Re: Novela daňového zákona v EU

"Ceny přijatelné" - no, jak se to vezme. Na prototypování zas až tak moc ne - když to srovnám s JLCPCB. Dvojnásobek jsem ochoten zaplatit, když to bude domácí firma, ale víc už ne.

Re: Novela daňového zákona v EU

Já jsem nezjistil, jaký ty ceny vlastně jsou. Strašně moc položek a není kam přiložit gerbery, tj složitý... Když dělám smd, tak i k pěti ks si nechávám dělat smt stencil, a potom i deska do 10x10cm z jlcpcb s dopravou a dph vyjde na cca 40eur, což zas extrémní láce není. Když se zvolí nejlevnější doprava, tak je to o 15eur míň.
SMT stencil dost prodražuje dopravu, i a malou desku udělají plech cca A3. Ale kdo si jednou zvykne, nechce už paplat pájecí pastu 1cm3 stříkačkou s 1.5mm2 dutinkou místo jehly...
P.S: desky do 10x10 10ks s dopravou Europacket vyjdou na celkem 15eur, což je zase jinde, a za 14 dní by to mělo být doma...
Zkoušel jsem se zeptat v Gatemě, jestli neplánují nějakej automatizovanej objednávkovej systém jako mají číňani, a řekli mi, že mají práce dost a lidí málo...

Re: Novela daňového zákona v EU

já se snažím dávat smd co nejméně, takže jsem stencil ještě nepotřeboval, ale doba bohužel spěje k tomu, že za chvíli nic THT nebude. No ale až EU realizuje své plány uvalit na zaoceánskou dopravu green daně, tak možná budeme za gatemu apod. rádi. Nebo si holt budu muset začít desky zase dělat sám, ovšem pokud EU mezitím nezakáže všechny ty strašně nebezpečné chemikálie, které jsou na to potřeba

Re: Novela daňového zákona v EU

Už prakticky zakázala, 30% peroxid jsem dokázal koupit jenom díky osobní statečnosti místního prodejce drogerie. Ale když vytáhnu živnostenskej list, tak mi ve velkoskladě prodají kubíkový IBC a nikoho to nebude zajímat...

(upravil scoop 8. 10. 2021 17:30)

Re: Novela daňového zákona v EU

Jlcpcb nedoporucujem…dnes ma cakalo v schranke prekvapenie od colneho uradu a dlhu 20€ za dph, ktore mi cinan nauctoval, ale na fakture to nazyva ako shipment…a nikde neuvadza polozku VAT…hajzel cinsky ma pekne nasral…idem im napisat krasny mail.
Len pre doplnenie, list prisiel po mesiaci od dodania.

Re: Novela daňového zákona v EU

scoop: tak dej vědět, jestli Ti ty prachy vrátěj

Re: Novela daňového zákona v EU

no vytocil ma cinan do nepricetna...som zvedavy co za kravinu odpisu...oproti allpcb maju co dohanat a mohol som radsej akceptovat v ALLPCB dodatocne uctovanie dph u nas...fedex pyta poplatok 6€ s DPH za colne konanie.

Re: Novela daňového zákona v EU

Tak to se mám na co těšit, v poslední době mám z jlcpcb tři balíčky po cca 40Eur, z toho dycky větší část byla doprava, tj fedex...
Nezkušel jste někdo tu nejlevnější EU post, po zavedení toho DPH?

(upravil scoop 10. 10. 2021 21:12)

Re: Novela daňového zákona v EU

zatial som v stave kedy mi cinan poslal fakturu kde je uvedena aj VAT. Vo Fedex som podal podnet na objasnenie a teda cakam na vyjadrenie, ratam zajtra odpovedia...cinan napisal, ze keby bol problem a musel som to zaplatit, mam mu poslat doklad o platbe a vratia mi peniaze za VAT na ucet...no, ale to su pekne sluby a teda som zvedavy co bude....ale toto je sila, ze si uz prepravcovia budu posielat faktury bez upovedomenia o colnom konani...ja neviem co je toto zase za bordel u nas na financnej sprace a colnom urade...resp. ci si dopravcovia budu robit co sa im zachce a uctovat poplatky ako im pride.

Ja sa asi vratim naspat k allpcb a tu dan uhradim Fedexu a kaslem tych 6€ navyse...

Re: Novela daňového zákona v EU

fedexu jsem dokladal,ze jsem DPH zaplatil,nezajimalo je to a za cca 14 dni od doruceni zbozi prisla faktura na DPH a jejich poplatky....pi dalsich objednavkach stejnyho zbozi jsem volil jiny zpusob dopravy a probehlo to v pohode,tzn. zadne dalsi poplatky...zbozi bylo z Aliexpresu...

(upravil scoop 11. 10. 2021 11:05)

Re: Novela daňového zákona v EU

tak nepochodíme...Fedex by to aj riešil, ale problémom je IOSS registračné číslo, ktoré musí každý predajca mimo EU uvádzať na faktúre a tým pádom je zásielka oslobodená od dane.

To neuvádza absolútne nikto, ani ALI. Do septembra boli všetky pravidlá ešte benevolentné v rámci EU, ale od septembra už dopravcovia a finančná správa tvrdo kontrolujú balíky, takže je len otázkou času kedy si DPH budeme platiť námatkovo 2x a potom bojovať s predajcom o vrátenie sumy...je jedno aký druh dopravy sa zvolí...už aj pošta mi vyrubila raz poplatok.

Tak výsledok asi takýto:
hi Miroslav, actually, we had pass our IOSS number to FedEx for tax, it maybe some docking issues, which cause FedEx charge the tax again;

but you since you didn't pay for that tax, FedEx will charge according to our IOSS number, and your prepaid tax will be used for that, so, we cannot refund the tax to you, could you please double-check?

Budú si robiť čo sa im zachce...

Re: Novela daňového zákona v EU

Dnes dorazila z Ali zásilka, po třech měsících poplatek 219 Kč zboží za 3 dolary, ani jsem to nepřebral.

Re: Novela daňového zákona v EU

Slovak parcel mi dnes doslo 5 zasielok, nechceli nic...od nich to chodi krasne bez problemov...
JLCPCB saga pokracuje...mozno sa dockam penazi, ale to sa necham prekvapit...

Re: Novela daňového zákona v EU

pardon za dalsi rispevok za sebou....JLCPCB peniaze za dan refundovala...

Re: Novela daňového zákona v EU

tak to je dobrá zpráva smile

Re: Novela daňového zákona v EU

ano, som rad, stalo ma to "len" 11 mailov

Re: Novela daňového zákona v EU

scoop napsal:

...oproti allpcb maju co dohanat a mohol som radsej akceptovat v ALLPCB dodatocne uctovanie dph u nas...fedex pyta poplatok 6€ s DPH za colne konanie.

Asi měsíc zpátky jsem si objednával desky u Allpcb. Poslat jsem si to nechal Fedexem. Nevím či ty celní poplatky mají započítané v ceně poštovného ale nic navíc jsem neplatil, žádné VAT. Balík došel v pohodě, žádný dopis z celního řízení. Platil jsem za poštovné 23 dolarů.

Re: Novela daňového zákona v EU

Tazko povedat. Ako som pisal, mne faktura dosla cca 32 dni po dodani tovaru, ale dva tyzdne predtym mi dosiel mail od TNT prepravcu o vytvoreni online uctu zakaznika. U nas ma Fedex zastupenie cez TNT…
Ja mam dojem, ze oni tie zakazky kontroluju namatkovo. Kazdopadne allpcb na porovnanie mi pride kvalitnejsia vyroba a hlavne rychlejsia a posledne s paradnym vyberom uprav.
Allpcb poplatky VAT urcite neuctuje, takze ked zastavia balik urcite sa platit bude Fedexu.

Re: Novela daňového zákona v EU

Toto je teda pribeh s JLCPCB, dnes mi dosla dalsia faktura za dalsiu objednavku smile
Ach jaj, to su experti ti cinania, klamu az sa prasi…zaplatis im dan, zaplatis doma dan a potom sa natahuj. No zajtra pisem pinpongovi…inak slovak parcel pre slovensko pri zasielke do 22€ nebude vyberat ziadny poplatok aj pri fakturach bez ioss…dpd neviem najst nikde podmienky, ale teda rovno hovorim tnt-fedex sa vyhybajte…ti si to preclia bez upozornenia a moznosti na vyber preclit si to sam a poslu len fakturu…

Re: Novela daňového zákona v EU

mám stejnou zkušenost s Fedexem a jlcpcb jako J_paseka - doprava mnohem dražší než desky, dorazilo to 30.9. a po týdnu další várka, a asi klid.
Na ali jsem si objednal plynovej vařič, a číňan něco zmastil, tak jsem musel vyplnit neuvěřitelnej formulář na netu, nejhorší bylo najít tu celní kategorii, kde plynovej vařič prostě není, chvíli jsem uvažoval, že to dám do kategorie "atomové reaktory a příslušenství" jako provokaci, ale pak jsem to dal do kategorie sport a koníčky... Jestli si naúčtují 120Kč za vyřízení, tak postavím všechny svoje auta kolem místní pošty tak, že se tam nikdo nedostane ani pěšky smile