Re: AQ Tango 95

Měl jsem dobu, kdy jsem se snažil zvuk hodně řešit, ladit neustále co by se dalo ještě vylepšit aby to hrálo tady líp a tady líp, a tady aby to bylo dokonalejší protože jsem si to někde přečetl že to tak má být atd. Někoho to zcela pochopitelně a právem baví a uspokojuje, ale já postupně  zjistil, že vlastně neposlouchám hudbu, ale poslouchám repráky a spíš vlastně jen analyzuju zvuky co z toho lezou. Postupně mě to začalo otravovat a teď prostě poslouchám tak, aby mě to bavilo bez ohledu na to, jestli by to třeba někdo jiný zhodnotil jako korektně nastavený nebo "dobře měřící" systém nebo ne. Ten analytický a technický přístup (což bych já osobně nazval tou audiofilií, ikdyž je to už jen slovíčkaření) se snažím si vybíjet spíš v PA, kde podle mě své místo určitě má a HiFi beru jako  součást řetězce, která srovnatelně jako třeba nástroj do projevu přináší určité zabarvení a vrací hudbu od striktně technické stránky víc k té umělecké a je to pro mě prostředek, jak si poslech hudby co nejvíc užít.

Ale tím bych už tuhle vsuvku, která začíná být víc a víc filosofická, nějak uzavřel a co jsem tím chtěl především původně říct, že vhodně pracovat s těmito dvěma přístupy při prezentaci nějakého produktu mi přijde dost zásadní a z mého pohledu s tím málokdo pracuje tak, že by to třeba mě konkrétně bylo nějak výrazně užitečné.

Re: AQ Tango 95

No, po delší době úkrok stranou.... Filozoficky bych se dotázal, zdali průměrná sestava, vyhovující poslechu po ranní šichtě vleže, už večer k poslechu nestačí.? Dá se psychická únava z celého dne "přeprat" poslechem kvalitnějších komponentů? A považujete repra Mission LX2 za šustibudky? No jo, jasně, poslech.....

Re: AQ Tango 95

Ja to skusim opisat z mojich skusenosti...

Za 16 rokov co som o audio zakopol som realne vymenil 5 zostav v obyvacke...zacinal som Logitech Z-5500, prechodom na Harman Kardon cez Yamaha v Natural rade a skoncil pri D-cku nemenovanej znacky + (dovolim si tvrdit) velmi dobrych regaloch, gramci a digital zdroji (nemenujem znacky, nebudem virit hladinu na tomto fore...)
Rozdiel clovek pocuje pri kazdom skoku triedy a rozpisovat sa o tom vyznam nema.

Dolezity je, podla mojej mienky, zaner pocuvanej hudby a samotny zdroj...bezne si clovek po praci, alebo popri kazdodennej naplni rodica rozdiel nevsimne, resp. nebude riesit ci pocuva zostavu za 1000€ alebo 50000€ ked je rad, ze ma chvilu pre seba... pocuvat divocinu mozes aj na lacnejsom a vela "muziky" Ti vtedy draha zostava tiez neprida.

Pocuvat akusticku hudbu, pripadne hudbu kde je stredom pozornosti hlas spevaka je velky rozdiel. Vtedy pocujes pri kazdej triede nieco uplne ine a kazdou podstatnou zmenou sa dostavas blizsie k originalu...v prvom rade je dolezita ! podla mna ! suma, ktoru si ochotny do toho investovat, v neposlednom rade priestor kde to chces mat postavene + pripadne ak si natolko zdatny a mas napocuvanu dokonale komerciu, ze sa rozhodnes postavit si to sam a mas na stole perfektny navrh riesenia...
Osobne si nemyslim, ze ma zmysel sa dalej rozpisovat ci ma vyznam kupovat komerciu, alebo si to postavit sam...ak mas chabe skusenosti a nemas niekoho kto by Ti v tom dobre poradi a hlavne nemas na to vela casu, tak by som sa ani komercie vobec nebal...koniec koncov dobry navrh a kompletovanie do pekneho dizajnu s modernym ovladanim stoji tiez dost penazi... mechanik je prikladom smile len v dobrom kamo big_smile

Velkou chybou je, aj z vlastnej skusenosti, ist do niecoho a nemat to co chcem skladat resp. kupovat napocuvane a hladam svetlo na konci tunela len v co najnizsej investicii...
Ked som mal 16 a bol som stredoskolak/vysokoskolak stacila mi creative karta 5.1 a drevene genius repro a zil som...nemal som zial priestor, vybavenie, skusenosti a ani peniaze na skladanie DIY...

U Teba, aspon podla toho co opisujes, nebude mat asi zmysel riesit zbytocne drahe riesenia. Ked chces nieco kupovat chod si nieco prosim vypocut, nic lepsie neurobis a len tak si dokazes urobit vlastny obraz co sa Ti paci a kde chces skoncit !
Ja mam na svojej ceste audiom uz len jednu zastavku, ale tu si splnim a verim tomu ze splnim, az ked budem mat teraz podstatnejsie veci za sebou.
Som clovek, ktory si dopraje rad zo vsetkeho kusok a to je si myslim najlepsia cesta.

Je to ho vela...kazda znacka ma svoju cestu a svoj jasne vytyceny konecny produkt v reprodukcii. Neda sa nic hanobit, pretoze kazdemu uchu znie nieco ine lepsie a kazdu znacku vytvoril vacsinou jeden clovek svojim uchom.

Napocuvaj toho co najviac, zvaz kedy a co pocuvas a tak kupuj...jedina moja rada...aj draha zostava a DIY casom zovsedne a unudi...

Ja si hudbu vychutnavam a riadim sa hlavne sam sebou a svojim uchom + viem ako hlboku mam penazenku.

Re: AQ Tango 95

scoop - "Dolezity je, podla mojej mienky, zaner pocuvanej hudby"
Podľa mňa na "dobrom" reťazci, teda zdroj, zosik ... až bedne KAŽDÁ hudba bude "hrať" dobre, čiže správne. Nie je to až tak otázka ceny, ako kvality.
S ostatným súhlasím smile

Re: AQ Tango 95

spořílek: moje poslední rada tobě: ARCUS 95 bazarovky, jsou v Brně. Za stejný prachy sežerou ty Missiony k snídani. Gumový závěsy na všech repro v cajku, membrány OK - není třeba se nečeho bát. Vyrobeny v hlavním městě říše. Ty bedny tě přežijou. Jejich zvuk tě nakopne ráno, odpoledne i večer po šichtě. smile
Neber to jako rýpání, je to jen tip. 
smile

Re: AQ Tango 95

kal
Bedny jsou to opravdu krásné, nebál bych se to risknout. Myslím, že nás je ale víc, kteří to nemají kam postavit, v té konkrétní zamýšlené "komůrce", víš?

Re: AQ Tango 95

Jestli to musí být malé bedýnky, tak proč ne ověřené
http://repromania.net/forum/viewtopic.p … amp;t=8443

Re: AQ Tango 95

Pozn: Jeden hifista mi kladl na srdce: " Neutrácej peníze na poslech vedlejší sestavy, na to ti stačí něco levného. Připlať si raději do sestavy hlavní. A právě na tom se asi umlátím. Protože jsem až pozdě vývojem poznal, že mám vyšší nároky, než jsem schopen doma ubastlit. Příklad: LM 3886-řekl bych bez detailů, TDA 7293-dost ostrý zvuk nevhodný pro relaxaci, LM 1875-by snad šel-pohodově tolik netlačí na basech, ale ta srozumitelnost je nějak rozsypaná. (vše bez korekcí) Ještě jednou-jedná se o hledání řešení při malých hlasitostech,před spaním. Při větším volume se to nechá napárovat s různými zbylými repro a, i provozovat.

(upravil scoop 10. 4. 2021 18:37)

Re: AQ Tango 95

ja som do pracovne chcel toto:
https://www.basys.sk/pioneer-xc-hm86d-s … CgEALw_wcB
ale je to uz rok nedostupne...repro mam v pracovni obycajne Onkyo D-055 a hraju velmi dobre...
Ten pioneer len kvoli tomu, ze ponuka vsetko v jednom a toto hladam...zena ma na svoje aktivity telefon a kupil som jej https://www.nay.sk/harman-kardon-go-pla … H9EALw_wcB
Na moje prekvapenie neskutocne dobry zvuk a ked to kupis z druhej ruky za 120-150€...

Re: AQ Tango 95

xor
Pěkné, je to ale jak nákaza. Dořešíš jedny bedny a už stavíš další. Jednou to musí skončit.

(upravil Benazi 17. 4. 2021 11:59)

Re: AQ Tango 95

Postav si jedny a pořadne. Najdi projekt který tě uspokojí na dlouho.
Já bych vsadil na tohle.
http://www.donhighend.de/?page_id=5291

Re: AQ Tango 95

Benazi
No jasně, jen vědět které . To už neřešme. (AQ mi nabídli 1500 Kč slevu.) Začínám si být jistý, že to bude sed v křesle, nohy na podložce a poslech v blízkém poli.

Re: AQ Tango 95

O jaký typ se jedná? Obecně aq stojí za prd

Re: AQ Tango 95

Pardon, že se Vám do toho vmísím, ale nedávno jsme byli s kamarádem u jednoho prodejce v Karlíně. Chtěl totiž kupovat další bedny do "dílny". Poslouchali jsme od velký i malý Labradory, ale i dražší Pontosy. Všechny sloupovky jako by neměly pevný spodek, všechno to hučelo. Nakonec jsme jako našim uším nejbližší vybrali Labradory 29 MKIII. Díky tomu, že to v "dílně" hraje na dost silném konci a navíc v malé místnosti, spodní pásmo nechybí. Za mě asi nejlepší volba z toho, co jsem od nich slyšel.

(upravil Benazi 15. 4. 2021 20:24)

Re: AQ Tango 95

https://i.postimg.cc/52cGKJsm/2017-01-10-TST-AQ-Pontos-6-2.jpg
Posledně jak byl brácha v Července, tak si nechal pustit ty obludy, ty by stály za řeč, ale vysoká cena.
Nakonec koupil malé prcky, ale byl to záměr
https://i.postimg.cc/hGY3xqQx/FB-IMG-1581758206201.jpgn

Re: AQ Tango 95

Možná mám vybráno. Jamo C 97 II. Jistěže s poslechem. Vzhledem k ceně pro mne konečná-kéž by.

(upravil dawsoo 23. 7. 2021 7:50)

Re: AQ Tango 95

Možná se na mě budeš zlobit,ale co kdybys všechny ty "věci" prodal a místo šetření a urtácení za krámy který tě stejně neuspokojí, raději počkal a šel do něčeho pořádnějšího? ideální stav je si udělat čas a objet si vše co by potenciál mít mohlo a na to se pak s finální koupí zaměřit smile hrabání se ve srajdách do 20k v nových z krámu je ztráta času a hlavně vyhozené peníze imho.

Osobně doporučuju koupit buď hotovku a je jedno zda DIY nebo továrnu z druhý ruky,tam je asi nejlepší poměr ceny za to co dostaneš ve zvuku a provedení. a nebo oslovit mistry co mají nějaké reference aby ti udělali něco pro tebe co bys přesně chtěl a zároveň mohl zaplatit. Veškeré jiné cesty jsou asi fakt blbě.

Není co dodávat...