Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » PA a zvukařina » Kúpiť alebo nekúpiť ?

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 28]

Téma: Kúpiť alebo nekúpiť ?

Zdravím,

mám ponuku na kúpu reproboxov, ale neviem na čo všetko si dať pri kúpe z bazáru pozor. Prikladám link na inzerát, tak ak by sa niekto skúsený mohol na to pozrieť a zhodnotiť, či sa to vyplatí bol by som veľmi rád. Mám v pláne s tým robiť iba súkromné akcie, čiže to nemusí byť profi technika. Samozrejme ale nechcem ani vyhodiť zbytočne peniaze za niečo čo takú hodnotu nemá.

Vopred ďakujem za reakcie.

https://hudba.bazos.sk/inzerat/12740343 … 0W-RMS.php

Re: Kúpiť alebo nekúpiť ?

To chce vidieť, odskúšať. (A možno hľadať iné)

1. "Tel.č. vymyslené, kontakt prosím mailom."
2. "na email neodpoveda... falosne cislo=podvodnik?!
Hodnotenie od: Kuko - z IP: 84.245.120.***"

Re: Kúpiť alebo nekúpiť ?

Jak na to tak koukám, chtěl bych vidět machra, co by vyrovnaně sladil mrňavý tweetr, který jde od 2,5 kHz s 15" Kappou LF.  Na 1 - 3 kHz to nebude dobré. Očekávám, že to bude "vatička".
Za mne nebrat. Na netu se najdou určitě lepší bedny za obdobnou cenu.

Re: Kúpiť alebo nekúpiť ?

Tak "vyjma" námietok, čo som ku tomu inzerátu postol, by to na "narobenie bordelu na diskotke" možno stačilo.

(upravil FreeTekno 4. 8. 2021 8:12)

Re: Kúpiť alebo nekúpiť ?

S chlapíkom som si písal a vyzerá, že to je seriozny pán. Je ochotný mi poslať video, kde rozmontuje bednu a poukazuje reproduktory čo sú tam osadené. Samozrejme ale pred kúpou ich ešte odskúšam naživo. Takže dákeho podvodu by som sa nebál. Zvuku by som sa tiež až tak nebál kedže som profi zvuk v podstate ešte poriadne nepočul čiže to nemám s čím porovnávať.  Hlavne chcem aby som nekúpil niečo čo nemá hodnotu tých 400€/pár.

Ešte ma zaujal jeden inzerát. Tak ak by ste ho mohli tiež zhodnotiť tak tu dávam link.

https://hudba.bazos.sk/inzerat/12597258 … pro-12.php

Re: Kúpiť alebo nekúpiť ?

Ten poslední odkaz je horší. Zatímco Kappa 15LF je slušný reproň (jen s ní netřískat, těžký magnet na plechovém koši), o Gammě 12pro jsem neslyšel.
První odkaz nebude pro příznivce metalu (zmíněné pásmo 1 - 3 kHz bude slabší), ale zahraje to slušně basy a snad i výšky, druhý odkaz se mi nelíbí vyloženě, málo objemu pro (neznámý) menší basák (podstatně méně basů) a nejspíš hodně dřeva (hmotnosti).
Takže z těch dvou raději ten první s Kappou 15LF smile .

Re: Kúpiť alebo nekúpiť ?

A ten prvý inzerát v porovnaní s týmto ? https://hudba.bazos.sk/inzerat/12749765 … -380eu.php

Re: Kúpiť alebo nekúpiť ?

Tak tenhle se mi líbí a to hodně. Mohu jen doporučit, i když to bude mít také trochu okénko na středech, zahraje to dobře basy a obstojně i výšky, hezky to vypadá a obaly jsou k tomu, na akci dojedeš jako profik.
Přesně tohle jsem myslel tím, když jsem napsal o možném nalezení lepších věcí na netu. Kup to, neváhej.

(upravil FreeTekno 5. 8. 2021 10:56)

Re: Kúpiť alebo nekúpiť ?

Ešte by ma zaujímalo či nebude problém pri zladení, ak mám už jeden pár satelitov s takýmto istým osadením ale inou konštrukciou ? A či to bude zvládať QSC RMX 2450 4ks týchto reproduktorov ? Viem že je to výkonovo nedostatočné ale na ďalší zosik zatiaľ nie sú financie.

Re: Kúpiť alebo nekúpiť ?

Otas napsal:

Tak tenhle se mi líbí a to hodně. Mohu jen doporučit, i když to bude mít také trochu okénko na středech, zahraje to dobře basy a obstojně i výšky, hezky to vypadá a obaly jsou k tomu, na akci dojedeš jako profik.
Přesně tohle jsem myslel tím, když jsem napsal o možném nalezení lepších věcí na netu. Kup to, neváhej.

Práve mi dal chlapík ponuku, že ak ich zoberem dá mi k nim ešte tento pár bední za 100€
https://hudba.bazos.sk/inzerat/12683587 … roboxy.php Mám zobrať aj tieto ?

Re: Kúpiť alebo nekúpiť ?

Zajisté, za 100€ to nemá chybu, jen to neutav, je to na slabší zesilovač smile

(upravil ondra.klofat 5. 8. 2021 12:40)

Re: Kúpiť alebo nekúpiť ?

FreeTekno napsal:

Ešte by ma zaujímalo či nebude problém pri zladení, ak mám už jeden pár satelitov s takýmto istým osadením ale inou konštrukciou ? A či to bude zvládať QSC RMX 2450 4ks týchto reproduktorov ? Viem že je to výkonovo nedostatočné ale na ďalší zosik zatiaľ nie sú financie.

Soukromá akce pro kterou se uvažují 4 kusy 15" satelitů už bych skoro považoval za akci, na kterou má cenu uvažovat o profi technice, kterou jsi v původním příspěvku tak trochu vyloučil. Netvrdím, že satelit s D220Ti+KappaLF (jakkoliv ten reproduktor má své mouchy) je průšvih, ale pokud bych si měl vybrat, jestli budu tahat 4kusy tohoto (ve chvíli kdy mi dva kusy nestačí), nebo něco, co zahraje v páru lépe, tak neváhám a jdu o level/dva výš. Tak či tak, skládání dvou (nebo více) satelitů na stranu k sobě bez toho, aby se přesně vědělo proč a jak se, nepřinese nic dobrého a nahánět nedostatek výkonu u řekněme průměrně osazených beden zvyšováním jejich počtu z mého pohledu není cesta.

(upravil Otas 5. 8. 2021 14:51)

Re: Kúpiť alebo nekúpiť ?

Ty bedýnky s ARM jsou jiné kategorie. Tak, jak již tu zmínil Danhard, určitě bych vyloučil pohon silným zesem, to by asi odepsalo repra, odpovídající výkonem tak zesu Tesla Music 130.
ARM je středobas, nečekej žádné výkony na basech (Xmax jen +-2 mm). Bude mít kovový zvuk - metal bez basů by to nejspíše zvládlo dobře. Je to velmi účinný reprák (cca 100 dB/W/m), jenže k tomu se bude ten driver hoodně potit (nelze ho při jeho 104dB/W moc tlumit), bude dosti ohrožen.
Ale vypadají pěkně (trochu retro smile ), prodávající rozumí, že vzhled aparatury je důležitý. Těch 100 E vcelku odpovídá.
Využití pro disco si ale představuji těžce, spíše tak na kytaru.

Edit:
Pokud chceš mít dva kusy vedle sebe, bude vždy problém se sladěním u jakýchkoli beden (znalci by mohli popisovat složitost sladění LA systémů v procesorech a to je přitom ne tento provoz určeno). Lze si pomoci naladěním na měřící mikrofon (a nejlépe rovnou zpracovat v procesoru, např. Sabine Power Q se vyskytuje v inzerci), ale některé problémy zůstanou.
Čtyři ve čtyřech rozích místnosti bývají v pohodě.
Dovedu si tyto bedny představit jako samostatně provozující bez subu, pro větší výkony je pak lepší cesta, jak popsal ondra.klofat.

Re: Kúpiť alebo nekúpiť ?

Mě by třeba zajímalo k čemu ti budou dva páry šustibudek. Ke kolotočům?

(upravil FreeTekno 6. 8. 2021 7:10)

Re: Kúpiť alebo nekúpiť ?

george napsal:

Mě by třeba zajímalo k čemu ti budou dva páry šustibudek. Ke kolotočům?

Túto otázku som tak trochu nepobral. Prečo šustibudek ? A prečo ku kolotočom ? Ak si myslel aj tie Tesly, tak tie som nakoniec zavrhol, takže budem kupovať iba tie megatony. A celé to bude na súkromné a malé akcie do 50 ludí ale hlavne pre kamarátov a známych, kde sa rozložíme niekde na lúke a zahráme si. Čo si myslím, že je na tento účel úplne dostačujúce. Budúcim rokom ak budú mať akcie "úspech" by som chcel ešte k tomu dokúpiť dve MT18ky aby to malo poriadne basy.

(upravil ondra.klofat 6. 8. 2021 9:46)

Re: Kúpiť alebo nekúpiť ?

FreeTekno napsal:

[ Čo si myslím, že je na tento účel úplne dostačujúce.

stejně jako by na tenhle účel byl dostačující i jeden pár reproboxů z kategorie o level/dva vyšší, za třeba i srovnatelnou cenu. Měl bys pak jen jeden pár beden ke stěhování a nemusel se složitě trápit s couplingem dvou, více či méně sourodých, beden. Což mimochodem u konstrukce, která k tomu není přímo určená a správně použitá, nemusí přinést prakticky žádnou výhodu, budeš se jen prát s comb filtrem a ve výsledku, ač se to může zdát nelogické, to rozodně nebude hrát dvojnásobně nahlas, dokonce to v některých případech nemusí hrát ani stejně nahlas, a co hůř, může to dokonce hrát i míň než jedna samotná bedna.

Takže pokud jeden pár boxů s tímto osazením máš, nevidím moc důvod kupovat druhý (snad kromě zamýšlení jiné konfigurace než jednoduše pár na stranu, něco jako bedny ve čtyřech rozích proti, nebo druhý pár jako výkryt pro main apod., ale opět, chce to vědět co, jak a proč se dělá). Obecně, prostým přidáním druhého páru, bez dodržení určitých specifik, nedocílíš spolehlivě zvýšení SPL napříč poslechovým prostorem. To jen abys případně nebyl zbytečně zklamán, že druhý pár beden nesplnil to, proč si je koupil.

Re: Kúpiť alebo nekúpiť ?

Zdravím, tie satelity si ešte určite premyslím. Našiel som ale ešte inzerát na suby, pri ktorých mi príde byť dosť podozrivá cena. https://hudba.bazos.sk/inzerat/127133595/subwoofery.php Mali by tam byť osadené tieto reproduktory Vrchne master audio 800wat 4ohm 18” , Stredne zomax 600war 8ohm 18”, Spodné Eminence kappa 600wat 15”. Čo myslíte ?

(upravil tatko Tom 10. 8. 2021 8:55)

Re: Kúpiť alebo nekúpiť ?

Mysli...
Jeho druhý inzerát je:
Kupim 4ks 18” reproduktory, len samotné repro Ponuka e.mail/SMS
Náhoda?
...

Re: Kúpiť alebo nekúpiť ?

Ta cena by i mohla být adekvátní, vzhledem k osazení (a zjevně i míře používanosti). To MasterAudio konkrétně neznám, ale vypadá to jako kopie B&C řady PS, jak zdařilá či nezdařilá těžko říct. Zomax je takový hoby/poloprofi entry level, měl jsem kdysi nějakou jejich 15" na zkoušku, zhruba srovnatelné s Kappou 15, ale nevím kolik toho vydrží/nevydrží při častějším používání. Je to jednoduše reprák za pár korun, může to nějak fungovat, jak moc se tomu dá věřit nedokážu posoudit. Kappa 15" zhruba totéž... do subwooferu víceméně entry level, těhlech šneků bývalo dřív vidět dost, moc dolů to nejde, ale záleží co se od toho čeká. Jak pečlivě jsou udělané skelety opět těžko posoudit.

Takže podobná pohádka jako výše... pokud investuješ peníze do menšího počtu beden vyšší kategorie, udělá to určitě lepší službu než hromada nesourodých beden, které bude komplikované přinutit nějak spolu hrát, které mají nespecifikovatelnou spolehlivost, nejistou nebo komplikovanou servisovatelnost v případě problému apod. Všichni jsme si touto fází asi prošli, všichni ti řeknou ať tohle přeskočíš a koupíš rovnou něco pořádného...

(upravil Otas 10. 8. 2021 19:29)

Re: Kúpiť alebo nekúpiť ?

Ono ty repráky nejsou nic moc. Zomax je tuším Čína, Master audio snad Brazílie, Kappa v malé ozvučnici také nebude zázrak. 
Zároveň je nutno si promyslet, jaký typ ozvučnice u subu vlastně chceš.
Zkusím to velice zjednodušeně popsat, uvést do problematiky subů:
Nejmalebnější zvuk je z uzavřenky (třebas ten pár dole), ale aby zahrála dost basů, musí být buď dost velká, nebo mít hodně dobrý magnet (např. namísto té Kappy by tam musel být třebas BC 15PL100, nebo PD 15PDN40). Krásně dovede rychlý nástup. Často se stává, že uzavřenka s hornou u repráku není skoro slyšet a naproti v sále se z toho rachotu všichni blázní.
Basreflexy jsou nejčastější suby, hrají také s rychlým nástupem (lomcujícím hrudí). To jsou ty dva páry nahoře. Vyžadují reproduktory s velkým Xmax a velkým průměrem membrány pro dosažení velkého zvukového výkonu. Se speciálně vypočtenou trasou basreflexu (v podstatě hornou) vzniká ozvučnice nazývaná někdy hornflex, pokud je to provedeno dobře a osazeno kvalitním reproduktorem, lze dosáhnout větší citlivosti. Hubert Mašín (zvukař, obchodník a vývojář) to kdysi komentoval: neslyšel jsem nic, co by hrálo lépe....
Bandpasy - pomocí laděných komor se dosahuje vyšší citlivosti, ale scházejí mi na nich rychlé nástupy. Poznají se podle toho, že na nich zvenku nevidíš reproduktor, jen samá vyústění basreflexů. Nicméně na nich hraju (ART905AS) - jsou malé, lehké, výkonné, takže odříkaného chleba největší krajíc sad.

Příspěvky [1 až 20 z 28]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » PA a zvukařina » Kúpiť alebo nekúpiť ?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£