Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


[Zamknuto] (Stránka 30 z 61)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač Federmann

  Stránky: ««« 1 ... 28 29 30 31 32 ... 61 »»»

RSS

Příspěvky [581 až 600 z 1,209]

(upravil sinclair 4. 11. 2007 21:46)

Re: Zesilovač Federmann

Ale hovno. On má pan inženýr 0dB tam, kde my máme -50dB, takže jeho +40dB je mých -10dB a studenej zesík smile
Jestliže se začnou TEPELNÉ účinky příčného proudu projevovat už na 30kHz, tak to jenom potvrzuje to, co já jsem říkal už dávno. Spínací darlingtony a ještě k tomu pomalé mrchy.
S KD366B/367B by se kurva tohle stát nemohlo.
Jenom poznamenám, že normální, průměrný koncový zesilovač nesmí mít překročeny dovolené parametry výkonových polovodičů ani tehdy, přebudím-li jej třeba +10dB do krásných obdélníků či jej budu obdélníky krmit, případně jej budu budit na 0,636 Uout /nejhorší pracovní režim pro analogový konec třídy AB/ a také ani tehdy, stoupne-li teplota chladičů kupříkladu na nějakých civilních 60°C.
Ba naopak-i v těchto režimech musí takový zesilovač mít jisté rezervy, aby například ustál i horký řekněme zkrat výstupu, práci do komplexní zátěže s obrovitou, nekompenzovanou jalovou složkou, případně aby se dokázal ubránit i nepříliš standardní zatěžovací impedanci.
Pokud tohle všechno konec pana inženýra svede, tak začnu chodit do kostela.

Miro, myslíš, že na ty dvě sekundy to stojí za to, posílat mi ten modul??
Ještě je poslední možnost - možnost, že bych do toho napral SanKeny za tři kila pár a opravdicky to otestoval...:-)

Web

Re: Zesilovač Federmann

Leoši, to je nesmysl, to je jako bys chtěl na Traboš namontovat podvozek z Landroveru, abys vyzkoušel tachometr. Možná že to přiblížení OMVCS to zvládne při podchlazení, destilka, led atd.

Web

Re: Zesilovač Federmann

Já na píčoviny s destilkou nejsu zařízený a nikdy jsem podobné hňupiny nedělal. Jenom jednou jsem si v dílně uvařil kýbl vody mým SpeakerDefloratorTM.
Buď to ten konec ustojí aj horký, anebo ne a pak teda stojí za hovno a nezaslouží nic, než s ním špelit do kýblu.

Web

(upravil Sendy 4. 11. 2007 22:44)

Re: Zesilovač Federmann

O tom, co to vydrží se snad nemusíme dohadovat, na to máme dost zkušeností. Praktických testů jsem kdysi provedl dostatek.

Web

Re: Zesilovač Federmann

2 sinclair : Myslim že jo smile Uvítal bych tady na diyfans.org stručný článek o tzv. internetových zapojeních - a tohle by mohlo posloužit jako ukázkový příklad smile

Nemáte někdo electus 2007? Právě v něm by mělo být uveřejněno zapojení "Federmann". Zajímalo by mě, co se tam píše...

Re: Zesilovač Federmann

Michale.

Ahoj v tom sub. viz.  #391 byly v můstku MJ11032/11033, zatím to byl nejvýkonnější konec, který vyvolával „zemětřesení“.

Re: Zesilovač Federmann

A proc vlastne mustek?

Re: Zesilovač Federmann

Tak co, Cimrmane, žádná odpověď ? Ticho po pěšině ? smile

Re: Zesilovač Federmann

Na 500-600W dělat můstek? Proč proboha?
Jako můstek jsem udělal SpeakerDefloratorTM ,který je schopen dávat sinusový výkon až 5kW/4R, jenže tam to nijak jinak prostě nejde, těch 130-140V RMS na výstupu se někde vzít musí....
Je to ale spíš taková hračka-kam až lze zajít s analogovými konci v AB třídě.
Nějakých usraných 500W je s rezervou na teplotu běžně řešitelných pěti páry robustních MJ15024/15025 či MJ21195/21196, nebo i MJL21195/21196.
Nejběžnější MJ15003/15004 se už nehodí, jste omezeni jejich Uceo=140V, které neradno překračovat.

Web

Re: Zesilovač Federmann

#601 A proc vlastne mustek?

Při napájení 2x50V se výstupní napětí na vrcholu sinusovky blíží hodnotě 45V (32Vef.) tedy efektivnímu výkonu celé sinusovky 250W při 4Ω. Pro můstek je napětí na zátěži dvojnásobné (64Vef.), tím i proud, výkon je čtyřnásobek, tedy 1kW, pro mne velmi slušná „stovka“ (při 2Ω dvojnásobek), pro 2x55V by to bylo 300W/1,2kW při 4Ω…

Re: Zesilovač Federmann

DF?

(upravil sinclair 5. 11. 2007 13:14)

Re: Zesilovač Federmann

To jste nemyslel vážně, těch 1,2kW ze čtyř MJ11015/11016, že ne?
Pomoc....!

DF? Otřesný. Vzhledem k desetiohmovým odporům v emitorech a hlavně dynamickému odporu diod, které ty emitoráky od cca 0,35V úbytku šlusujou. Děs běs Sodoma Gomora.

Web

Re: Zesilovač Federmann

#606  To jste nemyslel vážně, těch 1,2kW ze čtyř MJ11015/11016, že ne?
Pomoc....!



#600 Zase někdo nedává pozor a pak šíří paniku.

Re: Zesilovač Federmann

No dobrá, tyhle darligtony jsou stejně z jednoho těsta, ať už jsou to 15/16 či 32/33. SOA mají furt nahovno. Jsou to spínače.

Web

Re: Zesilovač Federmann

Můstek skýtá zcela jiné výhody, krom polovičního napájecího napětí, je ošetřen i značný rozdíl ve zpracování půlvln ve vodivosti P či N. Nižší rozkmit napětí a větší proudy mají lepší vlastnosti a lip se zpracovávají…

Pro sub. používám pojistky až na 30% Pmax (60%), ale ne proto, aby se mohl konec dostávat do limitace, ale proto, že tři periody na 20Hz trvají mnohem déle jak 5 period při 500Hz či 5kHz a pomalejší pojistky nejsou…

Pojistky sice chrání konec, ale taky a hlavně naše uši před limitací, mělo by to být zřejmé z testů, které jsem nastínil na své stránce, ale také z historie. Testy platí pro konce obecně a nejsou o tom libovolný konec odstřelit, ale přiblížit se co nejvíce limitaci, ale nikdy ji nedosáhnout, jedině tak dosáhnu nejlepší kvality a taky efektivity.

Až bude dostatek nezávislých testů, tak je doplním na stránky, dodělám i konkrétní osazení pro konkrétní výkony, ale poměr Pef=1/10*Pmax zůstane nezměněn, jediná možná změna by mohla být, doporučení pro profesionální účely Pef=1/100*Pmax (zde by můstkový konec dosahoval při 2x65V na 1,8kW, ale jeho efektivní výkon by se pohyboval na úrovni pod 20W), to by teprve byl zvuk!

Re: Zesilovač Federmann

A proc tech 20W netahat z plnohodnotneho dejme tomu 600W zesilovace se zdrojem kolem 1kW. To by byl teprve zvuk.

Aby zase nedoslo na to, ze nekdo neposlouchal a nechape, tak myslim, ze chapeme vsichni dobre. Je to jako sporic na stodvacitce. Kdo nevi, jak to fungovalo, tak to byla cihla pod pedalem plynu.

Re: Zesilovač Federmann

Federmanne, mas zcela popletene pojmy, cemu se rika hudebni vykon a tyhle nesmysly ucis take sve studenty.
Zrovnatak pri dimenzovani zdoje a chlazeni pocitas z neznalosti uplne nesmysly, jinak by jsi nemohl vypustit takovato tvrzeni;
ad pojistky
" Při efektivním výkonu rovnému 10% maximálního výkonu, a účinnosti 50%, je to právě 20% maximálního výkonu"
Jaka ze je ucinnost zesilovace pri 10% maximalniho vykonu ??
Je to asi stejne jako s tema vykonovyma decibelama. Uz si se to doucil ?

Re: Zesilovač Federmann

#610
Michale to je právě to odlišné pojetí, jedno je dimenzovat zesilovač na výkon při počátku limitace, včetně zdroje a vůbec nepřipouštět přebuzení větším signálem a pojetí druhé je dimenzovat na efektivní výkon a krátkodobý, špičkový výkon, který je pro běžné zařízení 10:1 a pro studiové použití 100:1, pro absolutní věrnost se dokonce uvádí poměr až 1000:1!

Viz: „Zpracování nízkofrekvenčního signálu různých zdrojů“ a „Pohled na přebuditelnost elektroakustického řetězce“ http://www.federmann.wz.cz/index_soubory/Page2203.htm

Není to o kraválu, který to vytvoří, ale o věrném přenesení akustických špiček, které z tohoto kraválu vyčnívají, ten kravál dělá spíše efektivní výkon a ty špičky dělají spíše tu kvalitu a věrnost. Pak je dimenzování zdroje na trvalý výkon ve špičkách trochu přepych a prostředky by se daly použít na ještě větší akustický tlak (větší špičkový výkon či vyšší účinnost reproduktoru), ale každý se musí rozhodnout sám. Dimenzování zdroje nad efektivní výkon svádí k vyšším hlasitostem. Pak k „zatloukání“ akustických špiček do efektivního výkonu, aby moc nepřečnívaly, připočtu-li frekvenční rozsah, pak to je právě to zkreslení a rozdílnost od živé produkce …


#611 danhard "“Při efektivním výkonu rovnému 10% maximálního výkonu, a účinnosti 50%, je to právě 20% maximálního výkonu …"“
Vyčkejme měření při akustickém signálu, který bude mít špičky o desetinásobném výkonu než je průměr a pak se uvidí, jak se špičková účinnost 66% sečte s účinností 5% a kolikže vlastně tyto špičky nesou z celkového efektivního výkonu, možná se někteří budou „sakra“ divit.

Re: Zesilovač Federmann

Federmann napsal:

Pojistky sice chrání konec, ale taky a hlavně naše uši před limitací, mělo by to být zřejmé z testů, které jsem nastínil na své stránce, ale také z historie. Testy platí pro konce obecně a nejsou o tom libovolný konec odstřelit, ale přiblížit se co nejvíce limitaci, ale nikdy ji nedosáhnout, jedině tak dosáhnu nejlepší kvality a taky efektivity.

Až bude dostatek nezávislých testů, tak je doplním na stránky, dodělám i konkrétní osazení pro konkrétní výkony, ale poměr Pef=1/10*Pmax zůstane nezměněn, jediná možná změna by mohla být, doporučení pro profesionální účely Pef=1/100*Pmax (zde by můstkový konec dosahoval při 2x65V na 1,8kW, ale jeho efektivní výkon by se pohyboval na úrovni pod 20W), to by teprve byl zvuk!

Pane Federmanne, ty vaše bláboly o studiové nebo profesionální technice, s vašimi katastrofálními znalostmi základů matematiky, základních elektrotechnických výpočtů, to je trapné asi jako když Husák mžoural skrz ty jogurtovky a vysvětloval lidu, co je to demokracie.

Web

(upravil Frank 5. 11. 2007 23:04)

Re: Zesilovač Federmann

OMG, ten net je jeden kretén za druhym. Sorry António, ale vrátil jsem se z hospody a tohle je fakt moc. (Jako neřikám, že tu je ještě nějakej kretén ing. krom F. lol)

Ale když se to veme psychologicky, tak jsem si i o Macurovi myslel kdovíjakej to je čurák, ale když jsem ho potkal osobně, tak byl moc fajn a to jakože hodně moc smile to je asi tim jakej jsem krásnej mladej hošík lol)

Příspěvky [581 až 600 z 1,209]

  Stránky: ««« 1 ... 28 29 30 31 32 ... 61 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač Federmann

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£