(upravil check 6. 8. 2021 15:57)

Re: Když se ti nelíbí, jak nahrávaj hudbu, natoč si vlastní

Binaurální nahrávky jsou v plánu, díky za připomenutí, na to si v úterý koupím hlavu.
Vzhledem k akustice to uděláme venku při ohníčku. Přemýšlím akorát o vhodném místě. Protože u nás na zahradě večer, když je vlhký vzduch a dobře nese zvuk z dálky slyšet dálnici. Ale máme kousek les a v něm najdu místo na ohniště snad. Jakože se to nesmí, ale jsme trampové a my si poradíme.

Johanka je takový mladý multiinstrumentální talent. Hudbě se věnuje dlouhá léta a je to znát, že je to profesionál. To jiní o desítky let starší profesionálové by se u ní mohli učit. Většinou s věkem rost akorát nafoukanost a výsledky se nezlepšují. Čest výjimkám.
Johanka umí, celá písnička je její dílo, text i melodie.

Web

(upravil jik 6. 8. 2021 16:20)

Re: Když se ti nelíbí, jak nahrávaj hudbu, natoč si vlastní

No vidíš to smile , píšeš talent instrumentální, takže:

TASCAM DP-006
nebo
TASCAM DP-008EX osmistopý

Obojí s možností multiplaybacků (aspoň na 99% jsem o tom přesvědčenej).

Schválně sem nedávám odkaz na to, kde ho koupit, zcela běžně se u nás ty Tascamy koupit dají.

Ale Ty seš určitě vybavenej v jiné třídě. smile . Ikdyž si myslím, že tyhle dvě hračky budou pro multiinstrumentalisty dobré...

Edit:

Jako zkušenej tramp si určitě s ohněm poradíš. Vzpomínám na hodně dávnou událost, kdy jsme si udělali na čundru tábořiště v lese a ohniště kousek od lesa, přijel policajt (veřejná bezpečnost), ptal se nás, jestlipak víme, kolik metrů se může dělat oheň atd. a udělil nám pokutu tehdy 100,-Kčs. Ale co ho nejvíc rozohnilo, když jsme se k placení moc neměli a jedna holka teda začala tahat z peněženky peníze, tak nás tak doje.al, něco o džentlmenech , že necháváme platit dívku (samozřejmě jsme se s ní chtěli rozdělit, ale to v tu chvíli on to nevěděl), tak nám tak vynadal, nejvíc za to...

Re: Když se ti nelíbí, jak nahrávaj hudbu, natoč si vlastní

Za Johankinu pesničku veľká vďaka. Najzaujímavejšie, čo som počul počas veľa mesiacov.


Kedysi pred viac, než 40 rokmi (možno až skoro 50) sme boli zo susedmi na lúke. Mal som mono kazeťák Blaupunkt s kondenzátorovým mikrofónm. Nahralo to meuveriteľne verné zvuky našich hlasov. Teda predpokladám, že nahrávky v otvorenom priestore budú zaujímavé. smile

Re: Když se ti nelíbí, jak nahrávaj hudbu, natoč si vlastní

Bezvadný! Povedlo se. Čistá nahrávka, tak jak to doopravdy zní, bez zbytečných efektů.
Už během prvního poslechu se mi v hlavě ozývá druhý hlas a další nástroje. Jen lehce, pro dobarvení.
Techniku bych neřešil, už takhle je to skvělý, ale jestli to jde vylepšit, proč ne.
Vizuální stránku by šlo doladit, tričko s krátkým rukávem (nátělník má náčelník), děvčicu lehce nalíčit (to neznamená zmalovat)
a pohled ne tak z profilu. Nemusí čučet kolmo do kamery, ale tohle je úplně ze strany. Ale to jsou detaily.
Celkově fakt dobrý.

(upravil mechanik 6. 8. 2021 18:13)

Re: Když se ti nelíbí, jak nahrávaj hudbu, natoč si vlastní

antonio, to znie výborne aj cez bedne smile

Ale ako píše dawsoo mali by sme v prvej rade počúvať hudbu a nie minimalistické pár minútové nahrávky s dobrým zvukom. Inak tie minimalistické znejú dobre väčšinou. Otázka je ako by znelo viac nástrojov na podobnom kmitočte. To je asi hlavná slabina horšej elektroniky.

Re: Když se ti nelíbí, jak nahrávaj hudbu, natoč si vlastní

Elox - ktoré video?

Re: Když se ti nelíbí, jak nahrávaj hudbu, natoč si vlastní

check napsal:

http://vmaudio.cz/download/johanka/Joha … 16bit.flac

https://youtu.be/9mgI_n6XHtA

Debutový singl - hudba & text & zpěv: Johanka .

Technika a studio: Martin Vitvar

Youtube viz první příspěvek

(upravil reeb 7. 8. 2021 9:12)

Re: Když se ti nelíbí, jak nahrávaj hudbu, natoč si vlastní

Johanka super, přijemna na poslech i pohled. nahravky se doladi..

to je tet moda davat nahravky..šlohnuto z jineho fora (HighEndForum)


elfton post_id=91585 time=1611424962 user_id=2125 napsal:

Dobrý den,

dovoluji si zde vložit odkazy na kvalitní zvukové nahrávky reprosoustav Elfton Vegas MkII a Elfton Ringo z poslechovky Elfton v Černošicích. Také zde uslyšíte zesilovač Sroll Epigram, DAC Lampizator Amber 3, streamer Melco N1A/2, filtr Sroll Purity Quantum a různé kabely. Můžete se těšit na inspirativní audiofilské skladby.

Nahrávky zvuku reprosoustav videem v pro mě neznámé YouTube kvalitě z poslechového místa (některé skladby vzhledem ke copyrightu vystřiženy):

Elfton Vegas MkII:
https://www.youtube.com/watch?v=LI-WPTYNKMs&t=212s

Elfton Ringo:
https://www.youtube.com/watch?v=BQYD0f-FK0Q&t=585s

Nahrávky zvuku reprosoustav z poslechového místa 24bit 48kHz ve FLACu ke stažení:

Elfton Vegas MkII:
https://ulozto.cz/file/ZIHcfccK5uvi/elf … 48khz-flac

Elfton Ringo:
https://ulozto.cz/file/YDCuwtPlFYNY/elf … 48khz-flac

Zdraví,
J.Ott

Líbí se mi že uvádí použitou techniku..

Web

(upravil mechanik 6. 8. 2021 22:08)

Re: Když se ti nelíbí, jak nahrávaj hudbu, natoč si vlastní

Tak pardon ale ten Sroll, prekvapivo aj s tým lampizátorom a tie 4 pásma hrajú z videa daleko lepšie než VM Audio z videa big_smile

Sroll má vždy parádne prirodzené výšky. Bez toho syntetického HiFi charakteru. Asi tolko k tým rýchlym tranzistorom a tomu ako je to blbosť big_smile

Čo sa týka bední a akustiky asi je viac zatlmená než má check a ja toto preferujem, vynikne lepšie priestor v nahrávke.

Prekvapili ma tiež tie 4 pásmové bedne pretože na výstave v Prahe v 2017 to bolo na basoch lenivé a pomalé a stredy a výšky tiež neohromili. Asi nejaka mizerná elektronika... Ale dizajn sa mi nepáči ani trochu.

Re: Když se ti nelíbí, jak nahrávaj hudbu, natoč si vlastní

Pro mě je tohle video celkem nezajímavý,denně se objeví min jedno video,kde je člověk s kytarou..
Ale nějak nechápu experimenty s mikrofonem..Jako by si nikdy neviděl živej koncert,kde je člověk s kytarou a zpívá..Všude a všichni mají přeci mikrák u čumáku a další nalepenej na kytaře a ne na druhej straně místnosti..Proč si nešel rovnou touhle cestou a zkoušel to z druhé strany???

A něž se dobereš správné akustiky místnosti,to už budeme všichni staří,někteří už se toho snad ani nedožijem...
Někde jsem četl,jestli si to tedy pořád dobře pamatuji,že místnost,kde je člověk s kytarou má být menší dozvuk (asi jen jeden odraz) a tam kde je mix má být větší dozvuk(asi 3 odrazy), taky jsem někde četl,že hlavně tlumit basy a výšky a středy až tolik ne,že to pak zní mohutněji..ale jistě moc záleží na nástrojích,dechové ,smyčcové..
Tak aspoň budeš vědět od čeho s odlepit,pokud tedy nejsme všichni uplně blbí (to kvůli těm mikrofonům někde na druhej straně místnosti). big_smile

(upravil mechanik 7. 8. 2021 12:51)

Re: Když se ti nelíbí, jak nahrávaj hudbu, natoč si vlastní

dawsoo napsal:

Mechaniku,nechci ti brát iluze,ale věřím že i check může udělat lepší nahrávky,problém není v AD převodníku a technice (nakonec ty top nahrávky nejsou vůbec současný)

Každá doba mala svoj zvuk. Aspoň vo väčšinovom merítku. Okolo konca 90. s presahom cez 2000 mala elektronická hudba menej nízkych basov než dnes. Klasické boli akési rozbité výšky. Dosť vecí od Massive Attack, Chemical Brothers, Radiohead. Na dobovej zostave to hralo asi dobre ale dnes keď sú prevodníky dalej tak počuješ len hnusný digitálny clipping, nízku dynamiku a podobné veci. (Bez toho aby to znelo nepočúvatelne alebo agresívne.)

Skús z moderných vecí Billie Eilish. Kvalitu má dobrú aj keď je jasné že dnes už rôzne dozvuky a podobne budú riešené čisto digitálne. Je to také až príliš umelé a dokonalé.

Dnes na dobrej zostave je počuť že aj tie dobré veci z 80s majú svoj jasný zvukový charakter. Ako Brian Eno, This Mortal Coil, Dead Can Dance.

Kvalitná zostava hrá dobre a nahrávky nemusia byť vôbec nepočúvatelné a napríklad agresívne ale ten dobový zvuk je počuť extrémne. Ale s tým nič nejde robiť. Inak by človek počúval len tie brnkačky na gitary doplnené občas o spev a nejaky bicie ako na výstavách. Pritom by malo ísť v prvej rade o počúvanie hudby a nie o zvuk big_smile Takže silne zvažujem že čisto operáky s Jfet vstupmi v celom DACe niesu to pravé pre mna big_smile Bipolárne LM6171 sú v DACe oproti Jfet trochu prkenatejšie ale možno ich tam vrátim... big_smile Používa ich aj Soulution. Čo má audionet neviem ale tipujem skôr jfety.

(upravil dawsoo 7. 8. 2021 18:26)

Re: Když se ti nelíbí, jak nahrávaj hudbu, natoč si vlastní

Vše má zvukovej charekter,je to jen o nějaký hranici kde to člověka při poslechu irituje ... já už dneska ani neposlouchám nový věci co hrajou mě neoslovujou a starý co mam rád mam uložený digitálně,každodenní poslech mě kupodivu vůbec nechybí ,spíše naopak ticho léčí smile Takže je asi u mě v současným stavu a rozpoložení nesmysl abych cokoliv stavěl či zkoušel když k tomu není vůbec žádnej důvod big_smile To odpojení se od jha a matrixu hifárny je opravdu osvobozující a díky tomu mam na dost věcí střízlivější a méně fundamentální pohled.

Není co dodávat...

Re: Když se ti nelíbí, jak nahrávaj hudbu, natoč si vlastní

Jsem si jist že jednou za takových 20 - 30 let to půjde, na prostém počítači doma. Vytvořit nové dosud neexistující desky
Elvis Presley, The Doors, The Who, CCR...už se toho nedožiju škoda škoda

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Když se ti nelíbí, jak nahrávaj hudbu, natoč si vlastní

maxell 20 let? To dáš.

Re: Když se ti nelíbí, jak nahrávaj hudbu, natoč si vlastní

jo leda v ledové hybernaci Nostroma

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

(upravil Sendy 19. 8. 2021 11:08)

Re: Když se ti nelíbí, jak nahrávaj hudbu, natoč si vlastní

Upřímně řečeno, vítám každý pokus o novátorskou tvorbu a až se to nahrávání trochu rozjede, měl bych třeba tip, vadí nám mastering na některých nahrávkách. Ttaky si myslíme, že  Lemmy mohl některá alba nahrát bez těch kompresí, pro fajnšmekry a místo Marshall Murder One po jednou používat Peavey Butcher, pochopitelně po mém tuningu na basový aparát lol. Jestli bys Checku nezabrousil tím směrem...

A teď vážně, když to budeš dělat všechno zcela po svém, budeš to dělat s postupy a stylem, který bude někdo považovat za zbytečnost (takových videí na yt je mraky), někdo za diletantismus nebo mimoňství. Když se poučíš, jak se to běžně dělá, tak se asi výsledkem přiblížíš tomu, co produkuje kdekdo. Další věc je pochopitelně věc vlastního hudebního materiálu, udělat něco co zaujme v tom balastu, co je všude po netu, to je zázrak. Smutné jsou konce počinů typu "úplně nejlepší nahrávka Šárky Vaňkové v našem novém studiu", když to někde na člověka po 5 letech vyskočí.
Točit a vydávat muziku je vcelku velká výzva, i na "mini" úrovni dost velký časožrout a nervožrout.

Ale nenech se mým názorem otrávit, pomáhal jsem pár desítkám lidí ze studiové branže, hlavně v době, kdy měli málo znalostí a plno ideálů a tak jsem poněkud skeptický cynik.

Web

Re: Když se ti nelíbí, jak nahrávaj hudbu, natoč si vlastní

checku, dneska mě napadlo, že taková videa by mohla pěkně demonstrovat vliv zesilovače - postavit mic před jedny bedny a obměnit několik zesů, co to udělá. Předpokládám, že nic. To by mě zajímalo. A mohl by to vlastně udělat kdokoli kdo má víc zesů. smile

Re: Když se ti nelíbí, jak nahrávaj hudbu, natoč si vlastní

Zosilňovače hodnotiť zo záznamu to už by si chcel podla mna príliš. Keď sa to preženie cez komerčný A/D prevodník a potom zase cez D/A a celý systém tak sa toho dosť stratí. Včera som počul JBL TI5000 na staršej elektronike Yamaha a tiež BW 802D na roteloch a tie BW hrajú fakt s každou elektronikou inak a tie staré playery hrajú hrozne...

Antonio ak máš tento názor podla mna je problém že si doma poriadnu elektroniku - DAC a koncák nemal. Ja by som moje SB29NRX75-6 na slabšom zosilňovači než mám, 400W/4R ani nemohol počúvať. Dynamika basov a nižších stredov je inde. To som sa s tým fakt pohral. Skúšal som rôzne dimenzované toroidy aj rozne vysokú filtráciu v zdroji. Mám z toho závery a viem čo chcem.

Re: Když se ti nelíbí, jak nahrávaj hudbu, natoč si vlastní

Takto přes záznam přece nejde o hodnocení zesilovačů, ale skokovou změnou si ověřit rozdíl, který by se v záznamu neměl moc ztratit. Způsob, jakým to děláš ty a vlastně všichni, je už z podstaty objektivně nicneříkající - poslouchat, vypnout, vstát, předělat, zívnout si, jít se vyprázdnit, sednout zase před aparát, nastavit zhruba stejné volume...

Google: "sound amplifiers difference"

(upravil BV 24. 8. 2021 13:14)

Re: Když se ti nelíbí, jak nahrávaj hudbu, natoč si vlastní

"sound amplifiers difference"

.. sa dá zistiť jednoducho a práve cez záznam.. Ľubovoľná vhodná nahrávka hudby, prehrávať (stačí mono jeden kanál) cez zosilňovač do boxov (reálna komplexná záťaž) a nahrať signál z výstupu konca (24/96 alebo 24/192). Na začiatku a konci skladby nejaká značka , timestamp..Zarovnať začiatky a dĺžku nahrávky, deličom na výstupe zosilňovača zrovnať amplitúdy a urobiť rozdiel súborov vstup/výstup.. A bude po mnohých ilúziách a predsudkoch..Uvidíte, čo a v akých relatívnych úrovniach (maskovanie) z toho pri "slušných" zosilňovačoch vypadne.  wink .. Ale mnohí ani tomu neuveria.