Re: RIHA, malosériový výrobce audiotechniky

Je pravda, že danhard k zesilovačům racionálně přistupuje, zvlášť k těm Jandovým smile

(upravil dawsoo 27. 8. 2021 15:02)

Re: RIHA, malosériový výrobce audiotechniky

Já měl akorát DPA280 jako mladej klučina postavenou, https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=20337 osazení všecko klasická teslička párovaný KC307V na vstupu ,BF257 vyměřený KFY18 a na 130V  budiče pootočený KD139/140, byl na ni v amáru i tišťák = kohout big_smile na svou dobu fakt super silnej a čistě hrající zesák ... nic dalšího jsem ale už doma z dpa neměl,protože jsem už měl jiný mašiny co mi seděli víc když jsem porovnal s kamarádama co ty lepší dépéáčka 380 a 220 měli.

Není co dodávat...

Re: RIHA, malosériový výrobce audiotechniky

Přiznám se, že po nekompromisních vyjádřeních (nejen) v tomto vláknu jsem maličko zmaten a dezorientován. Je možno sdělit, které že tuzemské firmy jsou to ty jiné a lepší, vyrábějící ty echt správné zesilovače (rozuměj, které nejsou velké, těžkopádné a drahé, a nemají chabé parametry). Děkuji zdvořile. smile

(upravil dawsoo 27. 8. 2021 15:38)

Re: RIHA, malosériový výrobce audiotechniky

lepčí a levnější je BV Audio,Casea, lepčí a taky drahý je třeba Sroll,Custom Works nebo jak se to dneska jmenuje.... v bednách samože mnohem víc lepších CZSK značek,alespoň pro mne, ale k dk asi ok smile

Asi je toho určo více ale fakt  nemám už přehled,neb nejsem cílovka a hifi mam jen jako bejvalý koníček.Nevidim důvod proč nenapsat svůj názor na věc když jen říkám že toto mě rozhodně nepřesvědčilo a potvrzuju i co píše danhard,nehledě na to že kdejakej slušnější bastlíř tady nebo na slovánetu postaví stejně dobrý nebo i lepší mašiny za méně. Malosériovka je samože vždy drahá,tak ať je aspoň taková aby stálo za to ty prachy opravdu dát smile A myslím to v dobrém.

Nejlepší je samozřejmě jít si to poslechnout a posoudit sám,zda to tak je, protože ano každej má jiný požadavky a kritéria.

Není co dodávat...

(upravil BFU43 27. 8. 2021 16:27)

Re: RIHA, malosériový výrobce audiotechniky

Hm, tak to jsi trochu pozměnil své názory oproti těm, které jsi zastával ještě před několika málo lety. Ale nevadí, vše se vyvíjí. smile

Šroll je dle mého velmi kontroverzní výrobce (i prodejce). Jeho produkty jsou dosti drahé a prodává i hifi voodoo (opět za patřičné ceny). Není to pro mě příliš důvěryhodný člověk. Podobnou skepsi mám i k druhé jmenované firmě z NJ. Má tady někde vlákno o servisu HiFi, které nevyznívá příliš lichotivě.

(upravil dawsoo 27. 8. 2021 20:39)

Re: RIHA, malosériový výrobce audiotechniky

BFU43:
Ano souhlasím s tím že Luděk Šroll je šílenej vědátor,měl taky dřív přezdívku myšpulín ještě na lopuchu a znám ho i osobně,nicméně ano je drahej jak kráva,dále aspoň používá svoje vlastní know-how na kterým makal min 15-17 let, já jen odpověděl na tvou otázku co si myslím že je lepší a v čem šroll ať je jakejkoliv a nebo stojí cokoliv tak hraje rozhodně o dost líp ,názory mám stejný,naopak bych řekl že jsem spíš ubral.

Pokud mohu bejt upřímnej tak já bych si nic odsud z garážovek asi nikdy nekoupil,neb v době kdy nároky byly to bylo málo a dnes kdy nejsou je to nesmysl vyhazovat peníze za něco co bude za pár let neprodejný na secondhand hifi-trhu jako neznámá značka s pofidérní dlouhodobou hodnotou.

Kdybych tu potřebu měl tak bych si postavil lepší,neb alespoň vím co vybrat, nebo ještě lépe sehnal něco jinýho co bych třeba upravil k obrazu svému za zlomek ceny a s čím bych neměl tolik práce. Takže věř tomu že jsem neměl a ani nemám sebemenší důvod nikomu z nějakýho důvodu nadržovat,nebo ho potápět. Prostě jsem jen upřímnej asi více než lidi dokáží snést což je mi líto ale s tím už nic já na starý kolena neudělám smile

Riha jsem slyšel na několika výstavách a ani jsem fakt upřímně netušil že za tím stojí Filipaudio,proti kterýmu vůbec nic nemám, je mi to líto ale bylo to na mý uši vzhledem k ceníku fakt spíše špatný než jen průměrný,kdyby jsem to tak nevnímal spolu s dalšíma co jsme to procházeli, tak věř že bych tohle vlákno přešel neb bych neměl k tomu moc co říci. Za svůj názor na cokoliv jsem se nikdy nestyděl a ani stydět nebudu.

Není co dodávat...

Re: RIHA, malosériový výrobce audiotechniky

A ted po diskuzi napište na  čem hrajete?Aby bylo jasno!

Re: RIHA, malosériový výrobce audiotechniky

Moment, moment, já jsem se ke kritikům nezařadil... Já jsem napsal, že jsem to neslyšel. Jediné, co jsem - popravdě - dal do placu, bylo, že reprosoustavy od nich (Říhů) mají na můj vkus trochu bizarní design - a to se týká hlavně nožiček sloupových modelů. Je vidět, že si to kreslí sami, a blbě. Ale opakuju, neslyšel jsem, tak.

(upravil dawsoo 27. 8. 2021 22:01)

Re: RIHA, malosériový výrobce audiotechniky

Já už na ničem big_smile youtube z TV přes nějakou plečku a malý regálovky z masivu a revelatorů patřící mojí milovaný paní, který jsem jako poslední věc postavil pro ní před pár lety.

V době kdy to bylo aktuální a hifi jsem měl a byl plně spokojenej a v tom čase i mocně využíval než jsem to dal celé bez větších fin ztrát doprxele všechno, tak jsem hrál na toto:

Zdroj signálu: Audiopraise CZAP
Zesilovače:4x upravená Yamaha M-70
Bedny: 4p Xavian Opus Magnum
Kabeli: VDH The Second 4 sety a několik sad křížová 4 CSSS 4x6mm2 a 4x4mm2

Co jsem poslouchal: 14TB Hi-res nahrávek různých žánrů plus dalších hodně klasickej lossless formát 16/44,1

Za tím co jsem napsal si stojím a ty Benazi pokud uvažuješ o náhradě DPA380 nebo na co hraješ a nestačí ti, se ohlídni raději jinde,páč moc by sis fakt nepomohl,pokud ti nejde jen o výkon pevnost v basech a jen o přiložení pod kotlem a pokud jsi přesvědčenej že ano, tak si to aspoň domluv někde s porovnáním s tím co máš doma proti sobě na místě abys věděl nabeton zda to za to stojí či ne. Víc už nemohu sloužit smile Jo a v zesilovači je povětšinou ten nejmenší problém,zaměřil bych se spíš na zdroj signálu a bedny,tam bejvá většinou to úzký hrdlo častěji.

Našel jsem toto za 39k CA15RLY a 27TBFCG v modré názor si každej může udělat sám
https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece … -plus-2021

Není co dodávat...

Re: RIHA, malosériový výrobce audiotechniky

27TBFCG je slušnej. Myslim že ho tu někde mám s L12. Nebo 27TAFCG hmm2

dawsoo napsal:

Bedny: 4p Xavian Opus Magnum

Slušný lednice. To se normálně prodávalo nebo je to zakázkový?

(upravil dawsoo 27. 8. 2021 23:07)

Re: RIHA, malosériový výrobce audiotechniky

Jen jeden můj pár co vím smile Cenovka byla na našince vyšší poněkud,dokumentace k výrobě včetně filtrů v xavianu stále je kdyby někdo po tom zatoužil třeba big_smile

Není co dodávat...

Re: RIHA, malosériový výrobce audiotechniky

To by mě vysvlíklo a možná i zbilo, sousedi určitě. Už teď jsou nasraný big_smile

(upravil dawsoo 28. 8. 2021 9:02)

Re: RIHA, malosériový výrobce audiotechniky

Hele kupodivu sousedům vadily víc menší bedny, než tyhle hovada,bydlím v paneláku a daly se krásně poslouchat i potichu celej den. big_smile

Není co dodávat...

Re: RIHA, malosériový výrobce audiotechniky

O tom to (podľa mňa) je. Dobre hrajúce bedne nerobia potrebu pridávať hlasitosť. Tešia zvukom pri bežnej "hovorovej". U nás navyše netlačia zvuk do iných miestností, ani do schodišťa.

Re: RIHA, malosériový výrobce audiotechniky

No když si tam posadim bubenika s komplet vercajkem tak to rozhodne bude tlacit do celyho cinzaku.

(upravil Benazi 28. 8. 2021 11:32)

Re: RIHA, malosériový výrobce audiotechniky

Každý není důchodce, aby hrál na dva watty, proto jsem udělal upgrade, teď 136W na 8 Ohm, já mám možnost to osolit.

(upravil dawsoo 28. 8. 2021 11:53)

Re: RIHA, malosériový výrobce audiotechniky

A co sis nakonec pořídil místo 380? Pro mě osolit bylo minimálně 250W/8 u hifibudek s citl. kolem 85dB/1w/1m big_smile Dobrej aparát aspoň u mě hrával dobře při všech hlasitostech.

Není co dodávat...

Re: RIHA, malosériový výrobce audiotechniky

Kalení 250W? To museli mít tedy sousedi radost. lol
Já jsem právě z důvodu bydlení v paneláku od pořízení reprosoustav nakonec upustil. Měl jsem velké plány (vč. akust. úprav), ale člověk musí uvažovat realisticky.

Re: RIHA, malosériový výrobce audiotechniky

Hele fakt to problém nebyl,počadil jsem tomu jen občas a tohle byly první a jedinný bedny co unesly plnej výkon v celým pásmu bez jakýhokoliv zaváhání,sousedi byli zvyklý odjakživa že jsem něco doma vždy měl ale bral jsem ohledy a kouřil tomu vesměs dopo a ve všední den (dělal jsem směny a měl volno) a zbytek byl v klidu a celodenním volume. Bydlím v devítipatráku v 2 patře a jednou mi to nedalo a šel jsem od posledního patra dolu kde už to bude slyšet big_smile basy byly slyšet všude ale nebylo to tak hrozný big_smile Ukecal jsem i sousedku nademnou která asi měla největší příděl zda bych si to u ní nemohl poslechnout abych věděl kde je nějaká hranice big_smile

Není co dodávat...

Re: RIHA, malosériový výrobce audiotechniky

já mám na sousedy a dispozici bytu štěstí a nemám omezení ve volume, ale taky to samozřejmě hraje nahlas jen někdy a po 22:00 nikdy,
dostatek watůch (14 výkonových kanálů = 8 lampových + 6 solid state) + SubPac S2 je k dispozici,
ale o tom to od určité hranice výkonu není, já měl vždycky problém dostat do toho ty pravé "kopací basy" jako na live, proto ten Subpac...