Téma: Simulační soft pro linux

Přátelé, pracujete někdo v Linuxu?

Potřeboval bych poradit nějaký linuxoidní simulační program, podobný jako je Simetrix nebo LTspice.
Stačí něco nenáročného, jednoduchého na ovládání.
Máte s něčím takovým pozitivní zkušenost?

Re: Simulační soft pro linux

ltspice pod wine funguje paradne

Re: Simulační soft pro linux

Nejlepší simulátor je Micro-Cap. Dřív to byla drahá věc, ale autor šel do důchodu a poslední verzi dal naprosto oficielně k dispozici zdarma všem.
Na Linux to asi není, ale už jenom kvůli tomu programu bych nějaké Windousy nainstaloval, i kdyby kvůli tomu měl být extra HDD.
http://www.spectrum-soft.com/download/download.shtm

(upravil rvx73 19. 5. 2021 17:32)

Re: Simulační soft pro linux

tak jsem se nějak prokousal návodem na Wine a LTspice se mi povedlo rozchodit, takže Laco díky.

Elox: tak zatím na PC widle mám v dualbootu s linuxem, ale výhledově bych rád přešel komplet na linux, takže se snažím postupně najít náhrady za win programy které používám.

Win7 jsem měl hodně rád, ale to co přišlo s Win10 nějak pořád nemůžu vstřebat. Od OS chci, aby dělal co chci já, a ne co chce velký Bill z Redmondu

Re: Simulační soft pro linux

Stále používám win7, desítky jsou opravdu peklo, souhlasím.
Na některé věci mám starý komp s winXP, bez připojení na internet může fungovat, dokud se nepokazí.

Re: Simulační soft pro linux

Ja jsem na tom podobne. Jedu na Macu (OS-X) a nekdy je to docela boj.

Re: Simulační soft pro linux

Ake peklo su desiny, pani?. V com?
Od doby Win98SE pouzivam mnohe softy a utility - teraz uz na Win11.

Re: Simulační soft pro linux

Ovce si taky nestěžuje na ovčáckýho psa... Asi tak k WIN 10. Pro konformní lidi jdoucí s davem, kterej se komplet vzdal možnosti mít nějaký soukromí, jsou současný verze windows optimální volbou.

Re: Simulační soft pro linux

Já používám Canedu. Caneda je asi z těch jednodušších na Linuxu nejoptimálnější. Určitě ne Oregano. Ještě možná Qucs, ten vypadá dobře a odborně, ale zatím jsem k němu sehnal málo slušných a hlavně srozumitelných tutoriálů.

Zerro