Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 3 z 9)

Audioweb.cz » Sluchátka » Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 ... 9 »»»

RSS

Příspěvky [41 až 60 z 168]

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

Po delsi dobe jsem se pokusil o upgrade sluchatkace s EL11...dal jsem vystupaky s amorfnimy jadry...moc prijemna zmena...po celodenni drine si uzivam toceny pivko a poslech na sluchatka...jeste mi zbyva potunit vestaveny DAC s TDA1541...

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

smile potvrzuješ moji zkušenost s amorfními jádry VT. Jsou sice dražší, ale rozdíl je znát.

Web

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

Hlasim dalsi upgrade sluchatkace s vestavenym TDA1541 NOS DACem...udelal jsem jsem pasivni I/V konverzi tantalovym odporem,pak primo na mrizku lampy.Mam oktalovou patici a muzu zkouset ruzny lampy,nektery s adapterem.Zkousel jsem:6H8C Melz,7N7 Sylvania,ECC40,ECC808,ECC803s,E88CC,6N6P,6N1P,6CC42...zvukove mi tam nejvic sedi E188CC Philips... pro nektery uvedeny lampy nevychazi v mym zapojeni moc dobre pracovni bod,ale vsechny uvedeny  hrajou slusne...pro ty s mensim zesilenim by to chtelo jeste jeden zesilovci stupen...casem zkusim aktivni konverzi germaniovymi tranzistory,v druhe verzi pak EL11 buzenou EL11 obe v triode...v tehle verzi mam ve zdroji usmernovacku Telefunken AZ1 meshplates,budic E188CC Philips a koncovky EL11 Valvo...

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

Prosím tě jaký je důvod k použití Ge tranzistorů. Všiml jsem si že jsou používány i velmi staré ruské tipy.

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

Duvodem je zvukova kvalita...rusky germaniovy tranzistory mam v konvezi u DACu s PCM56...u tohoto chipu pokud by mela byt pasivni konverze a nasledne lampa,je nutny odpor hodnoty okolo 200 ohmu...takovy ale zase zanasi zkresleni...pokud se pouzije nizsi hodnoty cca desitky ohmu je konvertovany signal prilis slaby na zesileni lampou...takze je vhodny pouzit dva tranzistory v zrcadlovem zapojeni,jeden udela konverzi,druhy napeti zesili a pak primo na mrizku lampy...
Chip TDA1541 s odporem 33-47 ohmu da potrebne napeti...s prijatelnym zkreslnim...

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

Díky za info. Má tedy smysl i jinde vřadit germanium do signálové cesty?

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

To si nejsem jistej,nemam odzkouseno...tady v podstate neni vyhnuti...existuje i moznost udelat konverzi pomoci lamp,ale nechtelo se mi do toho...kombinace germania a lamp v DACu je zvukove lahudkova...doporucuju

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

Popracdě řečeno ten DAC to už je pro mně vyšší dívčí. Zkusím ale cvičně vřadit germaniun do cesty v rozdělaném zesilovači. Dík za trpělivost.

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

zkus spis lampu...

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

Do toho co teď skládám se nevejde ale přemyslím to a zkusím se v Holicich po nějakých kouknout.

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

muzes si  udelat preamp s malym zesilenim a zkusit zaradit do svyho retezce...

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

Dík za inspiraci už hledám schéma možná to tam dostanu.

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

neni zac...
jeste jsem znovu peclivym a dlouhodobejsim poslechem porovnaval budici lampu,co jsem psal o E188CC plati,ale ji naprosto rovnocenna je ECC40 Tungsram,v nekterych nahravkam mi dokonce prijde lepsi...vazebni kondy mam Mundorf Silver/oil a nejvic posloucham se sluchatky AKG701...

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

Ahoj tak kakhle daleko nejsem a asi se nikdy nedostanu. Zatím zkusím vložit mezistupeň s Ge tranzistory (e sledovač a uvidím co to uděláé). To co píšeš uložím do paměti. Díky.

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

A neni pri Ge tranzistoroch problem so sumom?

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

Asi ano ale zkusím je dát až před koncový stupeň. Mám jich hodně tak budu moci vybírat.

(upravil kudlibabka 6. 10. 2021 8:08)

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

Dneska vecer jsem podratoval dalsi zkusebni sluchatkac,vystupni amorfni trafa 40 a 600 ohmu,koncovky 4654 v triode...ve spojeni s R2R lampovym dacem to hraje taky lahudkove,ikdyz v teto pokusne verzi mam zdroj pro anody s polovodici...

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

Dalsi model SE sluchatkace (ozivovaci verze)tady:
https://www.zonerama.com/buggeroff/Phot … /299993762
EL34,6P3S apod v triode,budic ECC803s,ve zdroji AZ12,vystupaky navrzene bobobrodem.Zvukove me moc prijemne potesil,urceno pro malo citliva sluchatka,ale testuju s AKG K701...
PS:ten bordel na stole je u mne naprosto bezna zalezitost,zavidim tem borcum co davaji fotky pracovnich verzi a na stole to maji jako ja na Novy rok....

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

EL34, neni to trosku overkill uz? smile

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

To vám nestačí PCL84 ? smile

Příspěvky [41 až 60 z 168]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 ... 9 »»»

Audioweb.cz » Sluchátka » Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£