Téma: DIY soundlink mini

Ahoj,
čím by jste vytlumili tohle?

https://www.instructables.com/3D-Printe … ini-Clone/

Web

(upravil rvx73 18. 8. 2021 12:25)

Re: DIY soundlink mini

Cukrovou vatou, ať je to stylově z pouti wink

----

Teď vážně - co něco takového?
https://www.bovram.cz/textilie-netkana- … rYQAvD_BwE

Re: DIY soundlink mini

https://monacor.cz/product/mdm-2

Re: DIY soundlink mini

A nebude to PE šustit v té plastové krabičce?

Web

Re: DIY soundlink mini

určitě ne,ale bacha na to pokud to je aktivní aby se to uvnitř nepeklo smile

Není co dodávat...

Re: DIY soundlink mini

rvx73 napsal:

Cukrovou vatou, ať je to stylově z pouti wink

Budu to navíc zatěsňovat silikonem, přidám nějaký větší kond před zesilovač a někam tam nacpu tlumení - docela overkill, že? big_smile

Web

Re: DIY soundlink mini

tak ono záleží na použití - tj. co na tom budeš pouštět, jak hlasitě a pro jak náročné obecenstvo wink

Re: DIY soundlink mini

Je to do kuchyně smile

Web

Re: DIY soundlink mini

do kuchyně bych dal klidně něco pořádnýho,
ale sám plánuju dát nějaký parotěsný bluetooth soundbar do koupelky
takže až to dotvoříš, budu rád, pokud se podělíš o získané zkušenosti

(upravil hranatybraska 23. 8. 2021 10:42)

Re: DIY soundlink mini

Vlákno bylo přesunuto do této kategorie.

Zatím pomalu pokračuju.
Step-up měniči jsem přepájel 220u kondenzátor z výstupu na vstup. A na výstup jsem připájel low esr 2200u/16V.
To si vynutí při montáži otočit destičku měniče, abych kondenzátor mohl přilepit silokonem ke stěně krabičky - aby měl nějakou oporu.
Na desce bluetooth zesilovačiku jsem nahradil diodu proti přepólování propojkou.
U repráků se neshodovalo značení +/- s realitou, docela jsem rád, že mě napadlo to vyzkoušet.
Co mě dostalo, ty repráky mají dost silné magnety.

Překvapilo mě, že krabička sama i repráky do ní perfektně sedí. Repráčky jako takové žádnou přírubu moc nemají.
Přidělal jsem je do předního panýlku, těsním černým silikonem.

Oproti normálním velkým bednám je to pro mě taková drobná modelářská práce big_smile

Web

Re: DIY soundlink mini

hranatybraska napsal:

Vlákno bylo přesunuto do této kategorie.

U repráků se neshodovalo značení +/- s realitou, docela jsem rád, že mě napadlo to vyzkoušet.

A to byl každej jinak? Pokud jsou oba stejné, kde je problém?

Re: DIY soundlink mini

Oba byly opáčně. Takže žádnej problém, ale jsem zvyklý když dělám baterkový test, aby šla membrána ven.

Web

Re: DIY soundlink mini

A co by se stalo, kdybys je tam zapojil "opáčně"?

(upravil hranatybraska 24. 8. 2021 6:11)

Re: DIY soundlink mini

Tak nad tím nemá podle mě cenu přemýšlet. Prostě zapojuju repráky ne podle značení ale podle bateriového testu.

Pokročil jsem s baterií. Oproti návodu jsem ještě baterku omotal páskou, aby se čánky v držácích nepohybovaly. Možná bych si příště koupil baterií už nabodovanou s ochrannou elektronikou z Battexu, měl bych to bez práce, ale co už.

Web

Re: DIY soundlink mini

A proč přemýšlíš nad tím, kam se má vychýlit membrána, když je to jedno?

Re: DIY soundlink mini

Tak je hotovo.
Bedýnka zatím ale bohužel nehraje.
Pravděpodobně vadná destička zesilovače.

Ve finále to možná ani ničím tlumit nebudu, je tam docela málo místa.

Web

(upravil hranatybraska 28. 8. 2021 12:18)

Re: DIY soundlink mini

Tak už bedýnka hraje. Problém byl že ač jsem na měniči naprázdno nastavil 12V, po výměně kondenzátoru a zatížení zesilovačem tam bylo jen 7V, což nestačilo pro funkci TPA. Teď tam mám 14V a hraje.

Nemám zatěsněnou přední desku, tak Gangnam style test proběhl s výsledkem skoro žádný basy. Ale když dám ucho k zadnímu zatěsněnýmu pasivu, tak basy slyším. Takže to fakt asi profukuje kolem přední desky.

Zvuk je zatím dost plastové, tlumení to bude chtít rozhodně.

Co je prakticky nezatěsnitelné je vypínač vzadu. Ikdyž prakticky zmizel ve vrstvě tavného lepidla,někudy to stále profukuje. Možná že zkusím najít jiný typ vypínače?

K bedničce se dostanu skrz naše malé batole jen občas, proto nemám velký progres. Pokračování zas příště

Web