Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Projekty subwooferů a sestav » Subwoofer s Dayton Audio RSS315HF-4 pro 2.1 systém

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 24 z 24]

(upravil mechanik 8. 8. 2021 18:35)

Re: Subwoofer s Dayton Audio RSS315HF-4 pro 2.1 systém

Zámerne som skúsil ako to vychádza mne v 3 pásme. Podla simulácie vo WinISD som to mal mať na 25Hz a mám to na 22Hz:

https://i.postimg.cc/Y0m20WYw/SB29.png

(červenú si nevšímajte je to frekvenčka v ose platná až od stoviek Hz vyššie. Tiež SPL nie je zrovnané...)

Ešte by bolo zaujímavé odmerať impedančku. Či bude na 25Hz alebo 22Hz. Viem že niekto tu už spomínal že akusticky sa peak nezhoduje uplne s impedanciou. Mám pocit že som pred rokmi impedančku meral a bolo to cca tých 25Hz.

Ja mám teda vnútorný priemer BR 104mm a trubka je rovná. Basák je 10" SB29NRX75-6 v asi 75L. Tiež mám v bedni vela priečok a objem je vypočítaný správne.

Re: Subwoofer s Dayton Audio RSS315HF-4 pro 2.1 systém

Jory: Změř nf basu a nf nátrubku, u nátrubku dej mic do roviny vyústění, tzn. mic nijak zanořený. Pak si ve Vituixu v Mergeru tohle sečti, oba soubory budeš mít v low freq. part. Přidej diffr. response - takto uvidíš odezvu do 4pi (volný prostor); na zemi při stěně (1/4 prostoru - pi) nebo v rohu (1/8 prostoru - pi/2) to už bude vypadat jinak.

Naladění BR je tam, kde fáze impedance je v nule - napětí a proud ve fázi.

(upravil Jory 8. 8. 2021 19:22)

Re: Subwoofer s Dayton Audio RSS315HF-4 pro 2.1 systém

Pánové děkuji za podněty. Změřit impedančku je dobrý nápad.

Jinak vypadá to, že jsem k měření asi použil zesilovač, který má nějaký subsonic filtr (nebo prostě není na frekvence pod 30Hz dobrý). Teď jsem zkusil změřit BR na jiném zesilovači (který je určen přímo pro SW), měření začínal od 10Hz a porovnání obou zesilovačů můžete vidět na obr. Nyní se ladění zdá být někde na 27Hz, to už vypadá věrohodněji. Jenže tento SW zesilovač má pro změnu zabudovaný ořez vysokých kmitočtů a já nevím, od jaké frekvence, takže repro jsem s ním neměřil.

https://i.postimg.cc/d3LZJWH2/sw-3.jpg

Zkusím sehnat nějaký zesilovač bez filtrů. A změřím tu impedančku smile

Re: Subwoofer s Dayton Audio RSS315HF-4 pro 2.1 systém

Super.

Příspěvky [21 až 24 z 24]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Projekty subwooferů a sestav » Subwoofer s Dayton Audio RSS315HF-4 pro 2.1 systém

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£