Re: Dokončené 3p s Monacor SPH-200KE, SPH-102KEP, RBT-95 :)

"Leštiči káblov a bambusov"?

(upravil kal 6. 7. 2021 15:19)

Re: Dokončené 3p s Monacor SPH-200KE, SPH-102KEP, RBT-95 :)

samozřejmě nesmíš to piezo připojit napřímo/přes sériový rezistor, jak je běžným zvykem ty truľo, to udělá je idiot...zkoušels piezo přes laditelnou krosinu 12dB/oct? že vedeš tak sofistikovaný řeči...myslím, žes zkoušel hovno...
ale v naprosté pohodě, mne nemůže urazit někdo, pro koho je ten staniol od čokolády zdrojem "velkého zvuku" smile smile - lepší joke jsem už dlouho neslyšel smile
btw: nikoho jsem neurážel, nezadupával, nepřeměřoval si etc...ani TLU-projekt jsem neshazoval, jen jsem vyjádřil svůj osobní názor jen a pouze na RBT- od toho zde fórum (romanum) je - nebo už je to v rámci politické korektnosti zakázaný??
jestli jo, tak navrhují, aby mi Tonda udělil BAN za to, že jsem řekl, že jsem ten tweeter měl doma a zjistil, že je bohužel pro mé požadavky na velký zvuk nepoužitelný - OK? spokojenej?

Re: Dokončené 3p s Monacor SPH-200KE, SPH-102KEP, RBT-95 :)

Na diy audio je rbt 95 chválen, byl tam v kombinaci s středobas fountek a nic špatného nepsali, zřejmě jiná úroveň.

(upravil tatko Tom 6. 7. 2021 17:03)

Re: Dokončené 3p s Monacor SPH-200KE, SPH-102KEP, RBT-95 :)

kal - to bolo na mňa - ?
big_smile

Re: Dokončené 3p s Monacor SPH-200KE, SPH-102KEP, RBT-95 :)

kal: ban ti zatím nedám, ale třeba za pět deset let, to už možná budu (muset být) korektní smile, jinak já sám jsem RBT použil dávno, měl jsem ho s SP-100/8, nevím jak to hrálo a výhybku jsem jistě neudělal precizně. Myslím, že u všech 4" to bude problematické a znova bych se s něčím, co se musí dělit takto vysoko rozhodně párat nechtěl; krom toho je RBT hnusný a vertikálně chaoticky směruje (což já osobně nesnáším, protože chci poslouchat i mimo na zemi v lenošce), ale zase chápu, že někdo si jeho nedostatků nevšimne a poslech si užívá, proto na to neplivu. Použitelnost ve slušném 3p je problém, spíš ho vidím na doplnění fullrange 6-8", takový systém bude mít taky nedostatky, ale určité sortě "audiofilů" vyhoví a bude ku prospěchu.

To samé jsou ARV 161, ono to má do ideálu daleko, ale někomu to umí dělat radost... ovšem hlavně se to nesmí s ničím porovnávat! Což ale Tom nedělá, prostě poslouchá, netestuje, a pokud ho to nesere, proč mu povídat o něčem lepším?

Re: Dokončené 3p s Monacor SPH-200KE, SPH-102KEP, RBT-95 :)

Jsou dva druhy lidí, jední poslouchají co hraje, druzí jak to hraje a tam nikdy shoda nebude.

Re: Dokončené 3p s Monacor SPH-200KE, SPH-102KEP, RBT-95 :)

antonio: no paráda! díky! za 5 -10 let už budu třeba mrtvej :-|
já jsem hned na začátku tohoto vlákna psal o charakteru zvuku-v tomto případě výšek, ne o charkách, ty jsou určitě pro pokročilého konstruktéra důležité, ale nic ti neřeknou o vlastním charakteru-"zvukové signatuře" toho reproně...mi prostě nevyhovovala...ale fakt je ten, že pokud to tak někomu stačí a je spokojenej, tak mu to vyvracet je asi fakt hejtování, tak se všem spokojenejm tímto omlouvám...
tuhle jsem ráno viděl, jak mladík jede do práce Trabantem! a taky vypadal spokojeně smile
mohl jsem mít Trabiho v kombíku po převratě od souseda za 600,- (šestset!) korun, blbec jsem uvěřil establišmentu, že cobydup zakážou dvoutakty (a jedovatý enderácký zvlášť!) tak jsem ho nekoupil sad

Re: Dokončené 3p s Monacor SPH-200KE, SPH-102KEP, RBT-95 :)

Dnes by si sa o neho bál - má veľkú hodnotu big_smile

Re: Dokončené 3p s Monacor SPH-200KE, SPH-102KEP, RBT-95 :)

RBT jsem použil před lety nad 4" šíro od Tang Badu a nebyl to zas takový průser...Pro mě big_smile

Re: Dokončené 3p s Monacor SPH-200KE, SPH-102KEP, RBT-95 :)

Stále tvrdím - mne splnili a popravde hodne prekročili očakávania. Robil som ich sebe smile
Ak to niekoho baví, nech opindáva (dôvody takého konania nechápem - a nechcem).

(upravil stiglitz 7. 7. 2021 13:16)

Re: Dokončené 3p s Monacor SPH-200KE, SPH-102KEP, RBT-95 :)

Problém nejenom tohoto fóra, ale všech podobných. Vše co se kritizuje, ale i chválí, má jeden podstatný nedostatek. Nikdo z nás neslyšel Tvoje bedny, a nikdo z nás neslyšel bedny jiných. Někdo mi tady kdysi napsal, že graf ti řekne jenom kde to bude hrát, ale ne už jak. Přesto se měří, a simuluje, ano, bez toho to nejde, pochopitelně, ale je dost lidí, kteří tvrdí, že znají hodně výrobků. které mají naměřené skvělé výsledky, ale hrají problematicky, až na hovno. Já jsem to sem ani nedával, svoje soustavy jsem ladil tak, že jsem měl krabici plnou odporů, a kondenzátorů, všechny cd, co mám naposlouchané, výhybku jsem měl na drátech bassreflexem vytaženou ven, a přes týden jsem to tímto způsobem dolaďoval. V porovnání s tím, co jsem slyšel jinde, i na Vinohradech v hotelu Don Giovanni, se nemám za co stydět. Nikomu bych neradil, aby to dělal jako já, ale já s těmi softvéry neumím, nemám ani měřící mikrofon, a ani si ho nehodlám kvůli tomu, abych postavil jsedny soustavy, pořizovat. A to, co mi doma hraje sem ani nedávám. A ještě jedna prasečina jako bonus - mám tu ještě homemade dvoupásma, štíhlý sloupky, kalota RFT a středobas Magnat, nějakej, a to poslouchám jenom s jednoduchým filtrem, to znamená svitek před tou výškou. A mám pocit, že je to tak nejlepší. A basy jedou, i když ten Magnat má jenom 15cm v průměru. A nedám je sem, ani jedny, nikdo je totiž nemůže slyšet a nějak se mi nechce tady číst, co všechno mám blbě, a jak to musí hrát na hovno. Nemusí. Vážně.

Re: Dokončené 3p s Monacor SPH-200KE, SPH-102KEP, RBT-95 :)

stiglitz: Jde o to, kdo k tobě přijde, někoho tím můžeš nadchnout, jiný tě (v tom lepším případě) raději nechá žít ve své bublině, aby neurazil. Já tuhle někomu (ladič podle ucha) prodával staré ARV 261, podle něj dobré výšky, no nepřesvědčoval jsem ho. smile

Re: Dokončené 3p s Monacor SPH-200KE, SPH-102KEP, RBT-95 :)

i starý papíráky z Tesly musíš vyzkoušet - bez těch by byla tvoje zkušenost-empirie chudší, a taky proč ne? je jich za pár kaček plno...
já mám v portable párty-aktiv-kufru 2x ARO 6804 a za jiný bych je nikdy nevyměnil, poměr: cena/výkon/hmotnost/zvuk je excelentní

Re: Dokončené 3p s Monacor SPH-200KE, SPH-102KEP, RBT-95 :)

antonio: Já vím.

(upravil marcin 7. 7. 2021 23:03)

Re: Dokončené 3p s Monacor SPH-200KE, SPH-102KEP, RBT-95 :)

Tí čo hovoria o charektere zvuku, vačšinou podceňujú doležitosť meraní. Pre nich mám tieto otázky:
1. Porovnali ste v slepom teste dve bedne, ktoré majú rovnaký počet pásiem?
2. Mali bedne rovnaké meniče z pohľadu ich priemeru?
3. Mali bedne rovnaký tvar čela a rozmiestnenie meničov na ňom?
4. Mali bedne rovnaké, alebo veľmi podobné smerovostné vlastnosti?
5. Mali bedne rovnaký, alebo veľmi podobný priebeh výkonovej charakteristiky?

Ak áno a počuli ste výrazný rozdiel v charaktere zvuku, je veľmi pravdepodobné, že to súvisí so samotnými meničmi a ich konštrukciou. Tu sa možeme začať baviť o rozdieloch v samotných meničoch, ktoré ten charakter zvuku ovplyvňujú. A či sú to opať meratelné vlastnosti.

Re: Dokončené 3p s Monacor SPH-200KE, SPH-102KEP, RBT-95 :)

Já nepodceňuji důležitost měření. Když nemůžeš měřit, nemůžeš zlepšovat. Ovšem, je tu i něco dalšího...

(upravil dawsoo 8. 7. 2021 1:12)

Re: Dokončené 3p s Monacor SPH-200KE, SPH-102KEP, RBT-95 :)

Měření je podstatný,o tom žádná,ale až od určité úrovně,hlavní plus je že to raketově zrychlí celkový návrh a první přiblížení k optimu,ale sorry na to abych po sluchu poznal naslepo různý koncepce se stejným počtem pásem,ani teď když jsem starej polohluchej a dnes již pouhej netovej plkač, nepotřebuju fakt měřící mikrofon ani sw kterej nemusí vůbec ukázat přímou korelaci ... a kdo ano,tak upřímně měl by se zamyslet a vybrat pokud to chce dělat dlouhodobě na nějaký úrovni asi něco jinýho,protože jen měření opravdu na špičku nestačí,dál to nemá asi moc cenu rozebírat protože zasvěcení ví přesně a moc dobře o čem přesně hovořim...

Ze srandy jsem nějakej rok zpět přeměřil hodně starou věc co jsem dělal pro kamaráda někdy v roce 1993 nahrubo spočítanou a laděnou jen čistě podle ucha (pouze pomocí růžovýho šumu a pulsního signálu) a byl jsem velmi překvapenej že to nebylo vůbec takovej průser jak jsem čekal ... pravda hrál jsem si s tím min měsíc tenkrát,měřilo to líp než tovární bedny s použitím stejných repráků víceméně, takže to tak není jak se tu někteří snaží pořád předkládat,předpokládám že to že změřit i navrhnout budky jsem snad trošku uměl ,to tu snad proboha doufám nikdo zpochybňovat nebude,mojí práci mohlo pár lidí nejen odsud vidět,slyšet a i nějaký měření někde bylo vystavený a o přeměřování péra který už ani nemám to není fakt už vůbec big_smile

Jen tím chci říci, že těch cest může být více,i dnes je spoustu značek které prodávají a bedny měří příšerně a naopak jiné jsou jak když střelí ale nikoho nezaujmou,vcelý je to složitější a komplikovanější než se může na první pohled zdát .Já mam rád obecně věci které splňují oboje tzn sedí mi jejich zvuk a zároveň i přiměřeně vzhledem ke své konstrukci měří.

Není co dodávat...

Re: Dokončené 3p s Monacor SPH-200KE, SPH-102KEP, RBT-95 :)

ano, pravdu díš: jen měření opravdu na špičku nestačí, howgh.
co snímá měřící mikrofon? akustický tlak? OK, je pouze akustický tlak a jeho prostorový vyzařovací diagram postačujícím faktorem korelace se sluchovým vjemem?? ...kdysi psali vědci, že by se možná měly hledat jiné související fyzikální veličiny (akustické zrychlení??), ale to nechám na nich, já mám jako stiglitz jen svoje uši a kostní slyšení, to mi musí ve finále stačit,
klobouk dolů před konstruktéry, kterým to nejen dobře měří, ale i dobře hraje smile  čest jejich práci!

potřeba "rozsvítit to nahoře" má asi tržní potenciál, když se nabízí a prodává třeba tohle:
https://www.hifionline.cz/hifibazar/pro … erion-set/
z toho vidno, že nad přednesem výšek svých beden mnoho posluchačů dumá sad
by mne zajímalo, jak u pasivu řeší přepínatelnou Fc 8-10-12-14-16k...5x výhybka? co jiného by to mohlo být?

Re: Dokončené 3p s Monacor SPH-200KE, SPH-102KEP, RBT-95 :)

To je výborné - každý si môže dokurviť zvuk bední, ako sa mu zapáči big_smile

(upravil check 12. 7. 2021 10:41)

Re: Dokončené 3p s Monacor SPH-200KE, SPH-102KEP, RBT-95 :)

Přesně tyhlety průpovídky - mě to hraje na uši dobře - mě to takhle stačí - mě od začátku audia štvou. Měření nebo čtení grafů bohužel nikdo nerozumí, tak jsem se rozhodnul jít na to jinak. Začal jsem bedny nahrávat na video na reálnou hudbu, ať si každý udělá obrázek.
Už se tomu věnuji nějaký čas a je to jediná cesta, jak někomu přiblížit zvuk. Aktuálně čeká nová kvalitní nahrávací technika (bude v tom skoro 150 k) až dodělám v poslechovce strop (stěny už jsem přerovnal) a budu mít čas na nahrávání. Tak snad za 14 dní začnou lítat videa na youtubu a mastery u mě na webu.

Web