Téma: GES

Tusi nekdo co je s GESem? Pobocky zavrene, v Brne i vyklizene vylohy...

Web

(upravil dawsoo 3. 7. 2021 11:35)

Re: GES

Tipuju to na finito sad V praze skončili myslím už 2019-20

https://www.ges.cz/cz/

INFORMACE K PROVOZU
Vážení zákazníci,
z provozních důvodů je mimo provoz centrální sklad a v důsledku zavřeny i naše prodejny;
expedice stávajících objednávek je pozastavena;
nové objednávky můžeme zaevidovat, avšak dodací termín je aktuálně nepotvrzený.
Omlouváme se za případné opožděné dodání Vaší objednávky. Budeme Vás kontaktovat s návrhem řešení. Děkujeme Vám za pochopení!
Kontaktujte nás výhradně e-mailem na adrese ges@ges.cz
tým GES-ELECTRONICS, a.s.
Pro aktuální informace sledujte náš web.

No určitě bych u nich nic neobjednával a 100% ne s platbou předem,jakmile je zavřenej centrální sklad a neodpískali to,tak buď čekaj že je někdo koupí a jsou před insolvencí nebo před úpadkem a nebo musej udělat velkou inventuru po zrušení poboček a najet jen na e-shop či velkosklad režim sad

Není co dodávat...

Re: GES

GES na sebe 31.5 podal insolvenční návrh spojený s návrhem na prohlášení konkursu.

Re: GES

Ono to v poslední době stejně stálo za prd. Blbý je jenom to, že některé věci se daly koupit jenom tam. Teda pokud člověk nechce platit kartou zboží odněkud z číny a pak se modlit, co mu přijde a jestli vůbec. A například renovace akupacků taky bude chybět. Co je sviňárna, že e-shop pořád běží a platby berou, přestože už ví, že žádné zboží už nikomu nedodají.

Re: GES

Skúsil som e-shop.
Všade upozornenie minimálne o pozastavení.
Pravda až k platbe som nešiel.

Re: GES

Na internete sa da najst navrh insolventnosti, majetok je zadrzany a zrejme skoncil…dlh 25 000 000 kc

(upravil dawsoo 3. 7. 2021 15:24)

Re: GES

Tak tím je to jasný,dobrá práce chlapi, akorát se divím že je možné tam ještě vůbec nakoupit když asi moc šancí není aby člověk dostal svoje zboží jak píše Elox smile

Není co dodávat...

Re: GES

Kolikrát jsem četl,nic tam nekupujte,maj tam samej šmejd...Jste se na ně vyprdli a teď je z toho 25M sekera:-)

Re: GES

Občas jsem tam nakupoval některé věci co jinde neměli, nebo když jsem na rychlo potřeboval pár součástek ( měl jsem to k nim z práce čtvrt hodiny cesty), no ale je pravda, že třeba tranzistory tam měli pajcy. Tak to pak není divu ...

(upravil dawsoo 3. 7. 2021 17:11)

Re: GES

Já tam kdysi bral třeba Toshiby (konce i budiče) měli zastoupení a vždy byly v pořádku a samozřejmě originály a jinak běžný pasivity vždy eshop a centrál sklad... asi to někdo vytuneloval, protože ostatní jsem koukal namátkou vypadá že dál fungujou (Ecom,Semic,PS,FKT,EZK,GME,Rasel) GES v době kdy jsem bral hodně součástek patřil spíš mezi ty slušnější,když něco nesedělo nebyl problém s reklamací ...

Není co dodávat...

Re: GES

Jen pro uplnost odkaz na to rizeni z ebastlirny: https://isir.justice.cz/isir/ueu/eviden … F21FACFDE6

Co jsem pochopil, oficialne uvadi jako duvod nejdriv problem s prodejnou v Plzni kvuli reko ulice, pak vytopeny sklad, pak COVID a uz se nevzpamatovali (krome tedy jinych veci ala vrtulniky apod.) Jinak mne napr budou chybet vicepatrove paketove prepinace - nasel jsem je i jinde, ale tady si stacilo skocit do prodejny. Polovodice byl hit/miss, na vaznejsi veci se clovek trochu bal.

(upravil Hippo007 4. 7. 2021 11:05)

Re: GES

Jen GES, Semic, Ecom a občas i AME a GME udávají výrobce u součástek. V GESu jsem převážně kupoval jen pár kusů. Většinou dobrý, párkrát jsem se spálil. Bral jsem od nich Toshiby 1837/4793, kdy už je doprodávali a vybírali zbytky v šuplíčku. Zatoulal se jim tam jeden v pouzdru s jinou povrchovou úpravou a betou 80 (ostatní ji mají kolem 200). Takže pajcy se u nich občas našly.
Z toho odkazu na Justici - v roce 2019 změna struktury vlastníků (nyní jen jeden vlastník ve věku asi 70 let); dluhy převyšující majetek a pohledávky firmy o 4 mio Kč; překvapilo mne, že u skladového zboží je uváděna prodejní cena zboží = dvojnásobek jeho pořizovací ceny.
V Praze bývalo v prodejně na rohu Myslíkovy vždy pár lidí, když se přestěhovali do Dlouhé, nakupoval jsem v prodejně sám. To v GME je u pokladny vždycky fronta, i když se tam prodávají z větší části čínský polovodiče a ani nákup pasivních součástek po kusech obvykle nevychází moc dobře.
Taky mi budou chybět, třeba 649A/669A od UTC se teď budou shánět mnohem hůře, kabeláž od 1 metru v GME neprodají, ...