Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 10)

Audioweb.cz » Projekty sloupových reprosoustav » Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

  Stránky: ««« 1 2 3 4 ... 10 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 195]

(upravil dhaman 2. 9. 2021 21:33)

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

To nie skor ked niekto z kompetentnych navrhne vyhybku tak ti poslem suciastky, aby si bol prvy kto si ich vypocuje wink

Mam svoje a som spokojny.

OB 4 pasmo aktiv 15" H frame ala Linkwitz | rpi4 moode + CamillaDSP | ESI GIGAPort eX | 4x HYPA10 (pasiv KEF LS50 meta | CW DAC1 | HYPA17)

(upravil antonio 24. 10. 2021 13:10)

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

Já ji udělám sám pro sebe samozřejmě a budu na tom čas poslouchat. Jde mi hlavně o cívky, pokud je jimy někdo zaházený, tak by bylo fajn se takto přičinit. wink

Takhle to vypadá pod schématem Classic 200:
https://i.postimg.cc/LnFhDCcN/vismax-classic200xo.png

//opraveno

(upravil dhaman 3. 9. 2021 9:53)

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

antonio pozerám, že máš zadané u driverov Y pozície.
Si meral každý repro vo svojej osi ? Alebo meriaš bass a stred v osi výškového repro ?

Pýtam sa preto lebo ja meriam všetko v osi výškového repro kvoli jednoduchosti merania. Mikrofonom nehýbem iba točím bedňou dookola a prepajam repro.
Myslel som, že tie merania potom obsahujú X, Y aj Z offsety a nie je potrebné ich zadávať. Budem si to musiet cez vikend pomerat kazdy repro v osi a zadat Y, a pozriem aky bude rozdiel.

OB 4 pasmo aktiv 15" H frame ala Linkwitz | rpi4 moode + CamillaDSP | ESI GIGAPort eX | 4x HYPA10 (pasiv KEF LS50 meta | CW DAC1 | HYPA17)

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

Antonio to ma dobre, pokud meril kazde repro ve sve ose. Je to spravnejsi metoda, vede k presnejsim vysledkum, da se tak merit i slozita bedna s basakem daleko, atd. Ma to v podstate jen vyhody. Trosku slozitejsi mereni je jen mala komplikace. Ma to i dalsi vyhody, ktere Vituix umoznuje.

ruzne DIY repro

Web

(upravil antonio 24. 10. 2021 13:14)

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

Jak píše Kocour, na začátku je to pracnější, ale líp se s tím pak pracuje, změnou Y se taky můžeš podívat jak se to chová v různé poslechové výšce nebo co udělá posunutí měniče. A taky snáz tak změříš vertikální osu, tady:

https://i.postimg.cc/5ywt0qYz/vismax-hor-ver.png

//opraveno

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

Ďakujem chalani za objasnenie. Budem musieť zmeniť spôsob merania.

Ja som nakoniec skončil u takejto výhybky. Len mam iný basák a výškač.
https://i.ibb.co/sPk39dP/VC200-GF-final.png

OB 4 pasmo aktiv 15" H frame ala Linkwitz | rpi4 moode + CamillaDSP | ESI GIGAPort eX | 4x HYPA10 (pasiv KEF LS50 meta | CW DAC1 | HYPA17)

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

Mrkni na Vituix v2 manual, ma to vsechno tam. I jak merit bedny se zaklonenym ci odskocenym celem atd. Zadavani souradnic, a nastaveni mic distance v Preferencich, to vse je propojene.

ruzne DIY repro

Web

(upravil antonio 24. 10. 2021 13:14)

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

Tak tady si můžete hrát, je to mimochodem změřeno i s neg. vertikálem - stále schéma Classic 200. Hezky to může posloužit jako hrací schéma a podívat se tak co jaká změna kde přinese. V programu není potřeba nic nastavovat, pro jasnější zobrazení fáze je u každého měniče ubráno delay -2800 us. Důvod proč je vertikálně díra na 400 Hz a je problém se jí zbavit, je ten, že basák je prostě dál, než obvykle, zkuste si ho posunout na -321 mm, bude to mnohem hezčí, ale v hornrespu (bacha, strašný soft, uživatelsky masivně nepřívětivý smile) zase doporučuju simulaci stojatého vlnění a co by lezlo z nátrubku, takže něco za něco.

https://i.postimg.cc/hjRWjF9C/vismax-classic200xo-vern.png

//soubor i graf opraven

(upravil antonio 24. 10. 2021 20:30)

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

Mám už téměř hotovo, schéma nebude nijak radikálně odlišné, nejspíš vyhodím malý kond paralelně k tlumivce střeďáku - při ladění jsem nebyl schopen poznat rozdíl. Pustil jsem bílý šum, výhybka ála hnízdo na vrchu bedny, připájel jeden kontakt a druhý přikládal. Nepostřehl jsem změnu. Až když jsem pořádně zaměřil pozornost, slyšel jsem jemný rozdíl.

https://i.postimg.cc/G9MjLj3p/bez.png https://i.postimg.cc/6yyfyGTf/s.png

V ose je to na 7 kHz změna 7 dB, ovšem přes šustění výškáče nepostřehnutelná. Po vypojení výšky to je samozřejmě změna obrovská, ovšem ne nutně pozitivní. Napojení už z principu menší strmosti se zdá lepší a navíc TI100 skutečně rezonuje až za 15 kHz a kondem bych mu vlastně ještě přidával.

S původním 0,5uF kondem se středu nakládalo tam nad 15 kHz o 10 dB víc, než s filtrem bez.
Původní ladění nechává výšku příliš křičet, nedalo se to poslouchat a už vůbec dávat volume doprava. Rád jsem to vypínal.

AL200 dole nezahraje moc, ale stačí to, bassreflex je neseroucí, nedává o sobě vědět.

Brzo začnu skládat na desky a bedny jdou do světa.

//opraveno

(upravil marcin 23. 10. 2021 12:49)

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

antonio: ako bol meraný spodok AL200? Vyzerá, že je to NF s BR a zohľadnením baffle step, čiže nemusím si spodok simulovať. Je to tak?

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

Tak. Není potřeba s tím nic dělat.

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

Pěkná práce,blíží se to do finále..
Výhybka původní od Visaton se liší s výhybkou od tebe jen trochu.
Aleš Bílý mi je měřil a dával odpory před středy a výšky.U něj to hrálo prakticky stejně,jako jeho bedny (jeho měli větší nástroje,hlavně klavír).
Když jsem je přinesl domů,pak neměly basy,byly stejný,jako bez těch odporů.
Bedny,co mám teď jsou naprosto někde jinde,co se týče těch basů,teď už to basy hraje,až tak,jak jsem to ani nečekal.Ne dunět to neduní, i když s 223kou trochu jo big_smile na 330ce dunění zmizelo. Já prostě nejvíc slyším basy a naopak na výšky se zaměřuji nejméně..
Jsou ty bedny Visaton teď jinde zvukově,bo jsou tam ty zvukové rozdíly menší,než si člověk může myslet?  Je to slyšet hodně? Nějak si to nedokážu představit,jak to teď může hrát,jestli spíš jako ty bedny,co mám teď,bo jako bedny s Visaton repráky a přidanými odpory??
Největší rozdíl vidím,z grafu,na výškách. I ta fáze vypadá na první pohled stejně s původní výhybkou.
Já si snad budu muset půjčit a poslechnout to big_smile

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

Ono aj tá pôvodná výhybka sa dá zmenou niektorých hodnôt upraviť tak, aby to bolo lepšie, ale zase nie je to úplne ono. Na druhej strane, teraz skúšam takú ekonomickú verziu a tá vychádza lepšie a jednoduchšie ako originál.

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

1watt: Jo, liší se to jen málo, to Visatoní schéma je dobré, až na detaily a řvoucí výšku. Navíc u tebe byl jeden výškáč vystředěný, takže přidával další volume; poslouchat to hlasitě muselo být nepříjemné? Při kterém tracku tě sraly nejvíc?

Výhybka, co tomu dám, bude vlastně ekono, nechtěl jsem se od původního schématu moc odchýlit, třebaže oddálení basáku si to vyžaduje. Navázání bas/střed by šlo udělat líp, bez díry na vertikále, to by však vyžadovalo kompenzovat druhý vrchol impedance basáku RLC kombinací, ovšem pak by to chtělo větší cívky na basech, ale taky větší kondy a dávat megasvitek před střed se mi dvakrát nechtělo, a to i z toho důvodu, že ani nahoře mi to jaksi poslechově nesedí, takže úprava dole mi za to nestojí.

(upravil marcin 24. 10. 2021 0:07)

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

https://i.postimg.cc/QFLnNR8y/Vismax-v1-Six-pack.png https://i.postimg.cc/K1yJhBQX/Vismax-v1-XO-schema-1.png

data

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

potl pekne marcin, ako sa vravi "keep it simple"

OB 4 pasmo aktiv 15" H frame ala Linkwitz | rpi4 moode + CamillaDSP | ESI GIGAPort eX | 4x HYPA10 (pasiv KEF LS50 meta | CW DAC1 | HYPA17)

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

dhaman diki.
Inak vďaka antoniovi aj za zmeranie vertikál. Teraz si môže každý vyskúšať, aký majú diery vplyv na celkový vyžiarený výkon. Odporúčam pozrieť sa aj na simulácie iba s horizontálami a bez zapnutého dopočítania vertikál, ktoré použitý spôsob merania umožňuje. Závery nech si urobí každý súdruh sám. Tiež vidno, akú silu má VituixCad pri dopočítaní vertikál a predpokladám, že v budúcnosti to bude ešte presnejšie.

(upravil antonio 24. 10. 2021 19:51)

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

Díky marcine.

Pozor! Všiml jsem si, že u výšky nebylo načtené horizontální měření, kdežto marcin ho v zipu u své verze má, takže jsem zip znovu reupul, opravil i grafy výš a svou verzi předělám.

Edit: Takže mám překopánu výškovou sekci a hned to hraje jinak. Vůbec mi nešlo do hlavy, kde se ztratily všechny ty informace nahoře, bylo to jaksi umrtvené i když to v simulaci (ovšem s nekompletními soubory) vypadalo dobře. Zase se mi potvrdilo, že když to nehraje dobře a není pro to důvod, musí být někde chyba.

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

A jo,takže to nemá prakticky cenu si to půjčovat..

Nejvíc mě to sralo při tom,když tam zpívaly ženský a a to náááá na konci..(už nejsem volNÁ) to mě tahalo strašně za uši

(upravil marcin 30. 10. 2021 2:10)

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

Ty si strašný nihilista.
Máš tu výhybky na podnose, tak si to vyskúšaj.
My fakt nevieme čo znamená inaaa vionaaaa a podobne. Ak tým myslíš nejakú agresivitu v stredovom pásme, tak tá bola sposobená práve zvýraznením tohoto pásma v povodnej výhybke.

Btw: aké máš teraz bedny?

Edit: tie predradené odpory od Aleša neriešia problém reprosústavy. To už som spomínal v povodnom vlákne, alebo som ti to písal v správe. A na priebeh fázy sa úplne vyser ale uplne -:)

Příspěvky [21 až 40 z 195]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 ... 10 »»»

Audioweb.cz » Projekty sloupových reprosoustav » Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£