(upravil Hippo007 19. 7. 2021 17:53)

Re: Novela daňového zákona v EU

Odpověď tady.
Hodnota zásilky je 0, 01 – 22 EUR. Zásilku dopravuje někdo jiný, než Česká pošta
•   DPH neplatíte, protože novela zákona o DPH nebyla schválena
•   Dopravce za vás musí podat elektronické celní prohlášení,
•   Za zastupování v celním řízení dopravci zaplatíte.
•   Celní prohlášení nemůžete podat sami, tzn. že nelze použít eCeP.
Je-li hodnota zásilky 22,01 – 150 EUR, pak to samé + navíc se platí DPH.

Takže teď platíš navíc asi 300 korun, nebo kolik si to DHL bere za proclení.

(upravil Wili 19. 7. 2021 18:12)

Re: Novela daňového zákona v EU

j_paseka: pri vyberani dopravy a platby budes mat pravdepodobne na vyber z mnohych moznosti... ak clo tak dhl zastupovane doma(najdrahsie 600kc+dph a clo)/ v cine lacnejsie DHL zastupovanie cca 15$ / resp. alternativu nejaky EU warehouse 10-15$ - zlaty stred co sa tyka ceny/casu a vacsinou nejaky budget option ala cinska/ceska posta = cca mesiac a platis len dph ak vobec to.

Re: Novela daňového zákona v EU

Ak allpcb neuctuje DPH, tak fedex 20€ plus dan co som raz platil ked mi stopli zasielku plnu PCB dosiek

(upravil Otas 20. 7. 2021 17:30)

Re: Novela daňového zákona v EU

Jen pro doplňující info:
Farnell se zřejmě s úskalím přechodu GB - EU dokázal úspěšně poprat. Zásilka už dnes přišla (i mé nyní oblíbené LME49720 v THT verzi smile ), bez jakýchkoliv dalších potíží, komplikací nebo plateb. Odesláno z distribučního centra Farnell v Belgii.

Re: Novela daňového zákona v EU

Dnes dosli dalsie tranzistory, objednane po 1.7 s platenou TAX…do tyzdna doma bez problemov cez postu

Re: Novela daňového zákona v EU

skusal uz niekto objednat allpcb od jula?

(upravil danhard 11. 8. 2021 15:57)

Re: Novela daňového zákona v EU

Já jsem objednával nejaké integráče 20.6. v AliExpress asi po 5€
Jedna zásilka od 12.7. a druhá od 21.7. bloudí po "your country" smile

Re: Novela daňového zákona v EU

alik chodi v pohode, mne uz doslo asi 6 objednavok aj velkych bez poplatkov...len netusim ako je to s allpcb ci uctuju VAT pri platbe, alebo to nechaju na fedex, takze sa predrazi o dan a 15€ poplatky
aj ked allpcb teraz rozsiril vyber PCB od vymyslu sveta...pomaly 13 moznosti na vyber

Re: Novela daňového zákona v EU

Moc o tom nevím, poprosil bych o manuál od těch lidí tady, co zkušenosti s objednáváním zboží z Číny:

Před:

1. objednání zboží z obchodu (Banggood, Aliexpresss...).

2. Zaplacení hned přes moji banku třeba kartou.

3a) Čekání na obdržení zboží a jeho vyzvednutí

3b) Čekání na obdržení zboží s tím, že celní úřad si vymátl zrovna moji zásilku, podrobil ji nějakému řízení, zaplacení jakéhosi poplatku, případně cla a/nebo daně a obdržení zboží (toto se mi teda ještě nestalo - pravda objednávám z Číny málo).



A po (například, když si objednám dnes...)

1. objednání zboží z obchodu (Banggood, Aliexpresss...).

2. Zaplacení hned přes moji banku třeba kartou.
3. ...?
4 ....?

Víte, jak to probíhá dnes? Ptám se čistě jak to provést prakticky. Budou clo a daň součástí platby? Nebo budu muset něco vyběháhat někde já nevím kde...?

Dík

Re: Novela daňového zákona v EU

pri nakupoch z Aliexpress zaplatis uz pri platbe kartou aj DPH a tym padom do 150€ ti nehrozia ziadne dalsie poplatky...jediny problem moze vzniknut ked tam bude doprava dhl...tam je to nevyspisatelne co si dhl zmysli a moze nauctovat spracovatelsky poplatok, ale nemal by...
bangood nepoznam, ale ked pri platbe uhradis aj TAX (VAT teda DPH) pride to aok do teraz, bez zdrzani...nad 150€ hodnoty zasielky si uzijes opletacky

(upravil jik 11. 8. 2021 16:47)

Re: Novela daňového zákona v EU

scoop: díky za rychlou odpověď a informaci. Akorát - nebylo do do nedávna ještě nějaké osvobození od cla, já nevím do 22,-Eur nebo 25,-USD a dnes už není? Fakt nevím...

Asi taky zkusím ten Aliexpress (až budu něco potřebovat objednat). Banggood mi doporučil jeden známý, když jsem zoufale sháněl myš, co má Bluetooth komunikující přímo se zařízením, a tam ji měli.

Re: Novela daňového zákona v EU

nie, oslobodenie skoncilo...ostalo len to, ze do 150€ neplatis clo...

Re: Novela daňového zákona v EU

scoop: ještě jednou díky. Já jsem mezitím editoval minulý příspěvek (přidal jsem druhý odstavec s vysvětlením proč Banggood, ze kterého jsem pak objednával něco i dál...).

Re: Novela daňového zákona v EU

Tak allpcb deodporucam, dph neodvadzaju, takze len 20€ za vybavenie plus dph…idem skusit konkurenciu

Re: Novela daňového zákona v EU

zatím jsem to vyřízení DPH prodejcem zaregistroval jenom u aliexpresu, to funguje ok, ale zkoušel jsem cvičnou objednávku na seeedstudio.com i na dirtypcb a připadá mi, že na to kašlou... To DPH není tak strašný, jako výpalný pro DHL nebo poštu, to mi vadí nejvíc.
P.S. aliexpres to dph realizuje v Belgii, jestlipak z toho něco doteče až k našim mocipánům, nebo si za to "begyčani" dávají hranolky za naše prachy? (a co my, Belgyčani? je kousek z jednoho nekorektního vtipu, kdo nepochopil, vtip mu pošlu do sz).

Re: Novela daňového zákona v EU

JLCPCB vybavuje a uctuje TAX, tak super...oproti allpcb sice nic extra na vyber v technologii vyroby, ale nevyrabam vesmirnu lod...

Alik to myslim realizuje cez Holandsko, ale je to jedno, chodi bez zbytocnych prietahov...

Re: Novela daňového zákona v EU

Na Ali zalezi na prodejci,resp na tomjakou sluzbou posila...pred tremi tydny mi dorazily vystupaky Fedexem,chteli vse dolozit,poslal jsem vse pozadovane,vcetne dokladu o zaplaceni DPH...14 dni po doruceni blicku v cene cca 3600kč mi dorazila faktura z fedexu na doplaceni skoro 1000kč...predevcirem mi dorazil dalsi balicek z Ali,dorucila ceska posta,nedoplacel jsem nic,DPH jsem platil primo na Ali,stejne jako v predeslem pripade,zde byla doprava aliexpress standard shipping...jeste pred cca mesicem bylo na ali u ceny uvedeno,ze dan bude pripocitana pri placeni,dnes je tam prices includes VAT...

(upravil scoop 14. 9. 2021 10:31)

Re: Novela daňového zákona v EU

maly update danoveho zakona...dnesnym dnom na uzemi SR zacala financna sprava vyberat colny dlh...nieje to ani DPH, ale je to nejaky spracovatelsky poplatok...pri zakazkach do 150€ sa to bude ratam pohybovat v pausalnej sume 2€ a 15€ by mal byt poplatok pri vyrubeni cla nad 150€ objednavku...
teraz mi dosla 4€ objednavka a 2€ dlh pre financnu spravu.
Teda, aspon tak mi to tlmocil postar.

Re: Novela daňového zákona v EU

https://www.novinky.cz/ekonomika/clanek … i-40372058

Web

(upravil Zdeněk03 7. 10. 2021 12:54)

Re: Novela daňového zákona v EU

DPS se dají vyrobit i u nás v ČR.
Dobré zkušenosti mám s http://www.semach.cz/
Ceny přijatelné a kvalita je taky na úrovni

URS3100,Technics SL-PG 470A, DAC-1 USB, HYPA-1 full, HYPA-17 MK2