Téma: Když se ti nelíbí, jak nahrávaj hudbu, natoč si vlastní

http://vmaudio.cz/download/johanka/Joha … 16bit.flac

https://youtu.be/9mgI_n6XHtA

Debutový singl - hudba & text & zpěv: Johanka .

Technika a studio: Martin Vitvar

Web

(upravil scoop 6. 8. 2021 11:14)

Re: Když se ti nelíbí, jak nahrávaj hudbu, natoč si vlastní

za mna potlesk
vychutnal som si to

(upravil mechanik 6. 8. 2021 12:47)

Re: Když se ti nelíbí, jak nahrávaj hudbu, natoč si vlastní

No a použitá technika? Mikrofon, A/D prevodník? Myslíš že to doma nahráš lepšie než velké študiá? Znie to autenticky ako keby niekto hral na gitaru pri mne doma v kuchyni big_smile Čo sa týka rozlíšenia, detaily a podobne tak to žiaden nadpriemer nebude a šum tiež nie je najmenší.

Na môj vkus je asi až príliš počuť priestor. Menej vynikne zvuk samotných nástrojov... Na nahrávku ešte v pohode (aj keď v študiách vedia vytvoriť zaujímavejší dozvuk než" kuchyňa" efekt) ale v priestore kde sa to takto ozýva by som počúvať hudbu a všetky nahrávky nechcel big_smile

Vždy som to bral tak že priestor kde sa nahráva by mal v prvej rade zaujímavo znieť. Čo tento až tak nie je. No a ten kde sa prehráva by nemal byť vyslovene mrtvý ale mal by mať len malý dozvuk aby do tej nahrávky príliš nekecal a vynikla hlavne ona. Ale hlavne že ta to baví big_smile

Re: Když se ti nelíbí, jak nahrávaj hudbu, natoč si vlastní

Po umělecké stránce - hra na kytaru a zpěv docela super. Holka umí.

Ovšem co týče technické stránky nahrávky, plně souhlasím s tím, co napsal mechanik (dozvuk atd.). Chtělo by to nahrát na sucho, přidat hally atd., tak jak se to dělá běžně i doma.

Domácí nahrávání si představuju minimálně takto:

https://m.youtube.com/watch?v=zfzIDdHql1s

Nebo apoň takto:

https://m.youtube.com/watch?v=H4AbcJYh8lY

(upravil rvx73 6. 8. 2021 13:16)

Re: Když se ti nelíbí, jak nahrávaj hudbu, natoč si vlastní

palec hore pro Johanku

pro inspiraci:
https://youtu.be/DOZARvV32sE
a
https://youtu.be/zXF47AL_Z84

(upravil check 6. 8. 2021 13:24)

Re: Když se ti nelíbí, jak nahrávaj hudbu, natoč si vlastní

Nahrávku si zopákneme a mikrofony dám blíž a dám jeden pár na kytaru a druhý pár na zpěv. Také nejsem spokojen se zvukem, chybí detaily a chybí dozvuky. Taky to moc šumí. To vyřeší menší vzdálenost. Tohle bylo nahrané z jednoho metru, což je v míatnosti 4x4 strašně daleko. Furt jsem razil myšlenku, že to bude lepší s akustikou, ale asi jí tam dám méně - kratší vzdálenost.
Nahrávka je zcela bez úprav, jenou jsem dal hlasitost na standard -21dB a oříznul začátek konec. Je to na jeden záběr točeno, žádné efekty. Samozřejmě přidat výšky a dohalit to můžu. I proto sem píšu a díky za potvrzující komentář.
Potenciál muzikanstký tam rozhodně je, takže já se na příště polepším.

Jo a i ten velkomembranový mikrofon na hlas si půjčím příště. Můžu nahrávat 6 kanálů.

Web

Re: Když se ti nelíbí, jak nahrávaj hudbu, natoč si vlastní

Tak přeju hodně štěstí a těšíme se, až to sem pak dáš. Pokud z nějakého důvodu nebudete chtít, tak aspoň úryvek...

Nevhodné akustické podmínky prostoru - místnosti se nevyhnou někdy i profíkum a to tak, že i těm největším smile


https://m.youtube.com/watch?v=XnSRt6HYt8k

(upravil dawsoo 6. 8. 2021 13:36)

Re: Když se ti nelíbí, jak nahrávaj hudbu, natoč si vlastní

Mechaniku,nechci ti brát iluze,ale věřím že i check může udělat lepší nahrávky,problém není v AD převodníku a technice (nakonec ty top nahrávky nejsou vůbec současný) ale nejvíc v tom, jak je většina těch zvukařskejch věcí v reálu zprasenejch a o lidech co to dělaj a jsou nekompetentní nahluchlý a vše pak svádí na umělecký záměr (na nich se šetří uplně nejvíc a proto to vypadá jak to vyopadá) raději mluvit ani nechci sad

Dobrá dvoumikrofon RAW nahrávka bez prasení desítkama a stovkama m kabelů mixákama a umělejma DSP przničema a hafo dalších často nesmyslných postprodukčních píčovin typu aby to někde hrálo v autě ,na telefonu i youtubu a i třeba mono se kurevsky podepíše na výsledku kterej s realitou má společnýho asi tolik jako nákres desetiletýho dítěte snažícího se o fotorealismus big_smile Naopak takovéto nahrávky jsou jedinné zcela relevantní na posouzení jakosti případného aparátu v porovnání s reálným zvukem v prostoru a přirozeným blíže reálu zobrazeným prostorovým podáním pokud se to sejme správně..

PS: Zvukařů je všude plná prdel,mistrů zvuku je jako šafránu smile

V tom je hlavní gro všeho pánové,něco o tom díky svoji práci leckdy spíše bohužel vím ale pár takových co dělají čest svýmu řemeslu také .

Není co dodávat...

(upravil check 6. 8. 2021 13:42)

Re: Když se ti nelíbí, jak nahrávaj hudbu, natoč si vlastní

Tak akusticke podmínky jsou vhodné, ale je to prostě malá místnost a mikrofony daleko, což sežere detaily.
Příští plán je mnohem lepší, tohle bylo hodně na rychlo. Taky se na to těším.

dawsoo: Souhlas, já se tady vůbec neprezentuju, tako že umím nahrávat. To jako pozor, to je zase učící proces jako se vším. Mikrofony mám cca rok a musím říct, že nějaké nahrávky byly jakš takš, straně moc jsem jich pokazil já umístěním mikrofonů. Takhle poslední je poslouchatelná, tak už jsem se ji odvážil ukázat. Ale ještě to je pro mě cesta, pořád je co se učit. Ve volných chvílích po večerech se to občas učím a testuji.

Web

Re: Když se ti nelíbí, jak nahrávaj hudbu, natoč si vlastní

check, vo väčšom priestore kde vzniknú odrazy po dlhšom čase to bude iste znieť lepšie. Toto je také trochu "zahltené"... Tak potom ukáž výsledok big_smile

Re: Když se ti nelíbí, jak nahrávaj hudbu, natoč si vlastní

mechanik: Ano, souhlasím, hezky jsi to popsal.

Web

Re: Když se ti nelíbí, jak nahrávaj hudbu, natoč si vlastní

Tak před chvílí jsem poznal nový kanál na Youtube VMAudio smile . Mě baví objevovat různými náhodami nové (pro mě dosud nepoznané) zajímavé kanály na Youtube.

Checku, držíme pěsti. Pod Tvojí taktovkou to nemůže dopadnout jinak než dobře. smile

Re: Když se ti nelíbí, jak nahrávaj hudbu, natoč si vlastní

Ale zklamu, bude to až za 2-3 měsíce. Z časových a akustických důvodů. Protože teď půlku akustiky odvážím pryč a nová je ve výrobě. Ale nová akustika do té doby bude zas jen lepší. Těším se.

Web

Re: Když se ti nelíbí, jak nahrávaj hudbu, natoč si vlastní

Ano, ten prostor tam je slyšet dost a holka zní z dálky, a proč to vlastně nenahrát venku, jak postl jik?

Re: Když se ti nelíbí, jak nahrávaj hudbu, natoč si vlastní

Taky možnost, kterou jsem nabízel, tam je zase trošku problém kde, problém se světlem, problém s lidma co lezou do záběru a ptáci štěbetají. Taky to vezmu příšte k táboráku. Všehno jede na baterky, takže není problém. V noci v lese je nejlepší klid na nahrávání.

Web

(upravil dawsoo 6. 8. 2021 14:14)

Re: Když se ti nelíbí, jak nahrávaj hudbu, natoč si vlastní

check:
myšleno to bylo v dobrém naopak,pokud je motivací udělat co nejvěrněji znějící nahrávky,třeba i na posuzování jakosti reprodukčního řetězu, je naopak minimalismus ten jedinnej správnej směr,neb tady opravdu méně znamená často více. Je jasný že tohle je začátek a čeká tě cesta,ale už jen to že máš motivaci něco takového dělat je dobrej základ k budoucím výsledkům.

A profíci jsou dnes z 90% zoufalci,kteří to maj jen jako job a nemají k tomu vztah, lásku k hudbě a práci s ní a defakto ani talent a cit, takoví dělaji pouze to co je naučili ve škole,kde také již dávno neučí špička v oboru,takže jen jako cvičený opice co umí tahat za šavle a nebo ještě hůře jde o různé zběhlé umělce nedotčené jakoukoliv technikou či ještě hůře o různé youtubery kteří se v tom shlédli a pod... big_smile Ta degradace řemesla je samože všude ale tady je vidět či spíše slyšet opravdu moc,aneb čím lepší technika k dispozici,tím horší personál co ji obsluhuje sad

PS: Taky se přimlouvám,sice si to nemam na čem pořádně pustit ale takovým věcem fandím, udělejte to venku v noci někde nebo kde je ticho smile Dobře hrající aparát dneska lze postavit,ale zapomíná se na to kvůli čemu se to celé dělá,když nebudou špičkové nahrávky ,k čemu bude špičkové hifi ?

Není co dodávat...

(upravil tatko Tom 6. 8. 2021 14:11)

Re: Když se ti nelíbí, jak nahrávaj hudbu, natoč si vlastní

check - "Debutový singl - hudba & text & zpěv: Johanka" - za mňa SUPER pesnička smile
Bude ich viac? Kto to je? Aká pesnička je to? Je to hudba, ktorú mám najradšej smile

Re: Když se ti nelíbí, jak nahrávaj hudbu, natoč si vlastní

Tohle je také venku, dokonce v úvodu i s letadlem smile

https://m.youtube.com/watch?v=W4Fr8kaQ5XY

Jinak tyhle dvě holky také patří léta k mým oblíbeným kanálům. Naštěstí čas od času přidají i něco nového

Re: Když se ti nelíbí, jak nahrávaj hudbu, natoč si vlastní

check: Nemyslím si, že trocha toho šumu by vadila, samozřejmě odlehlé místo a nejlíp večer, kdy ptáci spí wink

jik: výborné!

To mi připomělo binaural a Ultrasone: http://audioweb.cz/data/Track15.flac

Re: Když se ti nelíbí, jak nahrávaj hudbu, natoč si vlastní

Antonio, díky za odkaz.

Před časem jsem Youtube objevil binaurální nahrávku s nějakýma maníkama, co zpívali Simona Garfunkela, začínalo to zaklepáním a dveře a klikou nebo tak něco, už si to nepamatju ty zvuky přesně. Sluchátka celkem na nízkou hlasitost jsem měl. Bylo to tak realistické, že jsem se ulekl a sluchátka sundal, co se děje. Až pak jsem zjistil,že je to součástí binaurálního záznamu.
Chtěl jsem to sem teď dát, ale bohožel to nenacházím sad