Re: Konstrukce Dexon + přílepek 0,5 pásma

I cesta může být cíl. A je vidět že na dohadování je vhodné jakékoliv vlákno....
O co jde? Něco si vyzkouší, udělá specifickou úpravu a dojde k nějakým poznatkům aniž by zničil bednu za velký prachy.
Na měření mu stačí mikrofon, zbytek se dá stáhnout z netu. Co na netu nenajde je know how, a zjištění co mu vlastně hraje na ucho dobře. Z mých beden by se asi taky spousta místních poblila big_smile

Re: Konstrukce Dexon + přílepek 0,5 pásma

K úvaze,která není určitě špatná bych odpověděl takto:

"Některé zesilovače hrajou na hovno na každých bednách,některé ne". Čím to je bych řekl že se docela nabízí smile Zda je možné toto i naopak je asi na každém o tom popřemýšlet.

Není co dodávat...

Re: Konstrukce Dexon + přílepek 0,5 pásma

Uvaha:
Niektore reprosustavy su na zosilnovac citlive hodne.
Niektore vobec.
Cim to je?

Aj keď sa odpoveď nežiada, môže to byť naopak , citlivosťou niektorého zosilňovača na silne komplexnú záťaž a výrazný pokles impedancie boxu na niektorých kmitočtoch. Ergo kmitanie a prúdová limitácia - skreslenie. Skrátka sa zíde blbý box (napr. po nejakom tuningu..) a poddimenzovaný a nestabilný zosilňovač, často tiež po "tuningu" ako vyhodenie výstupnej tlmivky, výmeny kondenzátorov za "audiofilské" typy, úpravy zemnenia a podobne. Dosť častý jav..

(upravil šaryk 22. 7. 2021 11:11)

Re: Konstrukce Dexon + přílepek 0,5 pásma

Je třeba říct, že k tomu přistupujete rozumně. S průměrnou konstrukcí není důvod se moc zabývat. Možná to nehrálo až tak špatně, už je to déle, kdy jsem si myslel, že kevlar je "membrána budoucnosti". A navíc tak hezky žlutý....Už vím, že z Dexonu žádné velké hifi nevyleze. Však to není smyslem jejich podnikání. Než to rozebrat, dát repra do krabice a zahodit to úsilí s výrobou dřeva, pokusím se o jednu bednu, jen tak mimochodem a dám ji do pergoly. Dovedu si představit, že by zvuku pomohl výběr pasujícího zesilovače. Podle recenzí by to mohl být NAD, prý dobrý na basech. Není ale důvod takhle utrácet. Už to nechme, odkládám to na neurčito a jsem zvědav, jak dlouho budou tyhle IRB repra v prodeji. Mějte se krásně.

Re: Konstrukce Dexon + přílepek 0,5 pásma

V prodeji ty IRB budou, dokud lidi budou kupovat, což asi budou dlouho. Za mě je lepší IRB20, se kterou jsem stavěl bedny a lezou z toho použitelný basy a po úpravě i použitelný středy.

Zesilovač dražší nekupuj v tom neleží problém. Možná ten předchozí můj příspěvek vyzněl moc negativně. Bylo to myšleno tak, že pokud ti zvuk před přidáním basáku nevyhovoval a teďka s druhým basákem vyhovuje, tak je to v pohodě. Zbytek byl jenom povzdech, že se dá za stejný peníze dosáhnout lepšího zvuku.

Web