Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 3)

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Český unikát: reprosoustavy z písku...

  Stránky: ««« 1 2 3 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 42]

Re: Český unikát: reprosoustavy z písku...

Jasne, to souhlas.

Ty BW ano, Diamant, a to vazne dobre jsem myslel po uprave smile.

ruzne DIY repro

Web

(upravil dawsoo 1. 9. 2021 18:11)

Re: Český unikát: reprosoustavy z písku...

Já si myslím,před to právě rozhodně žádná velká sláva nebyla,nicméně i tak ty 802 jsou asi nepovedenější z toho co B&W kdy udělalo, bez ohledu na cenu a modelovou řadu. Ze starých se mi líbily něčím snad  jen profláklý regálovky CDM-1 který nějak pěkně trefily vyvážení ... zbytek vím že jsem za kacííře ale za mě fakt naprd. včetně i pro hodně hifíků legend Matrix 800 801 i 802 . smile V levných vodách různých DM apod už vůbec nic ani náhodou.

ty CDM-1 jsou hodně staré takže myslím přesně tyto:
https://assets.catawiki.nl/assets/2018/10/3/7/6/5/76599fe6-eae3-4afd-889e-65019bf7c15c.jpg

Není co dodávat...

(upravil danhard 1. 9. 2021 17:26)

Re: Český unikát: reprosoustavy z písku...

Oni mají u těch 802 ten válec správně posazenej na prdel smile
Takovej válec v těch malůvkách nemáš ?

(upravil dawsoo 1. 9. 2021 18:13)

Re: Český unikát: reprosoustavy z písku...

nemám ale tady je to hodně nahovno starý Matrix 802
https://cdn.shopify.com/s/files/1/0003/3275/9084/products/2020-07-2310.24.42_900x.jpg?v=1595538074
a tady je to mnohem lepší ,to zaoblení to hodně zmírní,nicméně musí být velké což střeďák splňuje = Novější 802D o kerých mluvil kočičák
https://www.eurostar-ostrava.cz/files/upload/626/importobr/634.jpg
a třeba toto je uplný píčovství
https://img.productz.com/1436127/scandyna-megapod-2-preview.jpg

Není co dodávat...

(upravil check 2. 9. 2021 11:50)

Re: Český unikát: reprosoustavy z písku...

Hele já přemýšlím, že bych malé bedny začal dělat z keramiky. A nebo z hliníku. Keramika by byl organický hezký tvar s glazovanou povrchovkou. Hliníkové by byly hranaté s práškovým lakem. Zvažoval jsem i 3D tisk plastu, ale tam je opruz zase dělat povrchovou úpravu.

Web

(upravil dawsoo 2. 9. 2021 12:13)

Re: Český unikát: reprosoustavy z písku...

V práci teď opravuju Genelecy co maj skořepiny odlité z Al slitiny... pěkné ale oproti starým dřevěným hrají jak z prdele,při blbém pádu jsou na odpis neopravitelné a to nemluvím o tom že aby zachovali nějaké výrobní ceny ojebali fakt totálně vevnitř,místo diskrétní či aspoň polodiskrétní struktury na bázi LME budičů, tam jsou jen desky plný SMD digi bordelu,koncáky jsou mrdky STK433-130 apod...dokumentace se nedá ani koupit,ofiko servis vše řeší výměnou hl desky za ranec... osazení nahoře rebrandovaná sračka v epes WG se Seas 27TBFCG a Polypropylenový seasy basic řady... to celé za kilo jako top profi monitor... takže jo jasně hrátky s materiály 21. století jsou hezký ale obětují se za to zas jiné dle mě důležitější aspekty. Za mě je vcelku u grdele z čeho bedna je pokud je udělaná pořádně,problém je že pořádně dnes je něco jiného než pořádně např před 15 lety a to není dobrá zpráva.

https://im9.cz/iR/importprodukt-orig/922/9225c493d4c354721fa7904b0fe7572a--mmf1000x1000.jpg
https://1iq.cz/img/2WJf8/k6DWR.jpg
https://1iq.cz/img/2WJf8/d6tWr.jpg

Takže ne nejsem opravdu fanoušek pokud to nic nepřináší a jen prodražuje produkt na úkor jiných důležitějších věcí!

Není co dodávat...

Re: Český unikát: reprosoustavy z písku...

Jak ti ty Genelecy hraji? Na Audioscience review to maji urco zmereny, z Genelecu jsou tam vsichni po---ni, tak se mrknu jak to spickovy mereni bude odpovidat tvym usim. Podle me sebelepsi akustickej navrh zvukove nevyvazi od zakladu blbe hrajici vyskac. Nerikam ze toto je pripad, ale nejak mam ty Seasy vyskace zarazene v kategorii ze nema smysl se jimi vubec zabyvat.
Od prvniho pohledu jsem si myslel ze tam budou minimalne vyskace Seas.
Stejne jako Dutch&Dutch.

ruzne DIY repro

Web

(upravil dawsoo 2. 9. 2021 15:39)

Re: Český unikát: reprosoustavy z písku...

Totálně z prdele,je to hodně ostrý tvrdý zrnitý analytický ale furt jakoby stejný, to bylo první čeho jsem si všiml když jsem sem nastoupil před 13 lety z jinýho odd a divil se, co všichni ti různí Coughové a spol magořej a kde to berou big_smile Dobré jsou jen ty staré modely které ještě byly dělané postaru poslední slušnou je z podobně velikých 1031A kde je diskrét s 1302/3281 na konci. Ta má sice taky seasí kov ale aspoň 25TAFCG která není taková na vyšších středech a nižších výškách tak prasecká jako tébéfcégéčko... pokud stejně hraje i ta DXT sračka co tu chválil pomatenec mabat tak bůh s ušima těch co uvěří big_smile Nejlepší genelec tu je staré vrcholné obří 3p, kde nahoře je Dynaudio D21AF pod tím nějakej custom střed od DST a dole velkej 13palcovej basák JBL tuším.Byla snaha nahradit je novějšími ale nebylo čím tak se je snažíme udržovat dál v chodu. Podobnej názor mají i špičkoví dva zvukaři které nebudu tady jmenovat ale jsou u nás top a dělaj symfonický orchestry a potřebujou slyšet vše když to je pro zahr velký produkce.

Na jedom školení jsem se bavil krátce i s tím Finem co zatím stojí a na dotaz proč se vydali touto cestou ,diplomaticky řekl že není majitel a že trh si žádá tyto produkty,tož tak smile

Není co dodávat...

(upravil Kocour 2. 9. 2021 12:34)

Re: Český unikát: reprosoustavy z písku...

Vypada to na 8050B, nicmene vyskace to nema stejny podle fotek:
https://www.audiosciencereview.com/foru … tor.20542/
Meri to vyborne, Amir chvali i zvuk smile.

I kdyby to byl starsi model tak necekam zmenu charakteru zvuku.

ruzne DIY repro

Web

(upravil dawsoo 2. 9. 2021 12:53)

Re: Český unikát: reprosoustavy z písku...

je to vše stejný ty co tu mam jsou 8250A 8+1 klasika 2p,vše se nastavuje tím jejich DSP což je taky cesta do ...... dělaj i maličký verze tam zas vyhnívaj poťáky co dělaj on-off big_smile a tam je ten mikro neodym kovovej s grillem seas ve WG big_smile jen se mění velikostně basáky.

vtipný je to jeho otazníčkování u 12,8k big_smile to my tu řešili už 2008-9. Takhle měřící a pasivní bednu jsem uměl udělat už 2007 a s hůře měřícíma středobasama .... nevim co je na tom k divení,předpokládám že jde o Amíka nebo žijícího v USA.

Co by bylo super počkat až je jednou vyřaděj z provozu až nepůjdou servisovat,což snad nebude vzhledem k osazení tak dlouho trvat (STK hybridy) vnitřek komplet vyhodit,osadit to nahoře lepším výškáčem pořádně vytlumit a udělat pasivní verzi,pak by to mohlo bejt i fakt dobrý big_smile

Není co dodávat...

Re: Český unikát: reprosoustavy z písku...

Kdo by se s tim delal smile.

Jo Amir je amik, a na jeho popisech mereni je pekne videt ze neni bednak. No o to vic je to arogantni a sebevedomej ko--tek. A zbytecne frajeri s Klippel near field scannerem, najednou jakykoliv jiny mereni je k nicemu.

ruzne DIY repro

Web

Re: Český unikát: reprosoustavy z písku...

Dawsoo, tam je ale otázka, jestli to hraje z prdele kvůli hliníkové bedně a nebo kvůli ojebané elektronice a celkově debilnímu akustickému návrhu. Jako za mě Genelecy slušný, ale taky nevím co na nich za ty prachy všichni uchcávají. Za ty prachy jsou jiná lepší bedny. Koukám teď do měření a má to nějaký brutální zkreslení na basech, že by tenký stěny bedny?

Web

Re: Český unikát: reprosoustavy z písku...

Me tyhle bedny vzdy prijdou maly objemove k danymu basaku. Koukam jde to slusne dolu, mozna az moc, to zkresleni by mohlo byt ekvalizaci.

ruzne DIY repro

Web

(upravil dawsoo 2. 9. 2021 15:19)

Re: Český unikát: reprosoustavy z písku...

Nene z prdele to hraje protože fešáckou hliníkovou bednu co tvoří většinu nákladů při výrobě, vyměnili za naprosto sračkový střeva aby udrželi konkurenceschopnou cenovku. Moje představa o leader of studio monitor je trošku jiná než technologie postavená na tom největším hnoji co se rve do hifivěží datašit k tomu stk si snad umí vyguglit každej. Proto jsem i napsal že vyházet to z toho dát jinej 25mm vejškáč s D=104mm kterej tam v klidu půjde upnout a pasivem by z toho udělalo uplně jinou záležitost smile Ty staroši 1030 a 1031 maj zcela jinou elektroniku uvnitř a osazýení odvozený od povedenějších 25TAFC/G s PP 22cm (tipuju že Vifama nebo P21rex) s malou cívkou dole v normál hranatý škatuli a je to sakra slyšet. Basáky jsou něco jako neexistující P22RNX se stínícím hrncem,seasy to jsou vše 100% podle košů. a ano je tam hodně ekvalizace a hodně thd už na el straně. Teď na to nemám čas ale scvhálně to pak písknu až zprovozním měřo z domova co sem postupně lifruju abych mohl zas měřit vše co dříve.

Není co dodávat...

Re: Český unikát: reprosoustavy z písku...

Ta duralova skorepina by nebyla spatna, ale tak jak to dela Magico nebo YG. No a to uz je cenovkou jina prda.

ruzne DIY repro

Web

(upravil dawsoo 2. 9. 2021 15:42)

Re: Český unikát: reprosoustavy z písku...

ale to jsme hodně odbočili.. jedná se o to že jsem vždycky spíš nasranej když vidím podobný víceméně bezúčelný výstřelky,když peníze vynaložené by šly utratit mnohem smysluplněji třeba za lepší měniče že?! Nebo zaplatit návrh od pokročilejšího konstruktéra či koupit hotové. Jasně je mi po tom hovnajs,to je velká pravda, každej ať si dělá co uzná,ale pak nelze čekat od lidí jako já že tomu budeme tleskat a že třeba může přijít i pro někoho nepříjemná studená sprcha ač vůbec nejde o nic osobního ale o princip věci.

Jinak Petře a další chlapi jednoduchá otázka:
Existuje resp viděli sjte někde v posledních dejme tomu deseti letech že někde je jakákoliv recenze kde by natvrdo někdo napsal že je věc špatná a nebo že nehraje dobře? Je to řečnická samože odpovídat netřeba smile

Není co dodávat...

Re: Český unikát: reprosoustavy z písku...

Kocour napsal:

Meri to vyborne, Amir chvali i zvuk smile.

Amir hluchej buzerant. Tři věci jsem si dle něj koupil, dohromady cca 65K Kčs. První jsem si trochu upravil, druhou s vytřeštěnýma očima vrátil ve čtrnáctidenní lhůtě, třetí tu mám a asi to půjde do kina. Audyssey si s tím nějak poradí.

Re: Český unikát: reprosoustavy z písku...

Jo proto jsem tam dal ten smajlik. Ja si totiz myslim to stejny co ty, jen jsem to dal hodne "mezi radky".

ruzne DIY repro

Web

Re: Český unikát: reprosoustavy z písku...

Hele jo ten objem je na 8" malej, takžě to mají dole dohnaný DSP a proto to zřejmě tolik zkresluje na basech. Protože do basáku dole cpou 4-10x tolik výkonu, aby to hrálo basy. To by sedělo na ten průběh šílenýho THD na nízkých kmitočtech.

Web

Re: Český unikát: reprosoustavy z písku...

To zkreslení na basech je poslechově asi to poslední co mě na těch bednách vadí,a druhou otázkou je zda už nemaoval ten mikrofoun že ..... a za další kolik v muzice nebo mluveným slovu což se tady i dost dělá takových frekvencí výkonově je asi obsaženejch že a jak moc je ucho na to citlivé když nemá srovnání? Já i věřím že se to některým lidem takto může líbit,protože ta bedna hraje poměrně výrazně a agresivněji tlačí na detaily a nezkušený ucho až tak nepozná že to je jen v nějaké menší části pásma, kde ty transienty vyniknou a tak podobně.je to laděný hodně dolů a ten plastovej BR nátrubek z odlitků sešroubovaných k sobě je tam zkroucenej jak had uvnitř aby se dýlkově vešel.

Není co dodávat...

Příspěvky [21 až 40 z 42]

  Stránky: ««« 1 2 3 »»»

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Český unikát: reprosoustavy z písku...

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£