(upravil tatko Tom 18. 6. 2021 9:02)

Téma: Dokončené 3p s Monacor SPH-200KE, SPH-102KEP, RBT-95 :)

https://i.postimg.cc/nCLMvy2V/MVIMG-20210616-171716.jpg


Je to pôvodne tunajší projekt a zvučí to vynikajúco smile

Re: Dokončené 3p s Monacor SPH-200KE, SPH-102KEP, RBT-95 :)

S HiVi RT1.3WE by se mi to líbilo. smile

Re: Dokončené 3p s Monacor SPH-200KE, SPH-102KEP, RBT-95 :)

Ak si to vieš odsimulovať a odladiť výhybku - čo tomu bráni?

(upravil mechanik 17. 6. 2021 13:33)

Re: Dokončené 3p s Monacor SPH-200KE, SPH-102KEP, RBT-95 :)

tatko Tom, výhybka už je hotová? Pardon že to tak napíšem ja pásky preferujem napriek užšiemu vertikálnemu vyžarovaniu ale to rbt95 ako sa tu neraz riešilo je strašná sračka... Teda pásik nie je presné označenie, AMT. Ale upgrade na malé 3 pásmo s 8" dole je super oproti regálu. Myslím že tu už možno doceníš výkonnejší zosilňovač a uvidíš že to je prínos...

Re: Dokončené 3p s Monacor SPH-200KE, SPH-102KEP, RBT-95 :)

Já to stavět nebudu, ale je to spíš tip pro tebe a ostatní, protože opravdu, to RBT JE sračka a zabíjí to. A navíc i ošklivá.

(upravil mechanik 17. 6. 2021 13:49)

Re: Dokončené 3p s Monacor SPH-200KE, SPH-102KEP, RBT-95 :)

Malé AMT daytony sú tiež nič extra. Ribbon founteky podobne. BG neo3 škaredý plecháč ale THD má pekné. Aj keď oproti rbt95 sú všetky tieto spomenuté velmi dobré... Riešiť tak malý pásik tak by som išiel do viawave ribbonu alebo AMT od mundorfu. Čo pod 250e asi nepôjde. Ak na to človek nemá tak v kalotákoch bude iste dobrý výber za super ceny. Hrotičom mimoosoviek tiež ulahodia viac. Tieto nepodarky ako rbt95 akurát vrhajú zlé svetlo na AMT a ribbony.

(upravil tatko Tom 17. 6. 2021 13:49)

Re: Dokončené 3p s Monacor SPH-200KE, SPH-102KEP, RBT-95 :)

2x220 Watt je málo? big_smile
Aj tak z 99% počúvam otočený k monitoru PC, chrbtom ku bedniam, cez čudo s 2x30 Watt, no a drobnosť - výšky od 12 kHz nepočujem - tak o čom?
Regálovky som nemal ani pred týmito smile

(upravil mechanik 17. 6. 2021 13:57)

Re: Dokončené 3p s Monacor SPH-200KE, SPH-102KEP, RBT-95 :)

2x220W rozhodne nie je málo ale písal si tu že to nerozoznáš od 2x35W. K tomu som písal. Pri tomto 8" už prínos bude väčší než pri regáloch/ dvojpásme...

Inak to RBT95 má obrie THD práve niekde od 7kHz nižšie.

Môžem sa opýtať aký je to model ten koncák 2x220W?

(upravil tatko Tom 17. 6. 2021 14:52)

Re: Dokončené 3p s Monacor SPH-200KE, SPH-102KEP, RBT-95 :)

AKAI AM-69.

Vyhybka je navrhnuta tak, ze stredak ide hodne vysoko.

(upravil mechanik 17. 6. 2021 15:46)

Re: Dokončené 3p s Monacor SPH-200KE, SPH-102KEP, RBT-95 :)

Ja má tie staré mašiny rád smile Keď som mal asi 14-15 rokov prekúpil som DENON PMA-920. Zvažoval som aj ten akay ale to vnútro je na 220W dosť... no vieš čo big_smile

Tak hlavne nech si spokojný a nech to dobre hrá smile

(upravil tatko Tom 18. 6. 2021 7:40)

Re: Dokončené 3p s Monacor SPH-200KE, SPH-102KEP, RBT-95 :)

Nepozerám dnu keď hraje.
Prv bol na ňom CD AKAI, teraz je na ňom tá vežička. Celé to je vo výreze skrine. Nesťažuje sa big_smile

Ďakujem za opravu nadpisu - názvu témy.

Re: Dokončené 3p s Monacor SPH-200KE, SPH-102KEP, RBT-95 :)

Ten projekt vznikol tu, zhruba pred 12timi rokmi, preto kopíruje vtedy navrhnuté osadenie. Ale prikláňam sa k názoru, že RBT je najslabší článok. Bedničky som počul hrať. Hore to neočarí, ale zvyšok pásma perfektný.
https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=6238

Re: Dokončené 3p s Monacor SPH-200KE, SPH-102KEP, RBT-95 :)

Áno, Majo to píše hneď v prvej vete.
Zmazal som vetu o...
Môj sluch končí zhruba na 11 kHz tak neviem posúdiť ako to hraje nad. Vyberal som dlhšie do čoho sa dám aj či vôbec, no som rád, že som to nevzdal.

Re: Dokončené 3p s Monacor SPH-200KE, SPH-102KEP, RBT-95 :)

Mne pripadá že v tom manacore niesu normálni 106e za SPH-200KE. Myslím že pred 12 rokmi boli lepšie ceny. Ten reprák za tú cenu proste nebude konkurencie schopný. Celá tá rada ma minimálne 15 rokov. Je to vidieť aj podla konštrukcie košov... Za 106e sa bude dať vybrať už asi niečo aj od SB acoustics. Čo teda nie je noname s nálepkou manocor a reproduktory odpovedajú dobe. Veď za 121e kúpiš SB Acoustics SB29NRX75-6 a to je uplne iný level. Nejake pekné 8" by mohli mať v ponuke tiež a za ešte nižšiu cenu.

Re: Dokončené 3p s Monacor SPH-200KE, SPH-102KEP, RBT-95 :)

RBT95 jsou důkaz toho, že papírové parametry/grafy a reálný zvuk vůbec nemusí korelovat, zkoušel jsem ho taky a viz výše uvedené...levou zadní ho přehrál starý malý AlNiCo papírák z pionýrských dob Seasu, co vypadá předpotopně a papírové údaje nic moc...
jak napsal mechanik: 95-ka dělá ostatním ribbonům jen špatné jméno a ostudu...ale tak je to v každém kolektivu  smile

Re: Dokončené 3p s Monacor SPH-200KE, SPH-102KEP, RBT-95 :)

No mě se zase líbí, že tyhle měniče stále dostupné jsou, že je Němci dokázali tak dlouho prodávat a být jedinými dodavateli (snad si tu výrobu přivlastnili a upravili pro sebe), protože jinde k vidění nejsou. Že jsou staré 20 let nic neznamená, kvalitní repráky se dělaly už v devadesátkách. Spíš mi teď přijdou jako takové unikáty, designem nepodobné jiným. Jako noname bych označoval spíš levný věci z Hadexu.

Za mě pěkná kombinace a s dobrou výškou to naopak bude velice konkurenceschopné a poslechově příjemné.

Re: Dokončené 3p s Monacor SPH-200KE, SPH-102KEP, RBT-95 :)

kal, tu sú merania   http://dibirama.it/home-page/tweeter/51 … -wmax.html

(upravil tatko Tom 18. 6. 2021 19:47)

Re: Dokončené 3p s Monacor SPH-200KE, SPH-102KEP, RBT-95 :)

kal - skúšal si ho v odladenej zostave, či ako?
mechanik (aj iní) - koľko projektov si počas 14 rokov navrhol, odladil a doviedol do reálnej podoby? Koľko si ich ľudia postavili?
Nič v zlom, no kritizovať a mudrovať vie každý ...

Mňa najviac pobavia deklarácie výrobcov niektorých bední s ich vyrovnanou frekvenčnou charakteristikou napríklad do 40 kHz.
Ešte viac zosilňovačov, prenášajúcich aj "dlhé vlny".

Potom je prekvapenie, ak čosi kmitá, zhorí, ak čosi robí bordel, lebo nachytáva väzby z ani boh nevie čoho.

Re: Dokončené 3p s Monacor SPH-200KE, SPH-102KEP, RBT-95 :)

Mojim cielom nie je stavať dvoje bedne ročne a okrem bední zaberie vela času návrh elektroniky. Pri tom RBT95 si skús pozrieť odkaz čo som posielal hore. THD je mimo rozlíšenia grafu. Môžeš si tam pohladať aj iné výškače na porovnanie. Nechcem kaziť radosť. Najpodstatnejšie je že si spokojný.

Re: Dokončené 3p s Monacor SPH-200KE, SPH-102KEP, RBT-95 :)

Ve výsledku to ale nemusí být takový průser, protože při běžném poslechu se projevuje 2. harmonická až od 12 kHz.