Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zdroje signálu » Highres: reklama nebo použitelný fakt?

  Stránky: 1

Chceš reagovat? Musíš se přihlásit.

RSS

Příspěvky [9]

1

Téma: Highres: reklama nebo použitelný fakt?

https://www.sony.cz/electronics/zesilov … tek/pha-1a
Děkuji za názory.

2 ...editoval Otas (21. 12. 2018 22:53)

Re: Highres: reklama nebo použitelný fakt?

Můj laický názor - digitechniku nedělám - že když budeš mít nějakou nahrávku na vyšším rozlišení (96 nebo dokonce 192 kHz) tak ti jí tenhle šmejdík přehraje, aniž by jí pokazil více, než je v kraji zvykem.
Reklamní kraviny typu nižší šum díky kovovému pouzdru apod. už člověk musí rozdýchat.
Jen tu dobrou nahrávku musíš mít. Tak ji z nahrávky na CD (lepší těžko seženeš) přeneseš na těch 192kHz a vcelku ji ani moc dále nepokazíš. Pak ji přeneseš v tomhle cajku na analog a taky jí moc nepokazíš.
Bude skutečně jen o něco horší, než ta původní na CD big_smile .

3

Re: Highres: reklama nebo použitelný fakt?

... akorát musíš mít uši a sluchátka, co zvládnou těch 100 kHz smile

4

Re: Highres: reklama nebo použitelný fakt?

Fungovat to může použitelně, samozřejmě nedostaneš to "Jak to umělec skutečně zamýšlel", ale jak si to krabička domyslela. Lahodit to uchu klidně může a nejspíš bude, jinak by to Japonci asi nepustili.

5

Re: Highres: reklama nebo použitelný fakt?

Taky si myslím, že to může fungovat, vždyť je to v podstatě D/A převodník "pouze audia", v rychlosti dneska nebude sebemenší problém a zkreslení vlastního převodníku budou také mít určitě ošéfované. Může to hrát heky, co by ne.

Co mě na tom všem ale vadí, je ten strašný až odporný popis. Já nevím co to je v poslední době za módu používat ty rozkazovací způsoby. Abych pravdu řekl, tak se mi ty příkazové věty zhnusily, že jsem to nedočetl ani do konce. Je to psané jako pro blbečky. Bohužel takové reklamy už nějakou dobu frčí a bude hůř.

6

Re: Highres: reklama nebo použitelný fakt?

Nějaké hi-res nahrávky jsou, ale že by zrovna rozlišení a frekvence byly omezující? Nemyslím si. Kdyby raději konečně udělali hi-dynamic.

7 ...editoval mechanik (22. 12. 2018 22:20)

Re: Highres: reklama nebo použitelný fakt?

Mne nie je jasné či otázka smeruje na "Hi-Res" formáty alebo nejake schopnosti toho USB DACu...  Pravda je taká že medzi bežným cd formátom 44,1kHz a 16bit a tymi "Hi-Res" nie je prepastný rozdiel. Inak by sa to už dávno uchytilo. 24bit nahrávka má nižší šum keď sa počúvajú tiché pasáže velmi nahlas. Ale vo väčšine hudby nie je velmi vela tichých pasáží, takže dosť dobre funguje aj 16bit. Vyššia vzorkovacia frekvencia bude mať vplyv asi ešte o dosť nižší. Daleko väčší vplyv na zvuk má to ako kvalitne sa navrhne elektronika, DAC čip, jitter, OZ, zdroje... Keď to (zariadenie v odkaze) robí nejaky upsampling bežného formátu tak to robí každý DAC čip už roky a nazvať to nejakou úpravou bežnej nahrávky do "Hi-Res" je dosť zavádzajúce... Z toho malého obrázku DPS, z obvodov, sa dá povedať že je to klasické lacné riešenie asi odpovedajúce cene. Lepšie riešenia sa dá v lepšom prípade očakávať od daleko drahších DACov. Lacných USB DACov je na trhu hromada a tento nebude nič prevratné.

Ale ten hliníkový dizajn je velmi pekný smile V DIY by v našich končinách tak pekná krabička s tak peknou povrchovou úpravou bola pri počte pár kusv podobná ako za celé zariadenie smile Teda keď sa nedá kúpiť taký hliníkový profil... To tomu môže závidieť každé DIY a rôzne malé české a slovanské firmy...

8

Re: Highres: reklama nebo použitelný fakt?

Audiofilsky znejúci DAC za takmer žiadne peniaze:
Cca 100Eur. Filter je zostavený, prevodník je stavebnica.

https://hackaday.io/project/27001-audio … t-no-money

Objednanie:
https://www.diyaudio.com/forums/vendor- … lters.html

9 ...editoval dawsoo (2. 9. 2021 12:55)

Re: Highres: reklama nebo použitelný fakt?

Hires nahrávky obecně mají smysl pokud k tomu je adekvátní i zbytek aparatury. Pokud ne přínos je pouze malý. smile jen upozorňuju že pravých hires nahrávek je tak cca 10%. Zbytek je podvod typu upsampl či resampl a redithering.

Sony byla vždy průkopnická značka a mmch i tvůrce a držitel patentu na DSD technologii - bitstream 1bit technologii s pokročilým noiseshapingem jako širokopásmovou alternativu vysokorozlišujícího PCM,takže know how tam rozhodně v této oblasti nějaký bude,ale zda jejich sluchátka jsou dobré či ne nevím. Svůj ústup ze slávy hifizařízení zahájili a odtroubili už mezi lety 1995-2005,takže jak jsou na tom dnes je velkou otázkou.

Není co dodávat...

Příspěvky [9]

  Stránky: 1

Chceš reagovat? Musíš se přihlásit.

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Highres: reklama nebo použitelný fakt?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£