Re: Merač elektroniek

Aby rec nestala, tak posielam foto dalsieho "carovneho" (pulzneho) kufrika. Zatial je este nedokonceny, treba doriesit meranie strmosti aj nejake drobnosti.  A lesteny panel na pracovny stroj nebol zrovna najlepsi napad.

https://obrazki.elektroda.pl/2750520400_1618766465_thumb.jpg

Re: Merač elektroniek

parada, velmi pekne, paci sa mi ten displej a zdierky pre rozny pinout, to je velmi prakticke mozes si nakablovat co len chces, ja som to tiez planoval ale nebolo uz miesto kam to dat, musi to byt celkom velky kufrik nie?

(upravil derick 18. 4. 2021 21:06)

Re: Merač elektroniek

Samotny panel ma vysku 30cm a sirku 32cm. Na boku chcem urobit 5cm siroky kastlik na kable, pripadne nejake lampy. Panel som nedal kvoli "rychlosti" dodania eloxovat. V zaklade ich lestia a potom je na nom vsetko vidiet. Aj ten najmensi skrabanec. Lepsi by asi bol surovy matny. Zas to urcite nie je na "vystavku", tvoj je lepsie vizualne aj elektricky spracovany. Ale je to funkcne a aj ta stavebnica je celkom blbuvzdorna (zatial.)

(upravil derick 3. 3. 2023 4:18)

Re: Merač elektroniek

Svoj kufrikovy merac (vid vyssie) pouzivam velmi casto a z vysledku som doslova nadseny. Prechadzal som rozne fora o meracoch s cielom zistit ako si vedu tie pulzne v presnosti a celkovej pouzitelnosti. Zopar frantikov testovalo tento pulzny vytvor az s prekvapujucou presnostou voci X nasobne drahsim zariadeniam. Takze po velkom meraci, ktory je potrebne tahat a zapajat do siete prisiel cas na nieco male prenosne. (tj ultraportable) Mam rozpracovany projekt pulzneho Li-on meraca v miniaturnom kufriku 20x20x7cm. Technicky je to kompletne, uz len navrtat, osadit a nakablovat predny panel. Napajanie 6 (alebo 5x) 18650 s bms, (uvidim kolko clankov sa do kufrika zmesti.) Buck boost 1,3-35v konverter na zeravenie, step down na 9v napajanie meraca. Anodove napatie do 450v, Predpatie do -48v a prudy Ia do 300ma. Predpoklad je cca 2 hodiny praktickeho merania na baterii a kedze chyba G2, tak pre pentody na rychle zistenie postaci aj "pseudo triode mode". Tak uvidim co z toho vylezie.

https://obrazki.elektroda.pl/6155651900_1677768519_thumb.jpg

(upravil derick 22. 3. 2023 17:46)

Re: Merač elektroniek

Takze projekt ultraportable lion testera sa podaril. Mini kufrik 20x20x7cm napajany 5x18650. Este trochu doladit kozmetiku a celkom OK.
https://obrazki.elektroda.pl/8751284300_1679501793_thumb.jpg

(upravil Wili 22. 3. 2023 20:20)

Re: Merač elektroniek

vyzera to super, no ten panel co si mal pred tym sa mi pacil viac smile vidim ze na doske ultratracera je dost vela trimrov, co sa tym nastavuje? ako dlho vydrzia tie baterie? resp. postupne vybijanie moze nejako ovplyvnit meranie? alebo tam su vsade stabilizatory?

(upravil derick 23. 3. 2023 12:04)

Re: Merač elektroniek

Tento panel je hlinnikove  homo-domo (spojeny z dvoch casti.). Nechcelo sa mi cakat na quickpanel a preplacat postovne. Kamos mi to zastrihol, navrtal aj vyrobil uchyty. Kedze sa tam nezmestia viac otackove trimre, tak na heater aj na Vg1 sa prepinacom pripoji rezistor, ktory "zjemni" pozadovany rozsah, Dalej je tam prep. Anoda 1/2 a este zeravenie/vnutorna bateria na lcd voltmetra. Bola celkom pakaren aby sa do montaznej vysky 4cm vsetko zmestilo tak, aby nic s nicim nekolidovalo Su tam 5x18650 samsungy 2100ma, cca 7w na clanok tj 35w spolu. Pri odbere 5w meracej dosky a zeravenia napr el34 10w, by to malo ist kludne cez 2 hodiny. U malych triod este viac. Zatial to nemam otestovane, poobede som to konecne poskladal. Skusal som aj ten Pseudo triode mod na el34 a celkom to funguje. Vyhodou je ze netreba tahat velky kufor ani hladat siet a viem ceknut "krasne nove" elky okamzite na mieste. A samozrejme je to pohodlne aj na doma.

Re: Merač elektroniek

Pekne, obcas by sa mi to tiez pridalo. Co je vlastne zakladom toho meraca? Lebo vidim nejake "fabricku" DPS, ale neviem co to je.

(upravil derick 27. 3. 2023 20:08)

Re: Merač elektroniek

Je to tento kompletny kit:
https://www.radioelec.com/en/lampemetre … 7-820.html

Puzlny tester, skalibrovany (bez tej dosky s paticami), napajanie testera max 9v usmernenych, doprava nejakych 17e, plus som zobral aj kompletny set nakablovanych bananikov a zdierok 2mm za 18e. Na lionkach je 5s BMS-ka, nabijanie cez konektor vzadu na kufriku, vaha komplet 1350gr.

Doplnenie:
Na prve nabitie to vydrzalo cez 2,5 hod. co na portable tester plne vyhovuje. (boli merane aj EL34 a 6550.) Pseudo pentode mode je tiez celkom pouzitelne. Aj ked to vyzera ako hracka raz za cas to urcite najde svoje vyuzitie.