Téma: autorádio s DSP

můžete mi doporučit nějaký autorádio s DSP ? ve svym běžnym autě mam 8-mi kanálový miniDSP, 4-pásmovej systém, 2DIN pioneer, 3 zesilovače... Teď sem si ale sehnal ještě záložní auto, ve kterym bych potřeboval přežít, ale nechtěl bych tam do ozvučení zatýct za tolik co v tom běžnym, přecejen, je to záložní auto. Takže by se mi docela hodilo rádio, který má DSP v sobě, ovšem docela rychle sem narazil. Webů kde prodávaj autorádia a podobný auto hifi srandy je autorádií na výběr obrovská hromada, ale ve filtru se tam nikde nedá vyhledávat podle toho jestli má DSP, asi tahle funkce nikoho moc nezajímá...
Od jednoho místního člena jsem jednou četl, že to měl v rádiu alpine, tak sem koukal na nabídky alpine a zdá se, že tohle:
https://www.alpine-electronics.cz/p/Pro … cde-196dab
ho má.
Potřebuju v tom realizovat aktivní dělení, s tim, že bych tam nechtěl mít jednu dělící frekvenci, ale možnost nastavit zvlášť HPF a LPF a hlavně časový korekce a možná parametrickej ekvalizér.
Zná někdo typ u kterýho tohle všecko jde ? Dík.

Re: autorádio s DSP

Mám v autě Kenwood https://www.ahifi.cz/kenwood-kdc-bt640u.html
a spokojenost. Prodává se myslím i bez CD mechaniky.

Web

Re: autorádio s DSP

no, to mi moc neřeklo, některý lidi jsou spokojenost s originálním osazením dveří felície antiparalelně zapojenýho na jeden kanál rádia

Re: autorádio s DSP

Tak chtěl jsi tip na DSP autorádio. Doporučil jsem ti autorádio se kterým mám zkušenost. To je celé...

Web

Re: autorádio s DSP

Teda nevím, ale jsem přesvědčen, že skoro všechna dnešní autorádia už jsou DSP. Ale třeba se mýlím, ale co jsem viděl nebo i vrakoval, byly s DSP...

(upravil DaVidsob's 12. 9. 2021 18:51)

Re: autorádio s DSP

no jo, ale já si potřebuju bejt jistej, že se tam daj realizovat ty funkce o kterých sem psal že vyžaduju a to si mi výslovně nepotvrdil

Re: autorádio s DSP

Zavolej na prodejnu a poptej se.

Re: autorádio s DSP

vážně si někdo myslí, že mi to tam zvedne někdo, kdo jednak bude vědět co po něm vubec chci a druhak mi bude umět u každýho modelu popsat co se všecko dá v menu nastavit ? Zkusit to můžu, ale obávám se že se na mě vysype hromada prázdnejch keců a vaty

Re: autorádio s DSP

proboha tak si to kup v eshopu, vyzkoušej, a případně v zákonné lhůtě vrať. Nechápu co tady řešíš?

Re: autorádio s DSP

řešim tady problém viz. nadpis. Tvojí metodu já odmítám aplikovat, protože by se klidně mohlo stát, že to vrátim 6x a navíc čas strávenej chozením na poštu a vyjednváním si cenim tak na polovinu ceny toho rádia.

Re: autorádio s DSP

Čakáš, že to urobí niekto za Teba?

Re: autorádio s DSP

Dle tvojí fantazie hádám, že ti to nebude cizí. Pokud nikdo nemá výše zmiňovaný zkušenosti s konkrétním modelem, tak stačí nereagovat, mě to pak dojde když uvidim téma bez odpovědí.

Re: autorádio s DSP

DaVidsob's napsal:

řešim tady problém viz. nadpis. Tvojí metodu já odmítám aplikovat, protože by se klidně mohlo stát, že to vrátim 6x a navíc čas strávenej chozením na poštu a vyjednváním si cenim tak na polovinu ceny toho rádia.

A na kolik si ceníš rady někoho, kdo to vyřeší za Tebe a ty informace Ti naservíruje? To jen na okraj.

Já, když jsem tuhle informaci potřeboval zjistit postupoval takto:
1) prvním vodítkem byly jednotky z kategorie (s DPS) na webu Carmedia a cena začínající kolem 4 tisíc.
(To proto, že levnější neuměly funkce co jsem požadoval. 3-pásmovou výhybku, strmosti až do 24dB/okt., nastavení časových korekcí pro každý měnič zvlášť, vícepásmový EQ pro útlum nežádoucích peaků).
2) omezení výběru na značky, které mě zajímaly (Kenwood, Pioneer, Apline, Clarion).
3) stažení a prostudování návodu k použití staženého z webu výrobce. (Nejdůležitější bod postupu).
A bylo jasno. Co Ti ale ani návod neřekne je, jaký charakter zvuku která jednotka (výrobce) má. Takže já třeba nejdříve koupil jednotku od Alpine, která ale na můj vkus měla příliš ostrý (neumím přesněji specifikovat) zvuk. Takže jsem ji prodal, nový majitel si naopak chrochtal blahem. Druhá volba padla na jednotku od Pioneera a ta mi už vydržela až do doby, než jsem dával pryč auto.

Takže asi tak a držím palce.

Re: autorádio s DSP

no, právě že to sou velmi cený informace, od tohohle sdílení si myslim, že ty fóra existujou, ale řikám si, že by to měl bejt zájem toho výrobce prodat model s pokročilou výbavou, takže by to snad nemělo bejt složitý to dohledat. No zkusim aplikovat stejnej postup, jestli to dělá i pioneer, tak to by bylo dobrý, ale ten to bude dělat podle mě až ve 2DIN jednotkách za víc než 10 000,- ale třeba ne

(upravil Rosak 18. 9. 2021 10:18)

Re: autorádio s DSP

DEH-X5900BT za necele 4tis., ale uz se neprodava. Ale muzes zkusit i tu Aplinu cos psal, jestli Ti zvuk sedne. Ja mel tenkrat model 193 bez DAB tuneru.

Re: autorádio s DSP

no, tak je asi jasno
https://www.youtube.com/watch?v=0nY4z0FZPD8
vypadá to, že se tam dá nastavit všecko co potřebuju a je to celý velmi pokročilý
myslel sem, že ty PRS věci od pioneeru sou hodně drahý, tak sem na to ani nekoukal, ale 8,5 tisíce za tohle mi nepřijde zlý

Re: autorádio s DSP

Pokud je pro Tebe ta cenovka OK, s DEH-80PRS chybu neuděláš.

(upravil DaVidsob's 20. 9. 2021 0:08)

Re: autorádio s DSP

Je to samozřejmě dost peněz, moh bych si místo toho koupit 3 metry čtverečný pozemku na stavbu domu, ale když si vemu, že to je podobná cena jak za pneumatiky, který vydrží třeba dva roky, kdežto tohle budu mit do konce života, až se auto rozsype na prach, nebo až ho rozsekám, tak si pomocí toho můžu udělat audio třeba v garáži, nebo k počítači, DSP se u mě rozhodně nestratí. Když sem moh dát 8 tisíc za nový tlumiče, tak by bylo smutný šetřit na hlavní jednotce a koupit ňákou sračku.

(upravil kaed 21. 9. 2021 8:24)

Re: autorádio s DSP

kdežto tohle budu mit do konce života

smile tobě diagnostikovali rakovinu v konečným stádiu? smile Jestli ne, tak máš hodně naivní představy o životnosti spotřební elektroniky. Všechno obsahuje kurvítko, který jen tak nenajdeš, jako obligátní vyschlý elektrolyty... Dyť by ti výrobci pomřeli hladem, kdyby to vydrželo 40 let (odhad tvýho dožití, pokud se fakt nezabiješ v autě)

Re: autorádio s DSP

po předcích jsem podědil rádio Philips Sirius, které děda dostal jako svatební dar v roce 1936. Po naformování všechny elyty funkční, ztráta kapacity cca 30%. Tehdy se ještě kurvítka nemontovaly wink