1,361

Re: Postavme si flaškostroj...

Podle mě by ty trafa musela být úplně stejná. A to myslím naprosto. Pokud bude mít jedno cokoliv jiného, bude to dělat, přinejmenším, bordel. Ta levá strana je v pohodě.

1,362 ...editoval derick (28. 9. 2021 12:01)

Predpoklad je, ze trafa budu rovnake (ale zrejme nie laboratorne.) Pri paralernom zapojeni bude impedancna zataz na lampu polovicna a vystupy sa scitaju. V com konkretne vidis problem? Nemyslim, ze tu ide o nejaku presne dodrzanu symetriu ako pri PP. Prevodny pomer traf predsa zostava zachovany. Hralo by to zrejme aj ako bi-amping.
V pdfku su aj nejake vypocty, ktore by to mali teoreticky podopriet.

1,363

Jestliže jedno trafo bude mít menší odpor, například, tak přes něho poteče větší proud, než přes druhé a nebude to souměrné. Já jsem silnoproudař, ale myslím, že to, co platí v silnoproudu, platí i ve nf. Ale nemusím vědět všechno... Já bych to zapojil sériově, tam problém nevidím. Ale nejlepší je, kopit trafa taková, jako potřebuji. Já vím, je to drahé, ale řekni mi, který koníček dneska není drahý? Mě vyšel SE zesilovač cca na 7000,-Kč a to si myslím, že jsem ho pořídil hodně levně.

1,364

To mas pravdu, ale mam zopar tych "jakostnych" vystupakov aj od Tesly a zvazujem ze to vyskusam. Stale vsak nepoznam odpoved na otazku, preco by mala mensia nesumernost primarov sposobit problemy na vystupe. Ved kazde trafko ma presne definovany prevodny pomer, lampe by paralerne zapojene primary vadit nemali a vykon do serie zapojenych vystupov odoberu reproduktory.

1,365 ...editoval PB (28. 9. 2021 15:51)

.

1,366 ...editoval derick (28. 9. 2021 14:44)

Trafo je 5,6k (k el84) a 4 ohm na vystupe, takze 11,2k (primari do serie) na el34 uz asi nebude velmi vhodne. Paralernych 2,8k by uz mohlo byt pre lampu OK. Ak by aj bola na vystupe polovicna impedancia, tak som stale na 4 ohmoch (ako aj teraz s jednym trafom.)
Alebo bude vazne stvornasobna tj 16ohm?

1,367 ...editoval PB (28. 9. 2021 15:52)

.

1,368 ...editoval derick (28. 9. 2021 15:07)

Furt v tom nemam jasno, preco sa impedancia pri paralernom zapojeni nezmeni? Na primari sa zmeni a na sekundari uz nie?

1,369 ...editoval PB (28. 9. 2021 15:50)

Obrázek vlevo dole a vpravo nahoře jsou správně. Ty ostatmí jsou také správně.

1,370 ...editoval derick (28. 9. 2021 16:37)

Takze bude to mozne zapojit na 2,8k (primari paralerne) a vystupy na 8ohm do serie?

1,371

Ano, to by mělo fungovat.