Téma: Primitivní pedalboard......

Aneb, vzal sem prkno, přidělal k němu ze zpoda hranolek, aby bylo nakloněné ke mě (hráči), zavrtal do prkna háčky (těsně ke krabičkám efektů) pro gumičky držící efekty, nastříkal ho černou barvou, přikurtoval k němu efekty a zdroj napájení, vše propojil a hurá do zkušebny. smile

Není to sice bůhvíjaká estetika, ale je to funkční, přenosné, efekty lze snadno vyndavat (čištění od prachu, měnit za jiné se stejnými rozměry, apod.) a světe div se, nic nevypadne, ani když je to hlavou dolů. smile

https://hordek.rajce.idnes.cz/Prkno-ped … 1501066435

(upravil j_paseka 20. 8. 2021 17:46)

Re: Primitivní pedalboard......

Pěkný minimalistický pedal-board. To máš k elektroakustice? Soudím, podle preampu vpravo. Žádná krabička na zkreslení? Možná ta malá zelená.
Ukazuje ti ta ladička přesně, že máš kytaru naladěnou? Osobně bych ji dal na úplný začátek, hned za kytaru. Ať není signál ovlivněn krabičkama před ní.

Já mám ladičku hned na začátku. Používám ještě navíc true-bypass lištu. Kde mám krabičky zapojené v jednotlivých smyčkách. A usnadním si tak volbu jejich kombinací. Ladičku mám zapojenou právě v "první" smyčce, kde už nic jiného není. Funguje současně i jako "mute" když měním kytaru. Neposílám tak lupance od odpojování nástrojového kabelu do komba.

(upravil Hordek 21. 8. 2021 10:08)

Re: Primitivní pedalboard......

Používám 12str.-akustiku LAG Tramontane se snímačem od Seymour Duncan a elektriku les paul Washburn (tu jsem tady řešil --- struna G). Doma teď momentálně hraju přes samo-domo silič s LM-1875T (co sem tu prezentoval jako mini.zes k PC --- má ale pro toto použití trochu pozměněné zapojení) jenž krmí bednu se dvěma ARO-6815 paralerně. Ve zkušebně si půjčuji malej lampovej 20W MARSHALL DSL20CR.
Ta zelená krabička - Joyo JF-319 Green Legend - je "lehké kreslítko - typu over-drive" která zvuk lehce nakřápne. Ladička - JOYO JF-326 Irontune - je sice velmi jednoduchá, ale přesná, když jí používám vypínám efekty před ní a ano, funguje i jako mute. Jsem pouhý amatér, kterej si rád pro radost zabrnká, profíci by se mi vysmáli. smile  Ale pořád vymýšlím a plánuji změny na aparátu, bohužel největší překážkou k realizacím je čas.

P.S.:- Napájení efektů zajišťuje CALINE CP-05 a dobrý, nic nebrumí a v pohodě všechny efekty utáhne, za tu cenu........ smile