Re: RIHA, malosériový výrobce audiotechniky

Čo sú "pravé kopacie basy"?

Re: RIHA, malosériový výrobce audiotechniky

100hz.

Re: RIHA, malosériový výrobce audiotechniky

basů na vnímání rozlišuji asi čtyři druhy, profi-zvukaři co zvučí venku je mají i nějak pojmenované (to už si nepamatuju, a když řeší suby, tak ví na co je ten který vhodný), basové pásmo se sice zdá malé vůči celému spektru, ale jsou to 3 oktávy že? smile
já rozlišuji cca nejnižší 25-40, hudební 50-75, kopací 80-95 a vyšší nad 100...ale to je jen moje amatérské rozlišení, možná nepřesné-jen pro mé pojmenování...já říkám kopací těm, co tě kopou do hrudníku, ale možná je to frekvenčně jinde - nevím,
v basovém pásmu do toho nejvíc doma kecají módy místnosti vs. sweetspot a v poslední době se hodně řeší akustika místnosti i v amatérských podmínkách, viz široká nabídka tlumících panelů, pastí, obrazů etc...včetně firem, co nabízí měření a úpravu pro lidi, co maj drahý anláge a nejsou spokojeni se zvukem doma, když by to papírově mělo hrát, ale nehraje sad

(upravil tatko Tom 28. 8. 2021 18:49)

Re: RIHA, malosériový výrobce audiotechniky

Tak já Ti tedy nevím, Karle...

Pre seba som si čosi nazval pre porovnanie basy dunivé a basy vrnivé big_smile
Kopák kopne. No pre mňa je skvelý pocit práve ten celkom najspodnejší dosiahnuteľný zvuk tu vzhľadom k rozmerom a módom miestnosti. Z predchádzajúcich a ešte viac terajších bední to kopnutie cítim kdesi vo vnútri tela(ťa), aj ak počúvam pomerne alebo aj hodne potichu. Kedysi som potreboval hodne ekvalizovať a hodne pridať volume. A nekoplo. Posledné roky už nie. Nieje dôvod, pocit zo zvuku, ktorého charakter sa (konečne) nemení s hlasitosťou, je fantastický.
Na margo (potrebného) výkonu zosiku vo vzťahu k citlivosti - neriešim, koľko "dB" majú tieto posledné reprosústavy, no ani z tej krabice s výkonom 2x35Watt nedokážem najmä niektoré skladby vypočuť celé s nastavením cca 75% volume na nej a 100% v kompe. Je to až boľavé na uši. Koľko má AKAI AM-69 si nájde, kto chce, na ňom volume za žiadnych okolností nevytáčam nad cca 40% rozsahu ovládacieho kolieska.
Viem, o čom je zosilnenie, prebudenie, limitácia. Krabica (vežička, ona vôbec nie je nejak zlá alebo s nekvalitným koncom) má jednu výhodu - stereo indikátor vybudenia, teda aj prebudenia. AKAI nemá - to majú moje uši big_smile
Predchádzajúce bedne som otestoval skladbou "Johnny Wakelin - In Zaire" (po tom, čo som sa hneval na celý svet, lebo sa nám skrz jednu piču obesil starší pán, čo pre nás pár rokov pracoval) až trochu za limit.  Niečo trochu zasmrdelo...
AKR153 vytrhávali kamienky s vonkajšej vtedajšej omietky - brizolitu. Už by nemohli, zateplili sme. Ony aj teslovky pred nimi spôsobovali na určitých tónoch drnčanie nábytku. Terajšie ani predposledné bedne nedrnčia ničím a pritom ide z nich "omnoho viacej zvuku". Neriešim prečo, teším sa.

No aby som to neodviedol celkom mimo názvu témy - mne sa tie výrobky RIHA nezdajú škaredé (to bude vekom), navyše obdivujem každého, kto niečo robí, namiesto aby každého a všetko kritizoval a čo sa týka ceny - ako som sa už párkrát niekde vyjadril - pokiaľ to nieje evidentný drzý ojeb a nájde si to kupcov - za mňa v pohode. A detaily - zamesnáva ľudí (neviem presne), platí dane a odvody. Kto chce - kúpi, kto neche - nekúpi. smile

Re: RIHA, malosériový výrobce audiotechniky

dustin napsal:

Vývoj + malosériovou (spíš zakázkovou) výrobu nelze v Evropě dělat levně. Logicky  musí výsledné zařízení stát hodně desítek tisíc, aby se to vůbec vyplatilo.

Web

(upravil dawsoo 28. 8. 2021 22:00)

Re: RIHA, malosériový výrobce audiotechniky

Ano přesně o tom to celé je a to jsem celou dobu chtěl říct,je pak otázkou jakej má smysl dělat zařízení tak draho když nenabízí žádnou přidanou hodnotu proti hromadně vyráběnýmu zařízení za podobnou cenu lepších parametrů nebo naopak stejných či podobných ale za nižší cenu. Bedny nejnižší třídy osazený základním seasem za 39k s měřením jaké je (horším než většina stavebic s podobným osazením) u neznačkovýho víceméně noname lokálního výrobce je třeba dle mýho docela velká odvaha.

riha nano m+
https://www.hifi-voice.com/images/testy/2021/20210722/riha-nano-m-plus/2021-06-30-TST-RIHA-Nano-M-Plus-m1.png

levný wharfedale za cca 1/4 ceny pro srovnání
https://www.hifi-voice.com/images/testy/2021/20210820/wharfedale-diamond-12-2/2021-07-30-TST-Wharfedale-Diamond-12-2-m1.png

Není co dodávat...

(upravil reeb 28. 8. 2021 21:33)

Re: RIHA, malosériový výrobce audiotechniky

https://www.hifi-voice.com/component/tags/tag/220-riha

Koncak za 70k je docela dost no (B200).

Web

Re: RIHA, malosériový výrobce audiotechniky

keby aspon tie konektory namontovali z vnutornej strany... mad

Re: RIHA, malosériový výrobce audiotechniky

Koukal jsem na to je tam toho povícero a asi to nemá smysl pitvat,já bych si to nekoupil ale někomu třeba komu by to sedlo doporučil tak za polovic, což by byla asi více odpovídající cenovka už jen za to železo a váhu, neb platí co trefně a zároveň velice taktně a diplomaticky napsal danhard big_smile A bedny raději už komentovat nebudu, to myslím tady vidí asi každej jak to zhruba je.

Není co dodávat...

Re: RIHA, malosériový výrobce audiotechniky

Podle fotek na fejsbooku mu to slape..montuji i domaci kina a projektory milionarum do jejich minikin smile

Web

(upravil dawsoo 28. 8. 2021 22:25)

Re: RIHA, malosériový výrobce audiotechniky

Taky si myslím že se zaměřili spíš na kino,tam je to o něčem jiným a dává to smysl z hlediska konkurenceschopnosti a kvality smile

Není co dodávat...

Re: RIHA, malosériový výrobce audiotechniky

Wili napsal:

keby aspon tie konektory namontovali z vnutornej strany... mad

to bohužel nejsou samy

Re: RIHA, malosériový výrobce audiotechniky

Wili napsal:

keby aspon tie konektory namontovali z vnutornej strany... mad

U těch XLR to asi nepůjde. Podle fotky 11 mají zadní panel masívnější, tak 3 mm a on pak nejde zmáčknout ten pojistný plech "push"

Re: RIHA, malosériový výrobce audiotechniky

bastl napsal:
Wili napsal:

keby aspon tie konektory namontovali z vnutornej strany... mad

to bohužel nejsou samy

No, nie sú.. Napríklad
https://www.westcoasthifi.com.au/wp-content/uploads/2018/10/ref-6-r.jpg
A to niečomu vadí?

Re: RIHA, malosériový výrobce audiotechniky

Ty XLR by mohly být klidně pod 20mm tlustým panelem, ta pojistka na panelových samicích totiž vůbec nemusí být.

Mi osobně ale vůbec nevadí XLR takhle na zadním panelu. Jediné co bývá hloupé u některé techniky, že pojistky trčí přes obrys přístroje a při stěhování mohou utrpět.

Co se týče hodnocení zesilovačů Riha, tak si už pár let myslím to, co Danhard a Dawsoo. Na druhou stranu je to "něco jako DPA za cenu ještě akceptovatelnou" a je lepší, když si někdo koupí Rihu, než nějaký jakobychájend s děsnými vlastnostmi.

Web

Re: RIHA, malosériový výrobce audiotechniky

tak on ten hliník dneska není zadarmo a tady s ním očividně nešetřili wink

(upravil BV 29. 8. 2021 9:49)

Re: RIHA, malosériový výrobce audiotechniky

Ty XLR by mohly být klidně pod 20mm tlustým panelem, ta pojistka na panelových samicích totiž vůbec nemusí být.

Poistka je ale aj na káblových samiciach, čo pri hrubšom paneli môže byť problém.

Re: RIHA, malosériový výrobce audiotechniky

Este k tomu porovnaniu s DPA jedna velmi dolezita vec… RIHA si mozes realne kupit, DPA ne.

(upravil reeb 29. 8. 2021 10:41)

Re: RIHA, malosériový výrobce audiotechniky

V Plzni mají showroom

https://www.audio-visual.cz/?fbclid=IwA … 2wLgwFy09Y

Web

(upravil kal 29. 8. 2021 11:08)

Re: RIHA, malosériový výrobce audiotechniky

koukám nejlevnější chip-amp (TI) konec 2x25W bratru za 23 kolíků,
tak jestli se mi podaří zrealizovat můj záměr s NDFLs se stařičkou Ouverturou od TI, tak budu mít dobrý pocit jak senior co jde v Kauflantu po oranžových cedulkách se slevou, kouká jen na  % a bere jen to s největší slevou  smile smile