Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 5)

Audioweb.cz » Teorie & praxe » Vazobne kondenzatory

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 85]

(upravil BV 20. 4. 2021 17:50)

Re: Vazobne kondenzatory

Porucha- však to som napísal dnes ráno.. Viac ako napájanie tam nebude. Vstupné obvody by mali  bez poškodenia vydržať napätie v rozsahu napájacích napätí, obvykle "prežijú" aj viac. A väzobný kondenzátor ( o tom je tu debata)  nech je kľudne aj na 1000V, aj keď je to zbytočné.. Ale hlavne by mal mať dostatočnú kapacitu, aby sa minimalizovalo AC napätie na ňom a tým aj vplyv jeho vlastností.

Re: Vazobne kondenzatory

BV napsal:

Ale hlavne by mal mať dostatočnú kapacitu, aby sa minimalizovalo AC napätie na ňom a tým aj vplyv jeho vlastností.

s tím lze souhlasit.
Nicméně jak říká danhard - vstupní obvody mají pouštět do zesilovače jen to, co tam patří - viz Transiwatt 140 wink

Re: Vazobne kondenzatory

Prostě je to leštění kliky na blbým místě big_smile

Re: Vazobne kondenzatory

http://conradhoffman.com/cap_measurements_100606.html

Web

Re: Vazobne kondenzatory

Zajímavé

(upravil BV 2. 6. 2021 16:40)

Re: Vazobne kondenzatory

Čo to má spoločné s aplikáciou ako väzobný kondenzátor? Meral kondenzátory uvažované ako RIAA korekcia, teda kmitočtový filter .

Re: Vazobne kondenzatory

A moje MKL potírané hadím olejem ani nevyzkoušel smile

(upravil dawsoo 26. 6. 2021 18:34)

Re: Vazobne kondenzatory

Ahoj:
Něco jsem kdysi dělal jak v silové (vyhýbky) tak v signálové (vazebáky.zv) a parametry které vždy byly v korelaci (měřo+parametry vs poslech):
Kvalita materiálů elektrod a hlavně i dielektrika, jejich fixace,pouzdření a geometrické vnitřní uspořádání.Ale i vyjímky se našly třeba i jinak špičkové a drahé pulsní mkp ES ostrava byly třeba vyjímkou a pro mne jako patriota velkým zklamáním.

Z měřitelných a katalogových parametrů měli až na pár vyjímek vždy navrch na ucho typy s dobrým TgD a vysokým dU/dt... zkoušel jsem fakt leccos i kundorfy a jiné podobné kousky,a ačkoliv nerad jsem si musel přiznat,že na tom něco bude smile Slepáky ve víc lidech kdy se říkalo A/B  to potvrzovaly cca z 88% což u hifistů je podle mě vypovídající a dobrý číslo big_smile

PS: pro upřesnění,šlo vždy o shodnou kapacitu u vyhýbek to byl 4u7 před výškou s bezindukčním nevinutým solid odporem a u signálových 10uF v pozici vazebák a 100uF jako zpětnovazební do země určující ss zisk 1. nebyla to určitě laciná sranda 22ks do vyhýbek a cca 20ks různých do signálovky , časově to fakt nebylo na den...ale mě to třeba za to stálo. U vazebáků bylo porovnáváno tou asi nejlepší metodou drát vs daný kondenzátor a jak moc to zvuk zkurvilo a pak ty nej kusy mezi sebou navzájem big_smile

Není co dodávat...

Re: Vazobne kondenzatory

Toho testu se účastnilo 25 hifistů?

(upravil dawsoo 26. 6. 2021 18:38)

Re: Vazobne kondenzatory

Nene bylo nás 5 víc se mi domů do paneláku nevešlo :měl jsem to někde v excellí tab blahé paměti. big_smile měřák jsem měl co uměl 50-100-120-1k-10k i 100k vše potřebné změřit,to jsem dělal samože sám a dotyční nevěděli nic jak je na tom co a co zrovna hraje. primárně mi šlo o to vybrat typy co splní obě kritétia,což se nakonec ukázalo že to není žádný problém .

Není co dodávat...

Re: Vazobne kondenzatory

Čo bolo (hodnota odporu) za tým 10 uF do zeme a čo v sérii s tým 100uF?

(upravil dawsoo 26. 6. 2021 20:44)

Re: Vazobne kondenzatory

Je to už hodně dlouho někdy z roku cca 2012-4 nechci kecat ale preamp (který už dávno nemám) nebyl s czapem po uplné eradikaci analogu v řetězci nadále třeba, byl můj vlastní zasvěcení vědí (kameňák) s dvěma variantami 2x AD797 alt 2x ADxxxx Jfet ten nejlepší co měli- přesný typ bych musel najít a to se mi nechce) takže oddělovací folower a další stupeň invertující zes s diamantem obepnutej celkovou zv  (tam byl vložen vazebák 10u do série s cca 1k na vstup a 3k3 celková zv na výstup mýho upravenýho diamond bufferu koncept byl DC vázaný na tom postavenej s volume na výstupu jako 75R atenuator s konst impedancí.. THD toho signál řetězce bylo pod 0,00009% a limitované AD převodníkem. Koncáky dva CFB by pistole a Parasound HCA 2200II. Bohužel yamahy které byly po správné péči zcela ve všem jinde jsem ještě tehdy neměl.

Na zv kond jsem musel vstupní sledovač upravit na klasiku neinvertující zesilovač s G cca 1 u AD797 příslušné kompenzace,deska to umožňovala protože původně byla na prototyp akt filtr do luxusnější aktiv bedny pro číňana z čehož nakonec sešlo. Do země to bylo myslím 1k. Na dotazy proč jsem měl předek na relativně uni platformě je prostej bral sjem to jako evaluaci na jiné věci a bylo to nakonec tak dobré že jsem to nechal jako funkční zařízení big_smile

Kabely mezi vším VDH the second. který moje bedny to už fakt nevím prošlo mi jich doma fakt hodně. na testy silových kondů jsem použil prototypy pro nejmenovanou firmu s hotovou vyhýbkou kde se kondenzátory měnily uchycením na vyvedené kabely zakončené robustními zlacenými krokosvorkami.

Napíšu jen toto polarizované elyty pro mne kdekoliv v signálovce proti dalším variantám nepoužitelné,THD i IMD viditelně narostlo v obou případech a měnilo se s vybuzením,zvuk strašnej propad oproti bez zcela ve všem... bipoláry lepší a to tak že o dost, testované jak klasické tak audio speciály, dále pak jako vazební malé mkt svitky a dva mkp na delších vývodech. TgD se projevila nejvíce v sériovém zapojení, ve zv byl vliv menší. Minimálně super cvičení na to že nejlepší kondík je žádný kondík a vše striktně DC v celém řetězci se mi osvědčilo smile

Více omlouvám se již nepustím,jednak si to nepamatuju,veškerý data té doby jsou někde na HDD uložené hluboko ve skříni a navíc  může si to defakto každej zkusit sám a hlavně za svoje,nebyla to levná sranda a času to sežralo mrtě smile

Je mi jasný že BV to nezajímá z důvodu že by se poučil ale nevadí, je mi a vždy mi bylo asi jedno co si on myslí tvrdí nebo ne,nesdílím akademický selfovský názor bez toho nejpodstatnějšího korelaci měření-poslech, proto vždy když jsem chtěl mít jasno šel jsem cestou si to sám raději vyzkoušet a ověřit,vím že toto je jen obecná informace bez tvrdých dat, kterou ale veřejně určo nedám,pokud si z toho někdo něco vezme jedině dobře,pokud ne nevadí.. obecně je jasné že naše cesty se nikdy ani v odborné rovině skoro moc historicky nesešly a to jednoduše vůbec ne ne kvůli nějakým animozitám, jak by se mohlo zdát,nýbrž jsme měli oba zjevně jiné cíle smile

edit opraveny chyby a průběžně doplněny podrobnosti...

Není co dodávat...

(upravil bastl 26. 6. 2021 22:33)

Re: Vazobne kondenzatory

dawsoo napsal:

Bohužel yamahy které byly po správné péči zcela ve všem jinde jsem ještě tehdy neměl.

Pokud to není tajný, jaký yamahy? Myslim že Kocour prodával nějakou yamahu..by Dawsoo, u A.Bílého jsem taky viděl nějakou starší yamahu. To je nějaký vyjímečný vintage?

(upravil dawsoo 26. 6. 2021 23:05)

Re: Vazobne kondenzatory

M-50 a M-70 jiné ne . parametry topologie s korekcí chyby pro rychlý bip konec i zvuk těžce předběhly dobu. Co vím tak tu repas a upravenku aby ji netrápily nízké impedance M-50 od kocoura koupil člověk co má asi nejvíce z původního řetězce vč beden a svého czapa jako zdroj signálu.

Není co dodávat...

(upravil mechanik 26. 6. 2021 23:36)

Re: Vazobne kondenzatory

dawsoo, 3 diferáky za sebou, ako VAS emitorový komplementárny sledovač s kaskadami, další komplementárny emitorový sledovač a ešte 3EF? Sakra, to je pekne zložité big_smile Za minimum považujem 4 stupne, už 5 je dosť ale 8? big_smile To nepočítam ten obvod asi korekcie chyby.

(upravil dawsoo 27. 6. 2021 0:09)

Re: Vazobne kondenzatory

mechanik napsal:

dawsoo, 3 diferáky za sebou, ako VAS emitorový komplementárny sledovač s kaskadami, další komplementárny emitorový sledovač a ešte 3EF? Sakra, to je pekne zložité big_smile Za minimum považujem 4 stupne, už 5 je dosť ale 8? big_smile To nepočítam ten obvod asi korekcie chyby.


Jojo nedělali to žádní debilové, ale staří japonští mistři v době kdy to bylo o tom kdo udělá vlajkovku co firmě bude dělat jméno.je toho ještě víc než jen to cos napsal... x-power zdroj,řešení basestopperů a emitoráků a už jen 100MHz koncáky \A1146/C2706 který pak nahraedili podstatně pomalejšíma ale robustnějšíma sankenama, použitý hlavní kondy který jsou i po 40 letech jak nový... SR kolem 200V/uS a THD a IMD uváděný až do 100k to dneska nenajdeš.
¨

Není co dodávat...

(upravil mechanik 27. 6. 2021 0:54)

Re: Vazobne kondenzatory

Tie zdroje idem pozrieť. Sám plánujem zdroje pre koncák poriadne vyskúšať a hlavne vypočuť. Každý drahý výrobca čo neponúka predraženú sračku zdroje dosť rieši... Extrem je to v monoblokoch Mark Levinson. Vnútro pripomína skôr televízor zložitostou než zosilňovač big_smile Zdroj pre front end je riešený tak že zobrali napájanie z hlavných filtračných kondenzátorov. Potom použili pár IO ako oscilátor. Pravdepodobne na velmi nízkej frekvencií. Tú frekvenciu priviedli na diskretny a nadpriemerne zložitý a velmi robustný vlastne klasický zosilňovač ktorým zosilnil signál oscilátoru. Tento zosilňovač bol napájaní z tých hlavných filtračných kondenzátorov... Potom výstup konca usmernili a velmi robustnými kondenzátormi vyhladili big_smile big_smile a priviedli na diskretny nízkošumový pekne zložitý regulátor big_smile big_smile Masaker big_smile Celé to bolo tušim celosymetrické a vačšina tranzistorov boli duály, pekne drahé dual matched laser trimmed... No ale totálne to posrali to osadením big_smile Inak by to bola výborná konkurencia japonským veciam kde naopak vedeli velmi dobre čo tam dať aby to dobre hralo smile

Inak tie 100MHz konce som si zohnal smile Len som ich ešte neskúšal. Mám tie v tom velkom púzdre čo robila toshiba smile Som fakt zvedavý. Ak sa chce ide toho stále zohnať dosť... Pritom accuphase ich používal koncom 70. rokov v svojich zosilňovačoch.

Re: Vazobne kondenzatory

Doufám, že výsledek byl konkrétní, opakovatelnej a měřitelnej ?

Jinak je to ale snůška blábolů, která opravdového HiFistu potěší, protože jeho předsudky jsou stejné smile

Re: Vazobne kondenzatory

Rozmýšľal som či vôbec a ako reagovať na príspevok z 21:32( pretože fakt o väzobných kondenzátoroch je tam iba jeden, že sa skúšal " väzobný" kondenzátor 10u do záťaže 1k, čo je blbosť..).
Danhard to urobil výstižne a diplomaticky smile, ako to on vie. Povedal všetko. Ďakujem.

Re: Vazobne kondenzatory

BV napsal:

A väzobný kondenzátor ( o tom je tu debata)  nech je kľudne aj na 1000V, aj keď je to zbytočné.

Ale takový kondenzátor je také rozměrný, což zvyšuje jeho kapacitu proti okolí.

Příspěvky [21 až 40 z 85]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 »»»

Audioweb.cz » Teorie & praxe » Vazobne kondenzatory

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£