Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 3 z 5)

Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » Výmena kondíkov na výhybkach

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 »»»

RSS

Příspěvky [41 až 60 z 94]

(upravil Otas 15. 4. 2020 16:22)

Re: Výmena kondíkov na výhybkach

Díky. Chtělo by to pořádnou výhybku - viz ARS1038.
Těch 5 dB jsem nějak přehlíd, sorry.
Tady bych to z nouze srazil ještě níže, na 1 kHz je to stále zoufale silné a 3 kHz níž to také utáhne. Výhybka řádně nedělí, tak se to tluče.
Takže 3J3 a 22 ohmů (tak mám teď zatlumenou bednu v profi smile).

Re: Výmena kondíkov na výhybkach

No ono by to chtělo nejdřív pořádný měření...v konkrétní bedně a i mimo osu. Z jednoho osovýho měření se nic slušnýho sesmolit nedá. Ten jeden graf může vypadat sebelíp, ale hrát to nemusí vůbec dobře.

(upravil Hippo007 15. 4. 2020 17:08)

Re: Výmena kondíkov na výhybkach

Souhlas, mám je pro jiné rozpoložení repráků, proto je neukazuju.
Ale už z tohoto je vidět, že fáze jdou blbě a při neosovém uspořádání ve směrovkách putuje díra přes frekvence.

Bez úplného překopání se s tím moc udělat nedá a předělávat bednu (vložený čas a peníze) nestojí za výsledek.

Re: Výmena kondíkov na výhybkach

Velký dík Otasovi a Hippovi za rady. Časom, až si to odskúšam sa ozvem.
Ostatným tiež dík.
b

Re: Výmena kondíkov na výhybkach

Tak koukám, koukám, a třeba takový svitek, 47u, to je celkem prdááá...

Re: Výmena kondíkov na výhybkach

Zdarec. Potřebuji svitkový kondenzátor do výhybky 22 uF. Je tam málo místa tak co nejmenší. Od Dexonu je menší a asi by tam vlezl. Oproti Bennicu, který je mnohem větší. Někde jsem četl, že Dexon je ve výsledku horší než Bennic. Je to pravda, nebo je to jedno?
Případně mate nějaké tipy, kde se dají krom Dexonu a Prodance koupit svitkové kondenzátory?
Dík.

Re: Výmena kondíkov na výhybkach

tomanesi na jakou pozici? pokud paralelně či kompenzace tak klidně dexon,pokud do série u střeďáku mohl by bennic být lepší smile

Není co dodávat...

Re: Výmena kondíkov na výhybkach

Chci jen vyměnit bipolár 22 uF za svitek. Jestli to má tedy význam. Jsou to zánovní sloupy.


https://i.ibb.co/vmJhGvS/20210912-173052-resized.jpg

(upravil dawsoo 12. 9. 2021 19:23)

Re: Výmena kondíkov na výhybkach

Aha,vidím, tak bohatě a bezpečně postačí dexon je to kond asi paralelně k basáku navíc vypadá že v RC členu,a cívky jsou na malých jádrech,takže ne že bys poznal tady nějaké zlepšení, ale levnější a menší MKT bohatě stačí a bude narozdíl od Bipoláru kerej časem někdy vysychá aspoň stabilní a nafurtovní.

Není co dodávat...

Re: Výmena kondíkov na výhybkach

Dík.

Re: Výmena kondíkov na výhybkach

nz smile

Není co dodávat...

Re: Výmena kondíkov na výhybkach

Koukám bipolár Polkaudio, to by mě zajímalo, kdo jim to takhle potisknul.

Re: Výmena kondíkov na výhybkach

asi nějaký čínan

Re: Výmena kondíkov na výhybkach

Zdravím, pořídil jsem si reproduktory CANTON GLE 60. Vzhledem k tomu, že jsou z roku 1979 tak po 43 letech už budou na výměnu bipolární kondenzátory. Vzhledem k tomu, že jich tam je hodně na výměnu (třípásmová výhybka) tak uvažuji o co nejlevnějších. Ty má Dexon. Jaký máte na ně názor? Ten žlutý na fotce s označením ITT to bude svitek? Ten tedy nemusím měnit?
Díky

https://i.postimg.cc/gjRvPwjf/SH108504.jpgimghost

(upravil jardag69 9. 5. 2022 17:59)

Re: Výmena kondíkov na výhybkach

Ano
Zkus si to nakreslit. Jestli je v serii s vyskacem nejaky bipolar, tak mozna maly upgrade na svitek.
Možná bych ty bedny nejprve zkusil, než bych něco měnil.

Re: Výmena kondíkov na výhybkach

Hrajou pěkně, ale co jsem nedávno měnil na  regálovkách MB Quart tak tam byli bipoláry hodně špatný.
Na těch Cantonech je jeden kondík co má kapacitu 82 uF. Tam bych chtěl koupit nový bipolár. Našel jsem jen  tento, ale ten má vývody z jedné strany. Dají se někde sehnat s vývody z obou stran?
https://www.prodance.cz/kond-el-bip-rad-82m-100v.html

Re: Výmena kondíkov na výhybkach

Ten s označením ITT je svitek.

Re: Výmena kondíkov na výhybkach

82u zabudujes nastojato. Pokud máš vrtačku s malým vrtáčkem. Nohy pak zespodu nejak napojis.

(upravil Tomanes 9. 5. 2022 20:23)

Re: Výmena kondíkov na výhybkach

Zeptám se polopatisticky : ) číslo jedna a tři je původní umístění. Já použiju číslo jedna pro jeden vývod a čislo dvě vyvrtám novou dírku pro druhý vývod. Může to tak být?
https://i.postimg.cc/C1jkcSsF/SH108505.jpg

Re: Výmena kondíkov na výhybkach

No samozřejmě.

Příspěvky [41 až 60 z 94]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 »»»

Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » Výmena kondíkov na výhybkach

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£