3,361 ...editoval dawsoo (30. 8. 2021 13:12)

Re: Přehlídka humusu - hegeš z Aukra a podobně

Tyhle mašiny ze 70s jsou nastřelený už delší dobu,přitom zvukově to není nic moc,ale maj svoje kouzlo je to krásná řemeslná práce když už nic jinýho big_smile Nejlepší co si pamatuju když jsem někde jinde na webu vedl polemiku s nějakým takovým volem co chtěl mít vše orignál,když sjem mu poradil jak nahradit podsvícení nesehnatelnejma atyp žárovkama použitím nafurtovních supersvítivých LEDek ve správným odstínu žlutobílý, co samože hned jen tak nepopraskaj ,málem dostal infakrkt lol Proto držím i tzv "Original Pulled" Polovodiče co se nedělaj vytahaný z podobných starých krámů,neb někteří blázni za to jsou opravdu ochotní prodat i svou matku. big_smile

Není co dodávat...

3,362

... a to se najdou takoví blázni, co jsou schopný vykuchat ze starýho kondenzátoru střeva, nahrnout do prázdnýho novej, a celý to pak zrestaurovat do tý podoby, že nikdo nic nepozná.

3,363

To je přechodný... Před 30-ti lety staří radioamatéři skupovali německý inkuranty jak hloupí, protože to kdysi byly jejich první rádia, a dnes to nikdo nechce, protože borci jsou mrtví a mladším už to nic neříká. Podobně pozoruju módu skupování kejvaček, fichtlů až po 350-634 a pod. strojů ze šedesátejch a sedmdesátejch let, protože je kupují lidi skoro v důchodovým věku, kteří na těch motorkách jako mladí jezdili. Za dvacet let to nikomu nic neřekne... A předpokládám, že podobně dopadne audiotechnika, mě se ty krámy ze sedmdesátek taky líbí (asi už jsem taky starej), ale tohle bych za to nedal...
Renovovanej kondenzátor jsem prvně viděl v lampovým rádiu před třiceti lety. Dneska se snažím to udělat podobně, když nemám aspoň dobovej, kdýž ne origo. Vícenásobný elektrolyty na 350V už jsou všechny vyschlý, tak co se dá dělat...

3,364

na co člověk nenarazí ...

https://youtu.be/zSqwvMEQkbs

3,365

Jestli dobře vidim, tak Céčkový trafo. To ti mladí už neznaj big_smile

3,366

Céčkový trafo jsem poprvé viděl při pitvě ruské barevné televize Rubín C-202. Taky díky tomu byla řádně těžká!

3,367 ...editoval BV (2. 9. 2021 21:57)

Niečo mi to  trochu pripomína.. smile .A nie je to Céčko, ale " Céčko" naopak, železo a vinutie prehodené. Skúste si predstaviť, ako sa to  ( pred viac ako 20 rokmi)vyrábalo..
Celkom 24 ks MJ15003, 4x22G filtrácia, 2x1kW/ 4ohm...Dodnes ich dosť funguje, však je to vidieť aj na tom videu,že to má dosť " odžité"..

Web

3,368 ...editoval rvx73 (2. 9. 2021 22:29)

stará dobrá ruční práce smile

ta 2000 je nejvýkonnější z řady?

3,369

Nie, ešte bol digitál 2x1600 s Tripathmi..

Web