Re: Odrbánek

jde o to jak se to bude chovat v reálu a jak bude vypadat napájecí zdroj

(upravil danhard 2. 9. 2021 13:48)

Re: Odrbánek

NAD 208 to má zcela jinak, celé z N fetů.

Je to inspirace pro Vás, co neumíte tak dobře opisovat big_smile

(upravil kratz 6. 9. 2021 14:21)

Re: Odrbánek

Tak tohle je hustokrutozni. smile Ze bych konecne nasel uplatneni pro ty 2 toroidy 230V na 2x15V/1.5A a 2x45V/8.5 A AC co se mi asi 15 let vali na pude?
Danhard: Ty vecny svatby naproti u Kohouta co delaj bordel do noci me uz zacinaji lezt krkem, takze kdyz postavim jeste dalsi 3 pary jednorozcovych hromobeden a pripojim to (2 v serii paralelne, to vicemene nezmeni celkovou impedanci) k tomuto, tak bych tu mohl mit i silnejsi akusticky delo. big_smile 8x plne vybuzeny zebrak uz svou praci udela.

Re: Odrbánek

Jo, ještě jim budeš dělat zadarmo muziku big_smile

Zastav se pro ty knížky, už to půjde do kontejneru.

Re: Odrbánek

Postavil někdo DEXAN, nebo ODRBÁNKA ?

Má to jen vývoj v simulátoru, nebo z toho bude konstrukce ke stavbě ? (měl bych zájem)

Re: Odrbánek

Dexana stavěl nalimko

(upravil nalimko33 12. 9. 2021 21:37)

Re: Odrbánek

až napadne sneh tak skúsim urobiť aj druhú dosku nech si to vypočujem...

chcem ale skúsiť aj toto
https://i.ibb.co/ChcxtV6/Kachestvennyj-usilitel-klassa-B.jpg
mám k tomu aj celý článok

Re: Odrbánek

Tak se trochu ztrácím v tom co je Dexan a co Odrbanek ?
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na … 61#1059261

(upravil dawsoo 12. 9. 2021 21:55)

Re: Odrbánek

dexan je danhardem upravený a mocně vylepšený koncept texan = to co stavěl nalimko viz 46 a odrbánek je mix toho nej z danwatta a dexana s nesym napájením a fetama ve VAS viz příspěvek 36 zde ve vlákně .

Není co dodávat...

Re: Odrbánek

Nalimko: toto?
https://audio-cxem.ru/shemyi/usiliteli/ … ssa-b.html

Re: Odrbánek

Nedávejte mi sem do vlákna blbosti big_smile

Re: Odrbánek

je to funkčný zosik v B triede... nie?

(upravil dawsoo 13. 9. 2021 16:49)

Re: Odrbánek

nalimko:
Nechtěl jsem k tomu původně nic písat neb nejsem žádnej obvodář,ale příčnej proud koncáků bude u toho rusa asi ještě "pěknější" než u starýho dobrýho texana. Funkční to je asi určitě ale nemyslím si že to bude hrát a měřit moc dobře.co se mi naopak líbí je invertující režim operáku.

Není co dodávat...

Re: Odrbánek

Ano, v B-čku jede i budič. Předpětí odvozené od napájení bez teplotní kompenzace, tudíž musí být hodně v B-čku, aby to po ohřátí neseplo oba konce proti sobě. Konce jsou nejpomalejší a jedou s napěťovým zesílením. Při vyšších frekvencích se nemají jak odbuzovat, od 10kHz to jede v příčném proudu koncem.

Nezakládal jsem tohle vlákno, abych tady posuzoval všechny sračky, co najdete na netu.
To si laskavě dávejte do jiného vlákna.
Tady mi stačí moje sračky big_smile

(upravil rvx73 13. 9. 2021 19:25)

Re: Odrbánek

cvičně jsem to hodil do simulace a danhard má - jako vždy - pravdu smile
Příčnej proud (konc. tranzistory se nestíhaji odbuzovat)
a tendence k zákmitům s kapacitní zátěží (100n)

Re: Odrbánek

Čistou kapacitní zátěž 100n snáší dobře málokterý rychlý zesilovač, to potom řeší 1uH//4R7 ve výstupu.

(upravil dawsoo 13. 9. 2021 20:35)

Re: Odrbánek

Aura na to měla nízkokapacitní kabeláž s vyšší indukčností s velkým můstkem mezi žílami smile

Není co dodávat...

(upravil rvx73 13. 9. 2021 21:03)

Re: Odrbánek

Jandovina smile



https://youtu.be/PlPnbJECEAc
(to vytápění elytů se prostě musí vidět)

(upravil dawsoo 14. 9. 2021 8:00)

Re: Odrbánek

Hele ať si říká kdo chce co chce,vykosilo to většinu "slavnejch" strojů tý doby do 10k ke koupi i včetně toho veleslavnýho NAD-u (co sem navozli soudruzi bejvalí vexláci různej odpad tý nejnižší třídy ze západu) .

Nová Au/Ra Z5 (klasický 42,5cm rozměr = vanička s nástavbou okolo) stála v roce 93-94 nová 3800,- s pětiletou zárukou,schematem zapojení a solidní dokumentací. K tomu byl gramec G6 osazenej Linn K5/VM2103  a dvoje budky s TVM osazením ARN56xx+konusový ARV nebo o dost horší verze s kalotou ARV104 s vyhýbkama kond k vejškáči. Spolu to fungovalo ve svý době za ty peníze více než dobře a já hned po vojně 92-93 jsem si zesák po poslechu koupil přímo u Jandy (odemne resp tehdá ještě od babi s dědou bydlel a měl mini studio cca 200m o ulici vedle) smile Když už nic kdo tu něco takovýho u nás v čechách na moravě krom něj když pominu moloch TESLA s jinejma možnostma výroby kterej po revoluci chcípl okamžitě jinej dělal?

Design Z1 a G1 byl naprosto boží a jedinečnej a s ničím nezaměnitelnej a to prosím nejsem rozhodně nostalgik za tuzemskou produkcí spíš naopak big_smile Texana jsem měl postavenýho samože taky jestě na základce s nej kamarádem co mě k tomu přivedl do radiotechnického kroužku a taky blbnul s elektronikou jako já s MA748 a pak později vylepšenýho s MAC155/6 (157 kmitala svině) big_smile a KD139/140 místo káefek a KD607/617 na konci,navíc to byla asi moje první namalovaná a vyleptaná deska,předtím jsem zvládl jen ručo škrábaný s dělícíma čárama big_smile Proto mě tohle vlákno jako počínajícího dědka baví a zajímá a jsem fakt rád že to Danhard zvedl a vdechne tomu novej a lepší život smile

I to byl jeden z faktorů proč jsem se vrátil jen sem na Audioweb a jinam ne,protože je to tu někdy aspoň trochu o něčem a zůstali tu normální lidi  smile

Není co dodávat...

(upravil rvx73 14. 9. 2021 5:07)

Re: Odrbánek

Tak panu Jandovi jeho zásluhy rozhodně neupírám

Ony i ty TW i s jejich nectnostmi byly aspoň něco, co si mohl průměrnej bastlíř doma dát dokupy a ono to nějak hrálo. No a s tím danhardovo vylepšením (Danwatt) to je použitelný i dnes (a ani to nepotřebuje pozlacenou desku smile