1

Téma: LIDL Spájkovačka

moja stará pištolová spájkovačka dosluhuje. Oplatí sa mi kúpiť toto:
http://www.lidl.sk/cps/rde/xchg/lidl_sk … _23798.htm
Budem vedieť s ňou napr. pripájkovať reprokábel (2x2,5) k meniču?

2

Re: LIDL Spájkovačka

Koupil jsem si ji, ale ještě jsem ji nevyzkoušel lol

Web

3

už som ju kúpil aj ja, bola predposledná v rozbalenej krabici. Tak som si z dvoch krabíc podľa návodu na použitie vyskladal jedno komplet balenie. A pribalil som si aj ten kufrík s narádičkom (bity, lupa, klieľte, pinzeta, kufríček..) za 7€. No nekúp to za takú cenu smile

4

Je to shit... mám jí u rodičů v garáži. koupil jsem jí, když jí lidl prodával prvně.  Je to použitelné tak max na cínování kabelů. Na pájení součástek ani omylem, hrot stojí uplně za prd. na seriozní pájení nebrat...

5

big_smile Nevim co kdo z vás za tu cenu čekal big_smile:D:D

6

paulus33, jak může dosluhovat pištolová spájkovačka? Ta je přece nesmrtelná smile

Web

7

Ten držák je úplně na pikaču. Zkusil jsem odpájet repráček a v klidu big_smile

Web

8

Ollie, potrebujem tip na prerobenie upínania hrotov. Mám tú klasickú oranžovú pájku z nejakého 1985 roku, kedy mi ju mamka ako stredoškolákovi kupovala za nejakých 100.-Kčs. Odišli mi skrutky na upínanie hrotu. Čím ich nahradiť? Potrebujem nejaký zlepšovák...

9 ...editoval xreef (3. 6. 2012 21:55)

já žádný zázrak nečekal, ale svou pájku jsem nechal v praze a sehant pájku v sobotu odpoledne se dá jen v lídlu smile taky jsem jí použil jen jednou napojoval jsem konektor autoradia, který nějákej zmr_deček ukrad a nikdo mu nevysvětlil, že ten konektor se z něj dá odpojit - tudíř to odštípnul. Ten hrot byl po 15 drátech skoro ko... smile. a od té doby tam leží....

no trafo pájku jsem dostal od otce a ten jí měl od dob, kdy byl ještě mlaďas smile a závity už byly na pokraji života, já to s nima vydržel ještě pár let a pak jsem ze závitu M3 kterej tam byl, udělal M4 a ono to zas pár desítek let vydrží smile jelikož už jí používám opravdu jen výmečně. (mám mikropáju)

10

Mne ked sa uz tie zavity na trafopajke nacisto zodrali tak som na konci tych par mm odrezal, prevrtal zkrz a narezal nove zavity. Ziadna veda....

Desktop: EVE Audio SC203+ sub EVE TS107, Asus Xonar. HT: ELAC AM180, Pioneer VSX-924-K

11

To prerezanie M3 na M4 poznam. Ale to zrezanie konca trafopajky ma nenapadlo. Prima napad...

12

A další vychytávka- stáhnout z měděných konců páječky spojovací pásky, konce roztáhnout od sebe, M3 přeříznout na M4, z vnitřní strany zahloubit vrtákem s úhlem 90st. a natvrdo zašroubovat a utáhnout šrouby M4 se zápustnou hlavou. Smyčka se potom přitahuje pod podložku a matičku M4. A pokud se zničí závity na šroubku, tak se šroubky prostě jen vymění. Trochu je problém s opětovným stažením konců k sobě, ale to mám vyřešeno stažením konců k vodní páskou, která je zapertlována a podložena prokladovým papírem na vinutí elektromotorů.

13

Já mám na koncích připájené dutinky z klasické lustr-svorky (tvrdou stříbrnou pájkou - autogenem) - takže rovné konce pájecí smyčky se zasunou do dutinek a utáhnou na každé straně dvěma šroubky M3 - jako když se zapojují dráty do svorkovnice...

14

Mně se osvědčily šrouby z PC-jsou dost tvrdé, jedním jsem závity prořezal místo původních a drží mi bez problémů už několik let.

15

Ahoj. Od čtvrtka bude v LIDLu tato pájecí stanice:

http://www.lidl.cz/cps/rde/xchg/SID-04E … _29992.htm

Dosud jsem pájel hrotovou páječkou z OBI asi za 150Kč (30W), ale dosloužila (odešel hrot - spíše mi to připadá, že se uškvařil).
Jelikož nejsem žádný profík, ale občas potřebuji něco přiletovat - kablík, konektor apod. ptám se zkušenějších, jestli někdo něco o této pájecí stanici ví, příp. má zkušenosti.
Hlavní úskalí asi bude až odejde hrot... Pochybuji, že bude někdy v LIDLu k sehnání rezervní. Případně si nechám poradit, jestli by se mi nevyplatila koupit raději 100W klasika trafopájka (teď mi jich bohužel několik zánovních, byť cca. 20 let starých na Aukru uteklo - resp. cena se vyšplhala téměř na cenu nové v GESu).
Díky všem za případné názory či zkušenosti. (teď aktuálně mne čeká přiletovat několik 4mm kablíků k terminálům, výhybkám a měničům, tak potřebuji něco, čím to prohřeji - sousedova trafopájka 75W bude asi nahraně).

16

Ja na konektory, káble, odporúčam trafopájku 75-100W. Lepšie sa mi s ňou robí hlavne z toho dôvodu, že na hrot sa dá naniesť dosť veľké množstvo cínu. Hrotovú pájkovačku zase používam na súčiastky.

17

https://www.youtube.com/watch?v=bOfFH9vLxGU smile

Web

18

hmm, tak tu slevu jsem propásl, už jí mají akorát za 1999 Kč