Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Tesla ARS 9104

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 34 z 34]

(upravil Honza49 27. 9. 2021 14:48)

Re: Tesla ARS 9104

Cca 5 w., Proto jsem napsal, že potřebují vyrovnanou impedanci a lepší než 90 dB

(upravil tatko Tom 27. 9. 2021 17:11)

Re: Tesla ARS 9104

Tesla AKR-153 by si na doma neukecal, no tie by z toho hučali riadne. Mal som doma jednu. Keď som skúsil, čo to spraví - (zosik 26watt/8ohmov, bedňa bola na 15, teda do nej šlo kus menej) triasol sa činžiak až do základov a zvonkajšej strany sa olupovali kamienky brizolitu big_smile
A vážne - popozeraj Unicornove projekty na Reprománii (aj inde), možno ten malý výkon nebude až taký problém.
Prečo si to myslím - kedysi som s tesláckymi reprobednami musel hodne pohnúť korekciami a pridať hlasitosť, aby som mal nejaký pocit z posluchu. Potichu a na default hrali na hovno. Odkedy mám (už druhé) unicornovky, nežiada sa mi vôbec ekvalizovať a málo kedy počúvať viac nahlas. Máme so ženou a dcérou z toho podľa mňa kvalitného zvuku výborný pocit pri bežnej hlasitosti. Neraz hrajú 24/7, v noci celkom potichu a stále majú výborný zvuk. Susedia sú radi.
Určite je viacero solídnych, ktoré by mohli byť vhodné, no sám ich spravíš lacnejšie, než kúpiš.
K tomu drobné doporučenie - zistiť si dostupnosť reproduktorov. Ja som si na streďáky počkal skoro dva mesiace.
Výhybky alebo súčiastky na ne asi najlepšie Lukyss - a možno aj reproduktory. Občas sa niečo trafí na "bazári" na fórach.

(upravil Honza49 27. 9. 2021 17:43)

Re: Tesla ARS 9104

Ahoj
TLU říkal, že z těch repraků, které tam jsou by mi šly jenom dvoje, a na ně už nejsou repráky. A nejsou. TLU tam má nádherné bedny, ale bohužel se mi žádné nehodí. Proto jsem se objevil tady, kde je přece jenom víc flaškařů, než na repromanii.
Tam, přestože se fakt snažili, mi pšenka nepokvete.
Já ještě našel obchod v Polsku, mám to tam 100km, ale ani tam ty repráky nemají.

Re: Tesla ARS 9104

Rozumiem a súhlasím. Celkovo je s dostupnosťou reproduktorov čoraz väčšia bieda sad

Re: Tesla ARS 9104

Čo ťa núti k tomu použiť LEN elektrónkový zosik 2x5W? Sám vidíš, že sa tým značne obmedzuješ.
Na tvojom mieste by som si zaobstaral starší tranzistorák a potom máš kopec možností na perfektné bedne za prijateľné peniaze.

Mi to príde tak, že mám obľúbené 13" pneumatiky a žiadne iné nechcem, ale poraďte mi k tomu Mercedes.

Re: Tesla ARS 9104

Ahoj Penjo
Možná, že chci k těm 13´´ sehnat krásného Favorita, a v garáži mám Mercedesa na 20´´.
Ale vážně. Ten zesilovač jsem si udělal letos v únoru, protože jsem to před nějakýma 3-4 rokama slyšel a moc se mi líbilo, jak to hraje. Takže jsem si víceméně splnil sen. Jak jistě víš, měl jsem k tomu ARS9104 a protože  jsem do té doby neslyšel nic lepšího, tak jsem s tím byl spokojený. Jenomže mi jednu bednu rozflákala dcera a já sháněl náhradu. No a tak jsem navštívil repromania.net a tam jsem se dozvěděl že ty moje bedny jsou tak lepší trabant na 12´´. No a začal jsem se starat, aby ta bedny hrály lépe. Lepší zesilovač, než mám, jsem neslyšel. Já jich popravdě slyšel hodně málo, nikdo v mém okolí se o hudbu nestará a když stará, tak pouští MP3 přes bluetoot bedny z ALzy. Na poslechovku jsem se nedostal, protože jsem byl v cizině. Moje ARS9104 jsem si opravil a hledám, co k mému zesilovači. Buď něco najdu nebo budu hrát na 9104 a příští rok si udělám okénko na poslechovku a pak se uvidí. Možná koupím nový zesilovač a bedny a budu happy, anebo budu happy, že jsem nic nekoupil a nechal si můj zesilovač.
Stačí moje vysvětlení?

Re: Tesla ARS 9104

Som presvedčený, že ak by si na tom zosilňovači počul ktorékoľvek z tých bední z Reprománie, pravdepodobne by Ťa zaujali vočii ARS9104 podobne, ako tie voči hučítku z Alzy smile
Nemáš možnosť zájsť niekomu v rozumnej vzdialenosti vypočuť?
Mne tak kedysi otvoril oči - vlastne uši Penjo posluchom viacerých u neho smile

Re: Tesla ARS 9104

Ranson mi slíbil, že se můžu stvit, ale je to 250km tak uvidím...

Re: Tesla ARS 9104

Nezaváhaj, ako ja. Prípadne hľadaj niekoho aj bližšie. No Ransom Ti predvedie, poradí vynikajúco. Vie o tom neporovnateľne viac, než trebárs ja.
Rok sme pracovali respektíve boli ubytovaní kúsok od Penja. Zašiel som na poslednú chvíľu, keď sme končili. Keby som nebol zašiel - dodnes sa serkám z Teslami big_smile

Re: Tesla ARS 9104

Pokusím se.

Re: Tesla ARS 9104

Já se sem do týhle diskuze nějak vměšovat nechci, ale mám obavu, že pokud bych vyčíslil náklady na bedny, které splní všechny uvedené požadavky, tak majitel ten lampáč raději rozšlape.
Bedna s citlivostí přes 90dB, která má zahrát i 40Hz s rozumným poklesem + celkově slušným zvukem a která má mít srovnanou impedančku, bude tak 100L almara s nepříliš levnými měniči a dosti složitou a drahou výhybkou.

Re: Tesla ARS 9104

Já děkuji za každý přínosný názor. A určitě Tvůj přínosný je.

Re: Tesla ARS 9104

Tak se mi dostal do ruky další pár ARS9104
Kondenzátory bipoláry 4,7 měl 119 uF
Kupodivu hovňáky se držely +- 10%
cívky
Místo 1,2mH bylo 1mH
místo 0,3mH bylo ,23mh.
Tož tak...
Moc by mě zajímalo, jak to hrálo. Já to raději nepřipojoval...

Re: Tesla ARS 9104

Všechny dvoje bedny ARS9104 mám opravené nastříkané, prostě tip top. Jelikož mi tu, i na spřáteleném vebu všichni píšete, že jsou na ho..no, tak stavím podle repromanie fungl nové. Materiál mám a bedny jsou ve stavu finišující povrchovka. Jsem strašně zvědavý, jak to bude hrát. Všem, kteří mi radili i neradili moc děkuji. Určitě mi to hodně pomohlo.
Asi bych tímto ukončil toto vlákno.

Příspěvky [21 až 34 z 34]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Tesla ARS 9104

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£