 1 ... 377 378 379 380 381 ... 422 »»»

RSS

Příspěvky [7,561 až 7,580 z 8,421]

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Hordek: Pěkná, ať dělá radost smile Já delší dobu koukám po této: https://www.thomann.de/cz/harley_benton … 41s_wn.htm

(upravil kaed 19. 10. 2021 3:39)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

nový iron maiden zatím sjíždím jenom s videoklipama na yt, copak ta černá placatá věc stojí?
Celkem pěkný kytary za přiměřený prachy, škoda, že mám tak krátký kolky, že nedosáhnu na horní strunu pomalu ani na houslích...

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Cerna placata vec stoji dost, skor mensiu striebornu placatu, lacnejsie, a neprides o nic. Inak novy  album nie je zly... ale co ja viem, nejak to neni ono.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

https://www.filmnadvd.cz/iron-maiden-se … aAQAvD_BwE

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

nech to valcuje

https://i.postimg.cc/Hr3xVRQF/lp.jpg

(upravil eficak 19. 10. 2021 17:51)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Po několikaletém používaní DIY dvoupásem se rozjely parametry a hrály nepříjemně.
Výšky Scanspeak s velkou textilní  kalotou a středobas s pořádnou cívkou a velkým magnetem, dar přitele Magneta.

PK Audio Kocour je předělal a nalakoval papírovou membránu proti dalším změnám. Odvážně změnil vyladěni více k rozlišení a přesto nejsou ostré.
Bedny mě ohromily, a švihám streamované hires nahrávky z Qobuz a Tidal.
Mám opravdu velkou radost.

Díky Petře.

(upravil Benazi 19. 10. 2021 18:12)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

https://i.postimg.cc/vDXkW8dz/IMG-20211019-173642.jpg

Také se mi točí.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

eficak
Na to lakování jsem taky koukal smile  Kdyby to náhodou zapadlo, Kocourovi to vyřídím, ale určitě jsi mu dal vědět i mimo fórum.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Antonio, dík.

Harley benton je rozhodně zajímavá volba, už sem koukal na vícero jejich nástrojů a četl na ně pochvalné recenze, ale nic nenahradí, když si nástroj vyzkoušíš sám. Kytara, kterou sem si koupil (vybíral sem jí z asi sedmi kytar podobné cenové relace) má za ty peníze slušnej, znělej zvuk ve kterém se i basové struny nijak neztrácí, což v této cenové relaci rozhodně nebývá obvyklé. Má solidní sustain a naprosto bezchybně sedí v oktávách a to mě teda dostalo, protože dvanáctistrunka od LAG-tramontane, kterou taky mám, tak perfektní v oktávách není. Elektronika nešumí, je vybavena celkem použitelnou ladičkou a třípásmovým ekvalizérem, který tam není jen do počtu. Myslím, že za ty peníze nemohu chtít víc. smile

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

eficak

Jeee tak to potesilo. S Rixem prave ladeni dost probirame, a obecne se to snazim drzet maly kousek pod "uz je to obcas nekde moc". Je to tak zive a prijemne na poslech, a neni to ani potichu prizdechlejsi.

ruzne DIY repro

Web

(upravil eficak 19. 10. 2021 20:50)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Kocoure děkuji za pomoc s předělávkou, vím jak je to nevděčné dělat kompromisy.
Bedny jsou talentované a dals jim další život.

Muziku intenzivně potřebuji, první chvíle doma byly horké pro chladnější barvu a naladění.
Však už v Brně ve mě hrklo když sem slyšel o stříbře ve výhybce. Tento věrolomný kov vyžaduje přísnou kontrolu a pro mě je problém i barva středů v analogu.

Po pár písničkách sykavky ustoupily a přišla dokonalá artikulace a srozumitelnost. Nemusím tak solit hlasitost čímž předcházím potiží s tinnitus šuměním a únavě.

Ten velký Scanspeak se rozehrával 2 roky. Jeho rozlišení mě ohromuje a srovnaný středobas bez peaků na středech vydává tajemství záznamů. Chtělo by to lepší železo a je příjemné, že se bedny dají nakrmit jemně modifikovaným integráčem od Dawsa. Je hodně špičkových beden i regálovek, snimiž by nic pod 100t. nehlo.

O naladění basů jednáme, co je překvapení je rozlišení kvality zesilovače kdy šikovný integráč JVC pro mě nemá chybu ale autoritativní silný koncák má vlastní barvu která je nyní znát.
Bedna  hraje stotisícově, na DIY úrovni pro mě překvapení. Moje poklona.

Připomínám si své prvni dospělé třípásma Shan 530 a předělávku u lampového mága Václava Nováka.
Použil Monacor výšky čímž srazil řízné ssykavky, ale také veškeré informace shora.

Dost o minulosti, fandím PK Audiu a těším se na nové věci viděné u zdroje.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Diky diky. A hlavne za zpetnou vazbu, prece jen to nejde ladit u tebe doma, a tak jsem rad, ze jsem to trefil. Cim dal vic se klonim, ze dobry zvuk je o dobrych menicich, a tady to nastesti byl ten pripad.

ruzne DIY repro

Web

(upravil maxell 23. 10. 2021 2:11)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Tento multi měřák, no. Jeden z mála co umí střídavé AC proudy (ampery) 2mA-20A.
Mimoto: tester diod, trandů a měřič kondenzátorů (kapacit) pro kutila tak akorát.
https://aukro.cz/el20-digitalni-multime … gL5c_D_BwE

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

(upravil tatko Tom 23. 10. 2021 8:01)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Dlhé desaťročia som používal klasický multimetrový analóg. Avomet a podobé...sračky
No áno - tiež mám popri nich...podobné čudo big_smile
Je to pohodlné a asi presnejšie.

(upravil ransom 23. 10. 2021 9:28)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Maxell: Blahopřeju.

Ten měřák je nejobyčejnější, nejlacinější šlupka, takže opatrně při měření střídaviny. Tam bych spíš doporučil starý Avomet, DU10, ruský analogy, UNI10 a podobně. Levný digitální měřák není o nic přesnější, zato má ručka řadu jiných výhod - můžeš třeba snadno sledovat změny. Ani bargraf u lepších digitálů není úplně ono, protože poskakování číslic na displeji je při jeho sledování rušivé. Většina ruček zato dovede na střídavých rozsazích měřit napětí a proudy s nf frekvencí, často až do 20 kHz.
- Střídavý proudy měří kdeco, i když, pravda, u měřáků do tří kil se to zas tak často nevyskytuje. Ovšem pokud tenhle nemá (jako že nemá) RMS převodník, naměříš ve spoustě případů nesmysly. Už jen proto, že je v síťovým napětí mraky harmonických. Nedejbože tím měřit třeba spotřebu spínanýho zdroje, LED žárovky a podobně. Ručkový přístroj tam bude mít nepřesnost kolem 15%, zato digitál bez RMS klidně přes 50%.
- Na test tranzistorů (i dalších součástí) bych doporučil pořídit ještě čínskej multitester za tři kila, kam jebneš tranzistor a ono ti to krom bety ukáže i kterej vývod je kterej, plus úbytek na přechodu a kapacitu báze, rozezná NPN od PNP, Darlington i FET. Ta věc krom toho měří téměř jakoukoli myslitelnou součástku, včetně indikace jejího zapojení. U kondenzátorů ukáže i ESR. Přesnost není zázračná, ale postačí. Největší chybu to dělá při měření indukčnosti u jádrových cívek na železe.
- Měřit kondenzátory multimetrem není úplně dobrej nápad. Při některých závadách (velký ESR, svod, průraz) tím nepoznáš ani dobrej od špatnýho. To je daný jednoduchou metodou měření, je to vlastně jen doplňková funkce primitivního integrátoru.

Jako ne že by i ten nejlevnější multimetr neposloužil, to zase ano. Měření není jenom o měřáku, ale hlavně o znalostech a správné interpretaci naměřeného. Sám jsem línej chodit do skříně, takže v podstatě na všecko používám ještě lacinější multimetr, co se mi válí na stole. Takže ano, posloužit může velmi dobře, ale v některých situacích se raději moc nespoléhej na to, co ukazuje.

Bav se dobře!

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Dík. Mám Metra PU, DU, ruský C4341 a jugoš Iskra inu což - doba trochu pokročila, na kondíky stačí.

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Tak tak, na avomet taky nedám dopustit, ručička je ručička.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Pred 5 rokmi som kúpil dve cínové pasty pre hot air a SMD. Každá stála asi 22e. Jednu Pb free ktorú som len vyskúšal a mám ju tu stále celú a druhú Pb z ktorej som za tie roky minul asi 1/2...

Už cez dva roky pozorujem že sa to správa divne. Guličky utekajú po doske preč a tavidlo v striekačke sa usadzuje na jedne strane. Skúšal som to premiešať. Neskôr aj doplniť iné tavidlo ale na integráče LQFP, TSOP, MSSOP, 0402 SMD to nie je ktovie čo...

Pred pár dnami som objednal novú SnPb 63/37 cínovú pastu. Robí sa s tým parádne. Od teraz budem skladovať už len v chladničke. Tie staré vyhodím aj keď je to cez 30e v koši big_smile Alebo si vyrobím cínovú guličku big_smile

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Vyrobit cinovy bazen pre hroty spajkovacky smile

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Do vanicky by som nepohrdol ani takouto pastou. Otazka je, kolko tam toho je (hmotnost cinu) a za kolko smile

Příspěvky [7,561 až 7,580 z 8,421]

  Stránky: ««« 1 ... 377 378 379 380 381 ... 422 »»»

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£