Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Reproduktory » AC Akustika

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 27 z 27]

Re: AC Akustika

Ono to místy bylo ještě horší, napsal jsem to ještě celkem povrchně a mírně...

Web

Re: AC Akustika

Myslím si, že i tak to bohatě stačí.

Re: AC Akustika

ahoj, tak asi po 4 řech letech jsem o ně opět zakopl. No nic, udělal jsem budku 45L/40HZ. Bassreflex. Zapojení mám isobaric a teď abych využil potenciál zesilovače který je stabilní na 4 R, Můžu ty dva měniče bez jakýchkoliv problémů zapojit paralelně?

https://i.postimg.cc/4KbvTLHH/IMG-6766.jpg https://i.postimg.cc/kRdBXqrn/IMG-20190517-210434.jpg

Re: AC Akustika

Jo, můžeš.

Re: AC Akustika

Díky, ono vcelku mě vyplašilo číslo 2.9 R při paralelním zapojením. Nicméně impedancka v těch kmitočtech do 80 Hz je vcelku vysoká. Jistota je jistota.

Re: AC Akustika

Ono každý pořádný (doufám, že to, co máš doma, do této kategorie patří) zesilovač musí mít rezervy pro zafungování nadproudové ochrany (alespoň takových 70%) proti pouhému výpočtu z nominální impedance.
Bohužel si většina výrobců reproduktorů snižováním Re a skutečné impedance zvyšuje vykazované SPL (které uvádí při vstupním napětí, odpovídajícím 8 ohmům zátěže).

(upravil check 14. 6. 2021 13:19)

Re: AC Akustika

Otas: Protože jediná definice u beden, na kterou se výrobci shodli je 2,83V. Což je i správně, protože zesilovač je napěťový zdroj a nastavit jde na něm právě jenom to výstupní napětí.
Na definici impedance existuje norma, tzn aby 8 Ohm bedna byla opravdu 8 Ohm. Bohužel jsem ještě neviděl, že by ji nějaký výrobce dodržoval a tak je většina beden označená impedancí 8 Ohm ve skutečnosti 6 Ohm a některé dokonce 4 Ohm. A některé 4 Ohm bedny zase nesplňují ani ty 4 Ohmy. A když má jedna bedna minimum 6 Ohmů s nulovým úhlem a druhá bedna 6 Ohmů s úhlem -30° mají stejnou impedanci? Já bych řekl, že ne. Jedno jmenovité číslo na impedanci opravdu nestačí.
Tož aby se v tom prase vyznalo. Důležité je asi nejvíc to, že připojením dvou beden na 2,83V zjistíš která dá větší SPL tzn. která je více "citlivá."

Web

Příspěvky [21 až 27 z 27]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Reproduktory » AC Akustika

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£