Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 3 z 3)

Audioweb.cz » Muzika ♬ » Zajímavé srovnání audio kazet

  Stránky: ««« 1 2 3

RSS

Příspěvky [41 až 48 z 48]

Re: Zajímavé srovnání audio kazet

Verím, že máš pravdu. Ja to vnímam za krátku dobu. Zrejme sa toho naozaj hodne pozmenilo. Asi nie moc k dobrému, predpokaldám. Nejaké "hihiend" verím, že môže byť úplne uletené.
Práve pre to, že tu vnímam dosť hejtu a kecov popri hodne fundovaných - som zaprovokoval smile

(upravil mechanik 26. 6. 2021 20:17)

Re: Zajímavé srovnání audio kazet

reeb, ak máš Spotify tak by tam mala byť možnosť prehrávať ogg vorbis pri 320kbps. No a ogg vorbis by mal byť ešte o dosť lepší než mp3. Uvažujú o zavedení lossless. To je len otázka času. Internetové pripojenie ide stále hore. Keď vezmeme do úvahy kolko zaváži ten DAC tak máš fakt už jedno či to je FLAC alebo aj 320kbps mp3... Tušim si tu to Spotify a kvalitné DACy chválil už dávnejšie.

Kamarát má zostavu asi za 50 000e. FLACy v PC a CD už ani nepoužíva, beží na Spotify, pretože to hrá proste dobre a je to pohodlnejšie.

Ak je záujem môžeme urobiť slepí test. MP3 320kbps prekonvertovanú do FLAC a uvidí sa či vôbec je niečo počuť. Ale také testy už boli inde a nikto nič nepoznal. Nešlo to správne ani tipnúť.

(upravil dawsoo 26. 6. 2021 21:37)

Re: Zajímavé srovnání audio kazet

Tatko:
jsem upřímně moc rád že to bereš v pohodě a pochopils že jsem to nemyslel ve zlým,mě osobně to příjde škoda, že lidé musí dnes všude bojovat,k ničemu to nikdy dobrýmu nepřispěje...

Ohledně digi zdroje nahrávek: super je chlapi určo,což většina asi znáte a ti co ne tak:klasika supraphon online dost věcí jsem si tam koupil ve flac a jakost i oproti cd prvotřídní smile našel jsem tam i velice vypečené kousky co mi udělaly velkou radost smile

https://www.supraphonline.cz/

Jinak omluva všem že jsem OT ujel od tématu kazet,v době kdy to bylo aktuální, pro mě vždy moje kazeťáky byly vším a cenil jsem si je více než CDP a Gramec smile Proto jsem si i dovolil vstoupit do diskuse a vysvětlit co mě vedlo k tomu svoje miláčky opustit smile

Není co dodávat...

Re: Zajímavé srovnání audio kazet

orhore: úplně první a nejdůležitější premisa je, že to "kouzlo" analogu nepůsobí na každého - byť technicky erudovaného/poučeného - posluchače,
musíš mít k tomu určitou sensibilitu (jako mají jiní třeba k nápojům, či jídle-čímž tedy já netrpím),
pokud ji ten člověk nemá, tak je zbytečné se s ním o tom bavit...nakonec to má i snažší a pohodlnější, má gigabajty "hudby" na hadru a je spokojený, takže je na tom líp, než člověk, co má z formátu, kde slyší 1/10 z původní informace divný-po delším poslechu i nepříjemný pocit sad
možná ta únava z delšího poslechu bude tím, že to musí mozek interně furt dopočítávat/interpolovat a po delší době ho to začíná sr** a vyšle o tom "poruchový" signál do jiného centra rozhodování  smile smile

Re: Zajímavé srovnání audio kazet

Niečo v obľube audiokaziet (pások, platní) môže robiť ten pohľad na krútiace sa kotúčiky a určitá nostalgia.
Gramo síce nemaám pripojené (nemám preň miesto po nejakých zmenách), no niekedy pre radosť vytiahnem a pripojím. Dcéra si kúpila pár LP platní s hudbou Bocelliho. Kazety si raz za čas pustím s prekvapením, aký pre mňa dobrý zvuk z nich ide.

Re: Zajímavé srovnání audio kazet

tatko: samozřejmě! už pohled na točící se cívky 18 při 19cm/s je krásný, natož na hliníkové 26,5 - to je konečná !!
taky pohled na rotující desku je konejšivý  smile a když ti ktomu v šeru ještě svítí lampy - co bys chtěl víc ??  smile

Re: Zajímavé srovnání audio kazet

Nejdůležitější ze všeho je ten prvotní mastering. Alfa a omega všeho. Pokud to někdo zprasí ve studiu (což je většina starých a téměř všechny nový), nezachrání to žádný formát ani žádný železo. Taky vlastním 4 kotoučáky a 2 kazeťáky...ale modlu si z toho dávno nedělám. Jsou to moc hezký přístroje a když mám čas, založím pásek, nebo položím přenosku na desku, naleju si víno a užívím si. Ne toho, že to neprůstřelně hraje, protože mám hromadu nahrávek o kterých nelze říct, že jsou prvotřídní...ale toho pocitu z pohledu na ty točící se kotouče a svítící budíky.
Většinu času ale jedu na digitál, který zase nezná dropouty, vytahaný krajní stopy apod.

Re: Zajímavé srovnání audio kazet

kal napsal:

taky pohled na rotující desku je konejšivý  smile a když ti ktomu v šeru ještě svítí lampy - co bys chtěl víc ??  smile

ještě musí svítit oranžová doutnavka stroboskopu a zvolna pohybovat sem a tam dílky na okraji talíře (Technics, JVC, Sansui...vyberte si)

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Příspěvky [41 až 48 z 48]

  Stránky: ««« 1 2 3

Audioweb.cz » Muzika ♬ » Zajímavé srovnání audio kazet

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£