Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 3 z 3)

Audioweb.cz » Ostatní technika » Věříte na smysl síťových filtrů ?

  Stránky: ««« 1 2 3

RSS

Příspěvky [41 až 53 z 53]

Re: Věříte na smysl síťových filtrů ?

Tady máte výhodnou koupi, neváhejte smile

https://www.hifionline.cz/hifibazar/pro … l-quantum/

Web

(upravil dawsoo 14. 6. 2021 14:02)

Re: Věříte na smysl síťových filtrů ?

Jako 1,3M? No na jiným foru si myslím že by to možná mělo i odezvu rofl Síťový filtry vliv samozřejmě mají a nemalej,ale jen pokud jsou v místě kde je to opravdu třeba a podmínkou odpovídajícího audiořetězce,jinak bez splnění obou je to jen placebo efekt, pokud budu předpokládat že to člověk co to chce řešit, má odpovídající řetězec,pžedpokládám že nějqaké povědomí o tom má,ale nejvíce ze všeho záleží opravdu na místních podmínkách, jak na tom dané místo je s čistotou sítě ... třeba u mě v hifi dobách kdy jsem ještě měl doma minimálně na běžné poměry top aparát, byl doma vliv malej či skoro žádnej, takže se mi nevyplatilo to vůbec jakkoliv řešit, ale jinde v jiným paneláku s podobným železem byl rozdíl fakt významnej a smysl taková investice měla smile Srovnáváno vždy pračka (filtr) ON/OFF ve více lidech a slyšeli to i do té doby skeptičtí hluchoňové big_smile

PS: Myslím ale upřímně a bez jakékoliv zlé myšlenky, že tady na bastlířským webu, kde je to o cestě a ne o cíli (až na opravdu pár vyjímek lidí co mají doma opravdu kvalitnější řetězec) se tohle fakt řešit nemusí,protože případná úzká hrdla jsou 100% jinde než v kvalitě sítě,maximálně postačí eliminovat případné zemní smyčky mezi přístroji co jsou ve třídě I = což je asi největší zlo v audio a video smile

Není co dodávat...

(upravil scoop 14. 6. 2021 14:06)

Re: Věříte na smysl síťových filtrů ?

Na zmysel sietoveho filtra musi prist kazdy sam...ak pocitujes neziaduce rusenia v sieti a mas drahsiu zostavu urcite by som to vyskusal a sam zhodnotil ci to ma zmysel alebo nie.

V Cechach mas po ruke https://noble-audio.webnode.cz/
Dohodni sa, zapozicaj, najdi v okoli pripadne niekoho kto ma filter doma a rozhodni sa. Nikde nie je napisane, ze filter musi stat 5000€ a ze prinesie kazdemu nieco nove do reprodukcie...oddeleny transformator nemam vobec vyskusany, ale pri novej a poriadne urobenej elektrike by asi zmysel nemal, ale neviem posudit.
Osobne si vsak myslim, ze kvalitna ochrana a filter by mal by sucastou kazdeho lepsieho audia.

Vyuzitie UPS ako filtra by som nerozvadzal, lebo to nedokazem rozumne posudit. Osobne som mal skoro dva roky pred audiom Smart-UPS 750VA od APC, ale jemne skodila phono po kupe noveho gramofonu a musela von, kazdopadne islo o pocutelne rusenie s uchom na reproduktore...za zvazenie by stalo testovat online UPS na audio, videl som to hlavne pri drahych domacich kinach, ze to tam amici pchaju

v dnesnej uponahlanej dobe kde clovek robi dve veci naraz a nema cas na kludny posluch v oddelenej miestnosti je tazke zhodnotit investiciu do filtra.

mne momentalne staci prep. ochrana s oddelenymi zasuvkami a zakladnou filtraciou Audioquest PowerQuest 3...filter aktualne neriesim, kedze sa budem stahovat do zahranicia a tam sa uvidi.

EDIT:
dawsoo absolutny suhlas

(upravil dawsoo 14. 6. 2021 14:46)

Re: Věříte na smysl síťových filtrů ?

Jak píšeš scoope je ideální si zapůjčit a i na slovanetu a asi i jinde na diskusích s tématikou jsou i lidé co něco podobného co mi paměť sahá i dělali.

Jinak ještě na dotaz Spořínka ... audio technika by myslím si neměla být rozhodně o víře, ale o poslechu hudby a až pak o technice obvodařina,měření,testování,porovnání a případně i experimentování. Napíšu bezestudu veřejně klidně ryze svoje zkušenosti a názor na vše v dotazu.

1. Síťové pračky-filtrace (ano ale s podmínkou viz příspěvek nahoře)
2. Signálové kabely (ano ale ddto viz výše)
3. Repro kabely (ano opět pokud je splněno výše uvedené)
4. Síťové kabely a pojistky (zde jsem skeptik ač jsem něco čistě ze zvědavosti zkoušel, nedopadlo to ,takže  říkám ne)
5. Antivibrační bižu a šutry a kvalitní pevný rack (ano ale hraničně s výhradou = pro bedny,gramce,lampové věci,cdp)


Shrnuto podtrženo = pro 99,8% lidí co doma poslouchají muziku nemá smysl nic z uvedeného smile Pro pravověrný Hifisty bych to viděl smysluplně tak na 5-10% maximálně když budu velkej optimista.

Není co dodávat...

Re: Věříte na smysl síťových filtrů ?

K filtru som musel pristúpiť z dôvodu bordelu, čo robili toroidy a celkom filter zabral. Na rovinu napíšem, že som opajcol jednu konštrukciu s nejakými zmenami.

https://i.ibb.co/nQkJpqL/pra-ka.jpg

Je to o vyskúšaní, ako píšu dvaja páni nado mnou...

Re: Věříte na smysl síťových filtrů ?

Ono je problém asi aj definovať čo je to dobrá zostava, cenou to uplne nejde. Napríklad predražený Pass, tam filter asi bude počuť pretože to má časko strašne zlé PSR napriek brutálnej filtrácií v zdroji... Ja považujem za top veci audionet a soulution a bude toho viac. Tak tam si môžete byť istý že vymakaný filter bude už v samotnom zariadení a zdroje budú možno zložitejšie než samotná signálová cesta. HiFi čo má problém s lupancami nie je dobré HiFi. Ak nejaky konštruktér dal pre analog DACu 7805 tak by som sa vykašlal na oddelovák a kúpil si lepší DAC. Verím že oddelovák môže mať prínos ale pripadá mi byť racionálnejšie zamerať sa v prvej rade na kvalitu elektroniky kde sú iste rezervy.

Re: Věříte na smysl síťových filtrů ?

Tak u těch toroidů šlo spíš o potlačení dc složky.

(upravil dawsoo 14. 6. 2021 19:25)

Re: Věříte na smysl síťových filtrů ?

mechanik:
Co je to dobrá sestava samozřejmě obecně nikdo neřekne big_smile Pro každýho to může být zcela něco jinýho. Osobně bych to definoval tak, že dobrou sestavu má dejme tomu tomu člověk co tomu věnuje hodně svého času i financí a chce aby ze sestavy za svoje prachy dostal maximum možnýho dle jeho měřítek a ano souhlasím i s tím že Highend není žádné měřítko,je spoustu opravdu odpadu postavených jen na víře za nesmyslný peníze, ale na druhou stranu jen blbej výrobce by dělal top věci za hubičku, obzvláště v dnešní době kdy se z top-hifi stalo spíš něco jako náboženství smile Proto tu je i alternativa DIY kdy se člověk může dobrat za rozumných nákladů k velmi kvalitnímu aparátu,ale pozor i tady je třeba rozlišit bastlení pro radost a cílenou serioznější práci,kterou tu dělá opravdu jen velmi malý počet lidí.

Za mě byla v době kdy mě to ještě bralo svého času  třeba pro mne finančně nedosažitelná topka v zesíkách např. Halcro nebo Boulder ale i fousatý promakaný obvodový konstrukce z top součástek které dnes neeexistujou se špičkovými parametry a topologií. Digitál místo analogu jako zdroj signálu obecně v audiu toho opravdu hodně změnil a kino-multikanál to v mainstreamu defakto uplně zabil zbyly jen sračky a drahý věci v komerci..

Není co dodávat...

Re: Věříte na smysl síťových filtrů ?

Zapojím sa do témy poriadnym OT smile Tá širšia modrá wago svorka je rozoberatelná na "normálnu" veľkosť?
Alebo tento typ a podobné, robí wago"napevno"?

(upravil dawsoo 14. 6. 2021 19:35)

Re: Věříte na smysl síťových filtrů ?

Nevím zda jsem to pochopil správně,ale pokud to má jednu díru,tak je to asi velikostí napevno je to kvůli jiné větší rozteči a možnosti tlustšího drátu když se jich řetězí více.

Není co dodávat...

(upravil scoop 14. 6. 2021 20:01)

Re: Věříte na smysl síťových filtrů ?

frantisek wago ich robi napevno roznej sirky wago 256-75x by to malo byt
256-756 modra farba, 256-754 oranzova…

Re: Věříte na smysl síťových filtrů ?

Tá širšia wago je tam len a len preto, lebo dosky som si robil LEN pre seba a mal som ešte zvyšok 6ks tých svoriek, tak som si to tak namaľoval a použil smile

Re: Věříte na smysl síťových filtrů ?

Takže sa nedá rozobrať...svorkovnice od Degsonu, rozobrať idú.
Dokonca vyšli lacnejšie, takto vyskladané dvojice s vymedzením, ako samostatné dva kusy, ale je to v len v bledej sivej.
Aj tieto širšie wagá som videl lacnejšie ako klasiku.
...ďakujem chlapi smile

Příspěvky [41 až 53 z 53]

  Stránky: ««« 1 2 3

Audioweb.cz » Ostatní technika » Věříte na smysl síťových filtrů ?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£