Re: Postavme si flaškostroj...

Podle mě by ty trafa musela být úplně stejná. A to myslím naprosto. Pokud bude mít jedno cokoliv jiného, bude to dělat, přinejmenším, bordel. Ta levá strana je v pohodě.

(upravil derick 28. 9. 2021 11:01)

Re: Postavme si flaškostroj...

Predpoklad je, ze trafa budu rovnake (ale zrejme nie laboratorne.) Pri paralernom zapojeni bude impedancna zataz na lampu polovicna a vystupy sa scitaju. V com konkretne vidis problem? Nemyslim, ze tu ide o nejaku presne dodrzanu symetriu ako pri PP. Prevodny pomer traf predsa zostava zachovany. Hralo by to zrejme aj ako bi-amping.
V pdfku su aj nejake vypocty, ktore by to mali teoreticky podopriet.

Re: Postavme si flaškostroj...

Jestliže jedno trafo bude mít menší odpor, například, tak přes něho poteče větší proud, než přes druhé a nebude to souměrné. Já jsem silnoproudař, ale myslím, že to, co platí v silnoproudu, platí i ve nf. Ale nemusím vědět všechno... Já bych to zapojil sériově, tam problém nevidím. Ale nejlepší je, kopit trafa taková, jako potřebuji. Já vím, je to drahé, ale řekni mi, který koníček dneska není drahý? Mě vyšel SE zesilovač cca na 7000,-Kč a to si myslím, že jsem ho pořídil hodně levně.

Re: Postavme si flaškostroj...

To mas pravdu, ale mam zopar tych "jakostnych" vystupakov aj od Tesly a zvazujem ze to vyskusam. Stale vsak nepoznam odpoved na otazku, preco by mala mensia nesumernost primarov sposobit problemy na vystupe. Ved kazde trafko ma presne definovany prevodny pomer, lampe by paralerne zapojene primary vadit nemali a vykon do serie zapojenych vystupov odoberu reproduktory.

(upravil PB 28. 9. 2021 14:51)

Re: Postavme si flaškostroj...

.

(upravil derick 28. 9. 2021 13:44)

Re: Postavme si flaškostroj...

Trafo je 5,6k (k el84) a 4 ohm na vystupe, takze 11,2k (primari do serie) na el34 uz asi nebude velmi vhodne. Paralernych 2,8k by uz mohlo byt pre lampu OK. Ak by aj bola na vystupe polovicna impedancia, tak som stale na 4 ohmoch (ako aj teraz s jednym trafom.)
Alebo bude vazne stvornasobna tj 16ohm?

(upravil PB 28. 9. 2021 14:52)

Re: Postavme si flaškostroj...

.

(upravil derick 28. 9. 2021 14:07)

Re: Postavme si flaškostroj...

Furt v tom nemam jasno, preco sa impedancia pri paralernom zapojeni nezmeni? Na primari sa zmeni a na sekundari uz nie?

(upravil PB 28. 9. 2021 14:50)

Re: Postavme si flaškostroj...

Obrázek vlevo dole a vpravo nahoře jsou správně. Ty ostatmí jsou také správně.

(upravil derick 28. 9. 2021 15:37)

Re: Postavme si flaškostroj...

Takze bude to mozne zapojit na 2,8k (primari paralerne) a vystupy na 8ohm do serie?

Re: Postavme si flaškostroj...

Ano, to by mělo fungovat.

Re: Postavme si flaškostroj...

zrovna testuju dalsi SE,tentokrat s americkou triodou 6B5,jedna se o dva systemy v jedne bance,jeden system je budic,druhy system koncovka,stejnomerne vazano...jako predzesilovaci elka dvojita trioda 6SN7 nebo ECC40 nebo E188CC...
https://www.zonerama.com/buggeroff/Phot … /296078147

Re: Postavme si flaškostroj...

pekne, zasnem odkial tahas tie exotske elektronky smile ked mas budic DC vazan mas tam fixni bias nebo jak? kolko mas napajanie a aky to ma zhruba vykon? mas spatnu vazbu? skusal si merat vyslednu fr. charakteristiku tych vystupakov?

(upravil kudlibabka 9. 11. 2021 11:46)

Re: Postavme si flaškostroj...

Tyhle kousky jsou z USA...pred cca mesicem jsem koupil 6ks taky na Aukro,asice 6N6G coz je oktalova verze...nevim jak je reseny predpeti ty koncovky,katoda je uzemnena,uvnitr banky je i katodovy odpor budice,takze se pripoji jen dvoje anodovy napeti,uzemni katoda,zhaveni a mrizkovy odpor...neumim si to vysvetlit jak to maji vyysleny,zeby koncovka s kladnym predpetim?Tenhle system je z roku 1939...jedu bez zpetny vazby...frekvencku vystupaku jsem nemeril,ale na Ali je nekde uvedena,muzu najit,pokud te to zajima...
https://tubedata.altanatubes.com.br/she … /6/6B5.pdf
vykon 5W pri 5%THD

Re: Postavme si flaškostroj...

Skusal niekto nieco z EC360? Mam zaluska na symetricky headamp pre HD800...

Re: Postavme si flaškostroj...

OTL? symetrický, takže 2ks na kanál? Není to trochu otesánek pro výst. výkon stovek mW? Mám čtyři kousky a zatím jsem pro ně nenašel využití, odradilo mne vždycky zesílení 2.5 a žhavení 12W, na klasický konec v A dají trochu málo a na sluchátkáč je to zase moc. Zkusil jsem je kdysi v A s VT a zvukově mě nijak nepřesvědčily. Takže leží...

Web

Re: Postavme si flaškostroj...

OTL.... no ak by som chcel nieco sofistikovanejsie ako obycajny CF, tak mi to vychadza 4 lampy na kanal (WCF). Ale este su v hre 6s19p, pripadne myslim ze raz Danhard spominal PCL200 ako zaujimavu lampu pre sluchatkac....
Mam WCF 6AS7 sluchatkac pre HD800 v nesymetrickom zapojeni (GND-L-R) a hraje to vynikajuco, rezerva vykonu dostatocna, pravdupovediac je to naj co som pocul, kedze som to sil namieru. Preto sa zahravam s myslienkou symetriky, vraj je to posun zase o level vyssie... a kedze mam niekolko kusov EC360 tak ci nahodou...

(upravil kudlibabka 9. 11. 2021 12:52)

Re: Postavme si flaškostroj...

Petre,nejsou ode mne?U mne nekolik let lezely a pak jsem je poslal dal...uz nevim kam...
zdeno nezkousel si tam dat 6080?

Re: Postavme si flaškostroj...

Skusal som celu plejadu . 6080 roznych vyrobcov, 6n13s, 6n5s, 6AS7G, .... najlepsie su Toshiba 6AS7G, to je neprekonatelne...

Re: Postavme si flaškostroj...

zdeno mezi ruznyma 6080 jsou celkem rozdily,proto se ptam...ja ted pomalu delam na vystupnim modulu pro DAC prave s 6080,kde je jeden system zapojenej jako zatez...signal je bran z anody te spodni lampy a jeji katoda je uzemnena,predpeti leze z predchoziho stupne,kterym je I/V konvertor se dvema PNP germaniovymi tranzistory,jsem na to zvedavej...