Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 3)

Audioweb.cz » Muzika ♬ » Zajímavé srovnání audio kazet

  Stránky: ««« 1 2 3 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 48]

Re: Zajímavé srovnání audio kazet

aha, to by vysvětlovalo, proč "živé" zvuky nástrojů jsou "krásné" - libozvučné,
v digitálu je jakoby všechno: basy-výšky-dynamika...všechno!, ale přesto jako by nějaká nepatrná špetička něčeho chyběla, jako by v obraze byl malý prázdný/bílý flek, plochou zanedbatelný, ale rušící...
to by mohla zapříčiňovat ta cizorodá - "nehumánní" a "nepřírodní" zkreslení i když jsou přítomna v nepatrné kvantitativní míře...
to mi dává smysl smile ... ale je to jen moje laická úvaha - žádné tvrzení! ...at se tu nespustí nějaký flame :-| to bych nerad

Re: Zajímavé srovnání audio kazet

Já to vnímám podobně když si pustím analog vs digitál. Flame žádné nebude. Každý má jiné uši a věk, takže je to hodně individuální záležitost.

Re: Zajímavé srovnání audio kazet

ani nevíš, jak jsem se těšil v polovině 80-tek na digitál! konečně hudba bez praskání, šumu, zkreslení u středu desky, kolísání, bez čištění hlav mgf. a shánění pásků a kazet etc, etc...bez všech těch nevýhod a špatných vlastností, ty parametry digitálu, easy obsluha, životnost bla bla bla...   
spousty analogu, LP a kazet jsem se zbavil/rozdal...
myslím, že se nemusím dál rozepisovat...

Re: Zajímavé srovnání audio kazet

Co jsi to měl za zázračné zařízení? Že ti tak za chutnal Digital, co vím tak po revoluci se to tu hemzilo CD plaery a lezl z toho zvuk jak s prdele.

Re: Zajímavé srovnání audio kazet

a kdo to mohl tehdy v r. 1986 vědět?? měl jsem běžnou spotřebku, i ta byla kure.... drahá, Tesla_Philips stála přes 10 kolíků = asi 4 mírně lepší platy...CDP jsem měl od té doby mraky, ale žádnej extra high-end, nejdražší byl nějaký SONY SACD/CD za 30 kolíků v novotě,koupil jsem ho v kšeftě jako předváděcí model...ten mne zklamal nejvíc...myslel jsem, že SACD začne konečně hrát...
abych nekřivdil z neznalosti - je možný, že CDP za 100-vku hraje dobře, ale 1) ty love nemám a 2) bych je za to ani nedal...za pár let je to šrot s 1/10 ceny

(upravil dawsoo 25. 6. 2021 17:53)

Re: Zajímavé srovnání audio kazet

No ono je to těžký,já slyšel poprvý digitál nějaký phillips a MC-900 na výstavě zenit cca 1984 nebo 1985? byli jsme tam s kamarádem ze základky s kterým jsme hifi žrali a byli jsme digitálem spíš zmatení... ve 12-13 nezatížení žádnými dogmaty a perfektním sluchem přes 20kHz  jsme se naprosto shodili že jako ano super křišťálově čistý,odstup neskutečnej, ale zároveň v něčem nepřirozený a jakoby bezbarvý a hodně nepřirozený tichý pasáže.Ale časem jsme objevili že přes pásek se to obarví směrem jak jsme znali z kotoučáků tý doby nahrávky z LP.. rannej digitál byl fakt mizernej,časem se to zlepšovalo postupně... MP3 v dobrém kodeku (FHG,LAME) s bitrate nad 256kbps či dobře nastaveným VBR je myslím kvality více než slušné, pokud byl aspoň trošku bělošskej převod DA smile

Přešel jsem na muziku z PC a slušnou zvukovkou už roku 1998 ... léta páně smile Analog je hezká hračka, ale dávno nic pro mne, už jen kvůli degradaci záznamů časem a každým přehráním (pásek,deska) o nutné pravidelné nejen mechanické údržbě strojů nemluvě..

Není co dodávat...

Re: Zajímavé srovnání audio kazet

Me na tom bavi ta udrzba a perfektni chod i po 40 letech a pasky, pokud jsou ve tme a neprojdou defektni mechanikou stale perfektni nezkresleny zvuk.

(upravil dawsoo 25. 6. 2021 21:36)

Re: Zajímavé srovnání audio kazet

JirkaS:
Tomu naprosto rozumím,takiy mě to bavilo od rituálu zavádění pásku,péči a pod... ale je to vždy o tom zda cesta nebo cíl smile Každej člověk to má v životě postavený jinak, já si pak vybral cíl a proto mě to vždycky pak sralo jak krátce vydržela max možná kvalita jakéhokoliv záznamu,u desek vše snad ještě x krát horší než u pásku (úhlové chyby vybrušování desek hrotu a všudypřítomnej prach,po 10-20 přehráních LP už to bylo znát), u magičů 1/4 stopách a kazet kde se furt musela průběžně dostavovat elektronika zejména s dolby, vzhledem ke sjíždění hlav,furt demagnetizace,kontrola azimutu,čištění a časem pravidlo = levej kanál v háji smile Zdržovalo mě to když to vezmu zpětně od poslechu muziky ,digitál ač měl svý mouchy tak konzistentní = pořád stejně ... proto jsem přesedlal a určo nelituju,navíc mám o práci kde toto dělám, takže logicky ,netřeba se tím trápit i doma big_smile

Není co dodávat...

Re: Zajímavé srovnání audio kazet

Každý v tom hľadá to svoje. Niekto je pure digital, niekto pure analóg, niekto to má ako psychohygienu, niekto ako stroj času. Už dávno som prestal riesit, či pozaunista v treťom rade použil na lestenie trúby mikroplyš alebo susedine silonky, resp. či druhá huslistka má červené tangace alebo biele bombarďaky, podľa zvuku huslí. Pre mňa je táto kazetové úchylka stroj času a náhrada za dobu, keď som o nejakom hifi mohol leda snívať....

Re: Zajímavé srovnání audio kazet

Kazetak pokud ma tvrzene hlavy i po 40 letech bez opotrebebni (na vsech  mam puvodni hlavy), kontrolu serizeni delam jednou za 15 let (vic opravdu neni treba), prvni vymena gumicek a to preventivne po 25 letech? Takze jakapak udrzba. Demagnetizace  jednou ci dvakrat do roka, zabere to u mych 6ti kazetaku asi 20 minut? Na serizeni hlav jsem jeste nikdy sahat nemusel, levý kanal mam u vsech stroju i po 40 letech ok vcetne nahravani. Nahravam i dnes, kdyz se opet rozjela vyroba kazet vcetne chromek.
Digitalni zvuk se me prici a nezni pekne oproti analogu. Desky se perou a hraji pak jak nove, ikdyz uz 50x projely gramofonem atd. Takze zadne trapeni, zdrzovani, ale radost a uzitek. smile

Re: Zajímavé srovnání audio kazet

Všichni máte svou určitou pravdu. Analog, jak už bylo řečeno, vyžaduje více přípravy než si člověk pustí svou oblíbenou skladbu. Ale! V momentě kdy si pustím analog, tak je to velký svátek a spousta příjemných emocí z poslechu hudby. Tohle mi prostě u digitálu z CD formátu chybí. Jiná věc ale nastane pokud si poslechnu SACD a nebo nějaký hi-ress rip z kvalitního LP. S tím bych fakt už problém vyloženě neměl.
Co se týče mp3, tak to nemá cenu ani rozebírat. Je to záludný formát, který nakrátko dokáže oj*bat vaše uši. Po delším poslechu mp3 vás hudba přestane bavit nadobro a nebude vědět proč!

(upravil mechanik 26. 6. 2021 13:27)

Re: Zajímavé srovnání audio kazet

orhore napsal:

Po delším poslechu mp3 vás hudba přestane bavit nadobro a nebude vědět proč!

Tak schválne aké máš doma bedne? zosilňovač? a aktuálne DAC alebo nejaky player?

mp3 320kbps je uplne v pohode. Na slovante bol slepí test (dva audio súbory) a nikto to od FLACu nerozoznal. To tam majú ľudia uplne iné zostavy než tu... Ak ti stačí rip z vinylu a hrá to dobre tak asi nie je problém v digitálne samotnom. Proste máš rád to analogové skreslenie. Ako píše dawsoo ten ranný digitál hral fakt neprirodzene a možno občas aj hnusne. Bohužial väčšina ludí má asi dodnes predsudky alebo len nemali možnosť stráviť čas s poriadnym DACom.

Dosť ľudí je tak konzervatívnych že si ani nepripustia že by sa niečo mohlo zmeniť alebo zlepšiť. Tak schválne kolko ľudí tu má ešte tú prastarú teslu MC902? Tiež iné podpriemerné playery staré cez 20 rokov. Dosť ludí si robilo názor z integrovaných zvukoviek v PC a rôznych mobilných zariadení.

Pred 15 rokmi som tiež zastával názor že jedine cd playery a CDčká aspoň napálené z originálov. Hudbu stiahnutú z internetu a nejake mp3 som neuznával big_smile Ale ono nezáleží odkial hudba je ale z čoho je naripovaná. Preferujem FLAC ale treba si priznať že mp3 320kbps je uplne v pohode. Akékolveke špičkové zostavy vedla seba hrajú natolko rôzne že nemá cenu hrotiť formáty a hlúposti ktoré počuť nie je alebo je uplne minimálne.

(upravil orhore 26. 6. 2021 13:32)

Re: Zajímavé srovnání audio kazet

mechanik na tebe jsme tu fakt čekali. Ten slepý test, který proběhnul na slovanetu je úplně k ničemu. Pokud posloucháš jen klepání do plechovek a obecně jednodušší hudbu, tak tam poznáš akorát prd, protože datový tok mp3 na tohle stačí. Pusť si symfonický orchestr v plné palbě a pokud nejsi hluchý, tak ten rozdíl poznáš bezpečně. A jak už jsem psal, mp3 je na krátkodobé ošizení sluchu. Problém je dlouhodobá konzumace takhle zmršeného formátu.
Pokud by se mi líbilo jen analogové zkreslení, tak bych nepreferoval SACD, které přehraje cokoliv jiného v digitální formě. Převodníků a aparatůr za šílené peníze jsem slyšel opravdu spoustu, tak nevnucuj ostatním něco co nevíš.

EDIT:

orhore napsal:

Flame žádné nebude.

Tak jsem se unáhlil. S uživatelem mechanik nic jiného nečekejte. Tímto končím s další diskuzí.

Re: Zajímavé srovnání audio kazet

Orchester v plnej palbe chce 24bit digitál teda 144db rozsahu. Nie analog... Len to chce dobrý DAC. Nie je to tak jednoduché ako ihla v drážke alebo magnetický pásik. Keby si mal doma nejake 4 pásmo so scan speakmi, najnovšiu TYA Dudka s výkonom aspoň 400W a potom fakť špičkovo urobený DAC ako gredaudio z SK tak by si s nadšením počúval aj ten digitál smile

Ale nechcem som nejaky boj digitál vs. analog. Každý nech počúva čo uzná za vhodné. Písal som to k tomu aby tu zaznela aj iná skúsenosť a nebola celá téma tak jednostranná. Podstatné je aby ta to čo máš bavilo počúvať smile

Re: Zajímavé srovnání audio kazet

mechanik - kur*a aspoň se nauč číst co druhý napíše a nepřekrucuj fakta. Nejdříve tu všechno zpochybníš a pak napíšeš ať si každý poslouchá co chce. Tak proč tu vlastně lezeš?

Re: Zajímavé srovnání audio kazet

orhore napsal:

mechanik - kur*a aspoň se nauč číst co druhý napíše a nepřekrucuj fakta. Nejdříve tu všechno zpochybníš a pak napíšeš ať si každý poslouchá co chce. Tak proč tu vlastně lezeš?

Lebo potrebuje furt mudrovat....

(upravil reeb 26. 6. 2021 15:08)

Re: Zajímavé srovnání audio kazet

Ma pravdu v tom ze pres dobry DAC (a retezec) je uplne v klidu poslouchatelny i komprimovany Spotify ap. Treba pres Luta DAC  smile nebo RME ADI 2 Dac..

Web

Re: Zajímavé srovnání audio kazet

je to jak píšeš každej si najde to svý a má svoje důvody je to tak v pořádku... Upřímně jsem si plně vědom že veškeré smysly věkem degradují,takže se dá tím vysvětlit že honba za maximalismem jak to bylo dříve třeba u mě je již naprosto bez významu ačkoliv to nebylo důvodem ale spíše pozdějším zjištěním po nějaké delší pauze a tím že se s tím nadále setkávám ve své profesi, tak hifi analog nostalgie se zatím u mě neprojevila. Neb jsem víceméně všechno po čem jsem prahnul kdysi měl a zkusil si to ,pásek,kazety i flaškostroje....

Stal se ze mne již jen obyč "poučenější konzument a mimo práci příležitostnej servisák" kterej má alespoň v pade jasno co nechce a nepotřebuje a i to se myslím počítá big_smile A super je že mi to překvapivě vůbec nevadí,ba naopak mohu se zajímat o spoustu dalších věcí.

Není co dodávat...

Re: Zajímavé srovnání audio kazet

Toto fórum má nie celkom správny názov - výstižnejší by vzhľadom k reakciám a "pesvedčeniu" viacerých bol AUDIOBLB.

Re: Zajímavé srovnání audio kazet

tatko:
Co na to říct,nesdílím tvůj názor, tohle tradiční založený jako primárně diy forum o bednách, bylo vždycky nejlepší v tom že se tu nikdo moc nedohadoval,jsem tu od uplného začátku když to byl ještě amplion.scházeli se tu pohodoví lidi co táhli za jeden provaz,řada z nich byli a nadále patří mezi ty nejelpší a zároveň nemají potřebu to jakkoliv dávat na odiv, všichni jsme si tu vždy pomáhali a radili a trolly jednoduše vykopl vesměs po poradě většiny Tonda kterej to vždy uměl citlivě rozpoznat.

Pak samozřejmě pár lidí trošku "povyrostlo" a to byl začátek kdy to šlo defakto nejen tady, ale uplně všude dost do kopru,tady je to jaký je,já to tu mám rád a cítím se tu rozhodně víc doma než na kdekoliv slovanetu,hifinázorech,highend cosi a bůhví co ještě jinam než sem nechodím tak ani nevím co ještě je a není... Díky foru jsem poznal x lidí které mám rád a stále jsme v kontaktu i když hifi už moc neřešíme ...

Pokud tě to tady nějak frustruje, budeš se s tím buď muset nějak popasovat a nebo si dát na čas oraz či jít jinam,jiný řešení asi bohužel není smile

Není co dodávat...

Příspěvky [21 až 40 z 48]

  Stránky: ««« 1 2 3 »»»

Audioweb.cz » Muzika ♬ » Zajímavé srovnání audio kazet

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£