Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 5 z 5)

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Subwoofer s 2x TVM ARN-230?

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5

RSS

Příspěvky [81 až 90 z 90]

Re: Subwoofer s 2x TVM ARN-230?

jasně, že hlavně o akustice, ale taky o tom, co zahrají hlavní bedny a o tom, jestli ten sub/suby umí kromě 1. oktávy i pěkné basy, ono to totiž není vůbec to samé! a co jsem měl komerční malé suby, tak "hudební basy" moc neuměly...celé je to poměrně složité a v obýváku kompromisní, homogenní "pole" tím stejně neuděláš, vyladíš max. sweetspot...pěkně a zasvěceně o tom psal výše ondra.klofat,
já od toho nikoho neodrazuji, sám to mám doma už mnoho let, jen upozorňuji na mnohá úskalí tohoto řešení

(upravil Bobeš1 29. 4. 2021 5:58)

Re: Subwoofer s 2x TVM ARN-230?

Bude umístěn v rohu místnosti, vyzařovat u podlahy. Hlavní bedny mají basreflex naladěn na 38 Hz a odříznu je v receiveru na 40 nebo 50 Hz, ještě uvidím jak se to bude chovat ve skutečnosti. Při vyšším kmitočtu trochu "ulevím" jejich zesilovači. Ještě výše je odříznout už mně to přijde zbytečné je nevyužívat, ale ještě uvidím podle poslechu.

A čo vlastne myslíte hentým "Multisubwooferom"?

Re: Subwoofer s 2x TVM ARN-230?

multisub je víc subů v jedné místnosti, jak píše mechanik: můžou si navzájem pomáhat a společně zdolat nectnosti místnosti lépe, než jeden sub, to má logiku...já jen k tomu dodávám, že je to samozřejmě pravda, ale nastavení celého systému je tím úměrně náročnější a stejně to problém nemusí vyřešit a zlepšení není adekvátní investici, energii, času etc...tomu věnované

Re: Subwoofer s 2x TVM ARN-230?

Jak je potřeba tlumit výstupní komoru, vůbec, nebo stačí po stěnách?

Re: Subwoofer s 2x TVM ARN-230?

Sub zprovozněn, hraje supr. Připojen každý z reproduktorů k samostatnému konci napájení +- 55V, trafo cca 500W. Výhybka před zesilovačema směr dolů nárůst 6 dB/okt. s vrcholem na 37 Hz, poté prudký pokles. Umístění v rohu místnosti. Výstup sub z receiveru nastaven na 80 Hz.

Re: Subwoofer s 2x TVM ARN-230?

Domácí kino jsem doplnil na 5.1.2 - Dolby Atmos. Sub je parádně doplňuje, a filmy v Atmosu si užívám. Sousedi zatím v klidu, ale raději se nechlubím.
Jen jsem ještě nenarazil na Blu-ray v Dolby Atmos zvukem v češtině a už vůbec ne v UHD-4K. Pokud jste někdo něco z toho viděli, tak prosím dejte vědět.

Re: Subwoofer s 2x TVM ARN-230?

Nemám úplně přehled o tom co je nebo není na Blu-Ray dostupné, ale nijak by mě nízká až téměř nulová nabídka titulů s dabingem míchaným do DolbyAtmos nepřekvapila. Naopak bych předpokládal, že náklady a náročnost zpracování budou takové, že se do toho distribucím chtít příliš nebude. Ani v programu kin jsem, co si vybavuji, také žádný dabovaný film v DolbyAtmos nepostřehl. Ostatně obecně … nabídka kin, které možnost v Atmosu promítat mají, je oproti tomu co se dalo očekávat docela tristní. Připadá mi že čím dál více sálů s Atmosem jej využívá čím dál méně a i tituly, které DolbyAtmos mix dostaly jsou u nás uváděny v 5.1 nebo 7.1. Jestli je to volba kin, nebo nemožnost na verzi s Atmos mixem z distribucí dosáhnout těžko soudit. Celé mi to přijde škoda, protože v tomhle formátu jsem osobně viděl velký potenciál.

(upravil Bobeš1 11. 5. 2022 8:17)

Re: Subwoofer s 2x TVM ARN-230?

Při použití automatického nastavení pomocí dodávaného mikrofonu umístěného v poslechovém místě (je přizpůsoben k montáži na kamerový stativ a tím se dá přesně umístit) si receiver "očuchal" reprosoustavy a místnost a nastavil úrovně, vzdálenosti a dělící kmitočty. Funguje to parádně a už se nemusí nijak laborovat.
Tohle by mohlo být též zajímavé.
https://www.blu-shop.cz/blu-ray/yello-point/
A tohle je to co hledám.
https://www.blu-shop.cz/4k-ultra-hd-blu … -digibook/
Jen to ještě není česky.

Re: Subwoofer s 2x TVM ARN-230?

Nevím, neměl jsem možnost vyzkoušet konkrétně toto, ale pokud bych měl vycházet z toho, jak obecně fungují různá jiná automatická řešení třeba v profi audiu (tedy různé automatické režimy speaker management procesorů třeba v DBX DriveRack PA2, různé autoEQ, automatické feedbackd destroyery apod. nebo i kino procesor od Dolby), byl bych k tomuto mírně skeptický. Vždy oním (zasvěceným) laborováním člověk dosáhne výrazně lepšího výsledku.

K těm blu-ray titulům, to je právě to, na co jsem narážel. Že to není česky v DolbyAtmos se u většiny titulů, odhadoval bych, nijak dramaticky nezmění... A vzhledem k tomu, jak často lze narazit na opravdu nadprůměrně dobrý 5.1/7.1 mix a naopak jak často jdou filmy z českých produkcí do distribuce (alespoň konkrétně v našem případě pro e-cinema) pouze ve stereu, mě tohle vlastně už nechává chladným. Rád si užiju dobrý 5.1 mix, rád si zajedu do kina užít Atmos u něčeho, co za to stojí, ale přibývají filmy, které si pustím raději v obyčejném stereu, než v mizerně smíchané 5.1, která se tvoří jen tak na oko bez hlubšího smyslu a významu. Doma už jsem od vícekanálového audia upustil úplně.

Re: Subwoofer s 2x TVM ARN-230?

Bez toho automatického očuchání to nebude správně fungovat. On ten Atmos funguje trochu jinak, než předešlé systémy. V signálu není určeno, který reproduktor ho má hrát, ale kde v prostoru se ten signál má nacházet. Proto musí procesor v receiveru vědět něco o místnosti a reproduktorech, aby to dokázal správně rozhodit.

Příspěvky [81 až 90 z 90]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Subwoofer s 2x TVM ARN-230?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£