Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 6 z 6)

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Vzkříšení audiokazet... jak pro koho --- já je stále používám... lol

  Stránky: ««« 1 ... 4 5 6

RSS

Příspěvky [101 až 119 z 119]

Re: Vzkříšení audiokazet... jak pro koho --- já je stále používám... lol

osobne som nakloneny ku GX95 len ten nepomer kam to vyrastlo cenou...v 2018 isli po 200-250, teraz 450-700€ dokonca, co je uz na hlavu bez zaruky a garancie poriadneho servisu...

Re: Vzkříšení audiokazet... jak pro koho --- já je stále používám... lol

scoop a budou ještě dražší. Teď už je to jen sběratelská záležitost a čím starší, tím dražší. Navíc pozor na rozdíl GX-75 versus 95. Oba dva jsou na chlup identické krom jediné věci - dřevěným bočnicím u verze 95. Takže připlácet další šílené peníze za dřevo je zbytečné.
Rovněž pozor na rozdíl ve verzi MKI a MKII. U první verze je použitá nevhodná mazací hlava, která umazává výšky z již nahraných kazet v režimu Play. Jedná se o efekt magnetostrikce, který je patrný jen u decků s dual capstanem a použitou malou mazací hlavou. Tlakem pásku o hranu té hlavy docházi k degradaci magnetického záznamu na výškách. Je to velmi nepatrné, ale každým průjezdem pásku přes hlavy se zhoršuje.

Re: Vzkříšení audiokazet... jak pro koho --- já je stále používám... lol

orhore aaaha, dakujem za upozornenie.

Re: Vzkříšení audiokazet... jak pro koho --- já je stále používám... lol

scoop napsal:

to bol samozrejme len priklad a pri 30-40 rocnom stroji to verim, ze je po kupe dalsia investicia...ocistit a vymenit gumicky vie kazdy...ale ten zbytok malo kto da poriadku za ucelom zisku...
Vie niekto poradit na ktore decky sa orientovat ? Mam dost drahu zostavu ku ktorej to chcem pripojit...urcite by som chcel 3 hlavovy, BIAS, Dolby S nepotrebujem...

Sam takove stroje mam 3 a nevymenil bych je za modernu ani naznakem (naopak vse drahe moderni jsem rozprodal). Po 40 letech defakto prvni servis, cisteni, promazani, gumky, elity a na dalsich 40let mam klid. Hraji luxusne bez zasahu do stelovani hlav apod nesmysly.

Re: Vzkříšení audiokazet... jak pro koho --- já je stále používám... lol

nejde o značku Teac ale celkovou situaci "renesance" audiokazet
https://www.okay.cz/dvojity-kazetovy-ma … 200-cerny/

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Vzkříšení audiokazet... jak pro koho --- já je stále používám... lol

Já mám v provozu celkem 4 decky: Onkyo TA-2250, který nabízí ruční řízení předmagnetizace, Yamaha K-700, která je vrchol elegance, s bohatě prosklenou šachtou, krásná, Yamaha KX-W 262, která mě překvapila robustními mechanikami, byť klame tělem a nevypadá jako bůhví co, zvláštní je to, že všechny funkce zařazuje naprosto neslyšně, a Fisher CR-W 9060, a ten teď budu rozebírat, a čistit. Všechny jsou skvělý, všechny hrají parádně. Mám asi tisíc kazet, a teď se chystám za kamarádem, jež má doma asi sto LP, takže hodlám nahrávat. A hodně!

Re: Vzkříšení audiokazet... jak pro koho --- já je stále používám... lol

mám deck Aiwa AD-F910 (ve stavu rekonstrukce, řemínky a kladky...) má všechny možné funkce
až na dolby S - přišlo na trh nepatrně pozdějc

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

(upravil stiglitz 11. 4. 2021 19:17)

Re: Vzkříšení audiokazet... jak pro koho --- já je stále používám... lol

Člověče, já Dolby nikdy nepoužíval. Nepřesvědčilo mě ani B, a C. S Dolby S nemám zkušennost. Pohraju s s BIASem, to jo, to je užitečná věc. Kouknul jsem na tu Aiwičku, to je ale magneťák!

Re: Vzkříšení audiokazet... jak pro koho --- já je stále používám... lol

no - dík za uznání, vrcholný model: Yamaha KX-1200 s dbx jenomže - ostatních kazeťáků s tímto systémem redukce šumu
bylo poskrovnu (sem-tam nějaký vyšší Technics nebo Aiwa excelia) takže použití limitováno na tu značku
kazet mám asi stovku (většina je normal) tak je z povinnosti občas protáhnu aspoň na rádiojezevčíku, doporučuje se

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

(upravil Jirkas 13. 4. 2021 11:16)

Re: Vzkříšení audiokazet... jak pro koho --- já je stále používám... lol

Manualně Bias, Dolby nikoliv, to je prasič.
A jde o znacku Teac, protoze s tim kazetakem je to zoufalost, nikoliv renesance.

(upravil stiglitz 13. 4. 2021 18:13)

Re: Vzkříšení audiokazet... jak pro koho --- já je stále používám... lol

Jo, tohle, Ty myslíš ten novej model. No, to trošku podělali s cenou, za tohle bych, když hodně, tak čtyři tácy, ale není nad starý poctivý osmdesátý léta. A jasně, BIAS, s tím si pohraju, každý typ pásku to má trochu jinak.

Re: Vzkříšení audiokazet... jak pro koho --- já je stále používám... lol

Skôr zlaté sedemdesiate...

https://i.ibb.co/h8PbTJ0/IMG-20210414-093550.jpg

Re: Vzkříšení audiokazet... jak pro koho --- já je stále používám... lol

Já mám doma dva kazeťáky (sony TC-K511 a DUAL C919) plus přehrávač Becker Grand Prix 2000 ve W124, ale nějak jsem těm kazetám nikdy na chuť nepřišel. Vlastně ten TC-K511 mám jen proto, abych si mohl nahrát kazety do auta.
Za mě je i průměrný kotoučák střední třídy pořád zvukově lepčí věc a v sestavě hezčí solitér. Základní 3-motorový věci jsou v podstatě bezúdržbový záležitosti (troufám si říct, že nás všechny přežijou) a případný opravy jsou jednoduchý...ale ta minuta záznamu prostě stojí kvůli cenám pásků děsný prachy. Ono není problém koupit kotoučák...ale živit kotoučák.

Re: Vzkříšení audiokazet... jak pro koho --- já je stále používám... lol

Vzhledem k dnešnímu platu to zas není takový průser.

Re: Vzkříšení audiokazet... jak pro koho --- já je stále používám... lol

Jak ke kterýmu.

Re: Vzkříšení audiokazet... jak pro koho --- já je stále používám... lol

No bezdak nemá nárok samozřejmě

Re: Vzkříšení audiokazet... jak pro koho --- já je stále používám... lol

Přiznám se, jak se tady začátkem roku opět otevřelo téma o MC kazetách, taky jsem oprášil své letité kazeťáky a prohrábl stohy kazet s nahrávkami.
V pracovně mám komponenty Technics, kazeťák koupený v 1998 je RS-AZ7 v precizním stavu. Ještě dříve, těsně po vzniku samostatného Česka, jsem jel z Brna do Vídně linkovým autobusem k sestře a tam v elektrocentru koupil Double Deck Technics RS-TR313. Zpátky byla cesta trochu napínavá, tehdy ještě bývaly na hranicích celní kontroly. V autobuse vyhmátli nešťastníka k proclení v předu a ostatních několik cestujících kontrolovali už jen zběžně. Ten kazeťák je pořád v dobrém stavu. Naposled jsem ho použil při koupi nových sluchátek Beyerdynamic DT-880 a jejich rozehrátí ve sluchátkovém výstupu, kdy hrály dvě kazety v režimu „ležatá osmička“ týden bez přestávky.
Pak ještě deck Denon DRM-740, který občas pustím v dílně, ale to už je Made in PRC.
Dodnes mám taky klasické kotoučáky B113 a B116 ve slušném stavu a taky stařičký B42, který právě letos slaví padesát let v mém vlastnictví a stále funkční.

Re: Vzkříšení audiokazet... jak pro koho --- já je stále používám... lol

Kvalitni decky se delaly max do 1990, pak uz se strasne setrilo. Nej vznikly v 70-80 letech.

Re: Vzkříšení audiokazet... jak pro koho --- já je stále používám... lol

clarion napsal:

Skôr zlaté sedemdesiate...

https://i.ibb.co/h8PbTJ0/IMG-20210414-093550.jpg

velmi by mě zajímalo jak syst. High-com zkousne nahrávku ošetřenou dbx ? ale tuším absolutní nekompatibilitu
obou

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Příspěvky [101 až 119 z 119]

  Stránky: ««« 1 ... 4 5 6

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Vzkříšení audiokazet... jak pro koho --- já je stále používám... lol

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£