81

Re: Subwoofer s 2x TVM ARN-230?

jasně, že hlavně o akustice, ale taky o tom, co zahrají hlavní bedny a o tom, jestli ten sub/suby umí kromě 1. oktávy i pěkné basy, ono to totiž není vůbec to samé! a co jsem měl komerční malé suby, tak "hudební basy" moc neuměly...celé je to poměrně složité a v obýváku kompromisní, homogenní "pole" tím stejně neuděláš, vyladíš max. sweetspot...pěkně a zasvěceně o tom psal výše ondra.klofat,
já od toho nikoho neodrazuji, sám to mám doma už mnoho let, jen upozorňuji na mnohá úskalí tohoto řešení

82 ...editoval Bobeš1 (29. 4. 2021 5:58)

Bude umístěn v rohu místnosti, vyzařovat u podlahy. Hlavní bedny mají basreflex naladěn na 38 Hz a odříznu je v receiveru na 40 nebo 50 Hz, ještě uvidím jak se to bude chovat ve skutečnosti. Při vyšším kmitočtu trochu "ulevím" jejich zesilovači. Ještě výše je odříznout už mně to přijde zbytečné je nevyužívat, ale ještě uvidím podle poslechu.

A čo vlastne myslíte hentým "Multisubwooferom"?

83

multisub je víc subů v jedné místnosti, jak píše mechanik: můžou si navzájem pomáhat a společně zdolat nectnosti místnosti lépe, než jeden sub, to má logiku...já jen k tomu dodávám, že je to samozřejmě pravda, ale nastavení celého systému je tím úměrně náročnější a stejně to problém nemusí vyřešit a zlepšení není adekvátní investici, energii, času etc...tomu věnované

84

Jak je potřeba tlumit výstupní komoru, vůbec, nebo stačí po stěnách?